Powered by Smartsupp

Potravinářská maziva

V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní potravinářská maziva, která jsou speciálně navržena pro mazání strojů a zařízení v potravinářském průmyslu. Naše potravinářská maziva jsou vyrobená s ohledem na bezpečnost potravin a splňují přísné potravinářské normy.

Tyto maziva jsou nezbytná při výrobě, zpracování, balení a transportu potravin a mohou být použita na různých místech v potravinářském průmyslu, včetně mazání ložisek, převodovek, řetězů, dopravníků, konvektorů, pekárenských pecí, forem a dalších zařízení.

Hlavní funkce našich potravinářských maziv zahrnují:

  1. Mazání: Naše maziva účinně snižují tření mezi pohyblivými částmi strojů a zařízení, což zvyšuje jejich životnost a efektivitu.
  2. Ochrana proti korozi: Chrání kovové povrchy před korozí a oxidací, minimalizuje uvolňování nečistot do potravin.
  3. Ochrana proti opotřebení: Snížení opotřebení a otěru částí strojů minimalizuje riziko kontaminace potravin částicemi opotřebení.
  4. Odpudivost vody: Naše maziva odolávají vodě a vlhkosti, což je klíčové pro mokré procesy výroby potravin.
  5. Bezpečnost potravin: V souladu s přísnými potravinářskými normami jsou naše maziva bezpečná pro lidskou spotřebu a minimalizují zdravotní rizika při případné kontaminaci potravin.
  6. Inertnost k potravinám: Naše maziva nijak neovlivňují chuť ani jiné vlastnosti potravin při jejich případné kontaminaci.

Naše potravinářská maziva jsou předmětem přísného dohledu a certifikace, aby byla zajištěna jejich vhodnost pro použití v potravinářském průmyslu. Splňujeme požadavky organizací jako je NSF International, FDA (Food and Drug Administration) v USA nebo EFSA (European Food Safety Authority) v Evropě.

Zvolte kvalitní potravinářská maziva pro váš potravinářský provoz a ujistěte se, že dodržujete platné potravinářské předpisy a specifikace, abyste zajistili bezpečnost a udržení kvality potravin v průběhu výrobního procesu.

Nevíte si rady?

8 produktů
Filtrace

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum