Powered by Smartsupp

Plastická maziva

Objevte naši širokou nabídku plastických maziv - speciálních maziv, která dokonale snižují tření mezi pohybujícími se povrchy. Plastická maziva se liší od tradičních olejových maziv svou pevnou konzistencí, což je ideální volba tam, kde není možné nebo vhodné použít běžné mazací oleje.

Klíčovou vlastností plastických maziv je jejich viskoelasticita, což znamená, že se pod tlakem dokážou deformovat a poté se vrátit do původního tvaru. Díky této schopnosti jsou perfektní pro aplikace, kde je potřeba mazání na místech s vysokým tlakem nebo tam, kde by se běžná maziva rychle vyplavila.

Naše plastická maziva jsou založena na kvalitních zpevňovadlech, jako jsou polymery, silikáty nebo mýdla nenasycených mastných kyselin, které tvoří konzistenci maziva. Olej pak slouží jako samotná mazací složka, vázaná v síťové struktuře zpevňovadla. Díky pečlivé kombinaci zpevňovadel, vhodného základového oleje a přísad dosahujeme vysoké kvality plastických maziv.

Plastická maziva jsou široce využívána v různých aplikacích, jako jsou ložiska, těsnění, ventily, klouby, převody, plastové spoje, elektrické kontakty a mnoho dalších. Díky svým unikátním vlastnostem zvyšují efektivitu, prodlužují životnost komponent a snižují potřebu údržby.

Vyberte si z naší kvalitní nabídky plastických maziv a udržujte svá zařízení a komponenty v optimálním stavu. Naše plastická maziva jsou vybavena širokou škálou možných aplikací a jsou tak ideálním řešením pro vaše průmyslové i automobilové potřeby. Zlepšete výkon a snižte náklady na údržbu s našimi spolehlivými plastickými mazivy ještě dnes.

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum