Powered by Smartsupp
Domů Motorové oleje V originálním balení
Domů Motorové oleje V originálním balení

V originálním balení

Motorové oleje pro optimální výkon a ochranu motoru

Motorové oleje jsou klíčovými komponenty pro správný chod spalovacích motorů, ať už jde o automobily, motocykly, lodě nebo jiná motorová zařízení. Tyto oleje mají za úkol zajišťovat mazání a ochranu motorů, a tím prodlužovat jejich životnost a zvyšovat výkonnost.

Při výběru motorového oleje je důležité brát v úvahu několik klíčových vlastností:

  1. Viskozita: Viskozita určuje, jak dobře olej protéká mezi pohyblivými částmi motoru za různých teplotních podmínek, což zajišťuje správné mazání a ochranu motoru v jakémkoli prostředí.
  2. Teplotní stabilita: Motorový olej musí odolávat vysokým teplotám, aby nedocházelo k jeho rozkladu a vzniku škodlivých usazenin.
  3. Oxidace a koroze: Kvalitní olej musí být odolný proti oxidaci, což chrání motor před degradací. Také by měl zabraňovat korozi kovových částí.
  4. Čisticí detergentní schopnost: Motorový olej by měl efektivně odstraňovat nečistoty a saze, což pomáhá udržovat motor čistým a optimalizuje jeho výkon.
  5. Disperzní schopnosti: Disperzní vlastnosti oleje zajišťují udržení nečistot ve formě jemné suspenze, což brání tvorbě kalů a usazenin na motorových součástech.
  6. Tlumení hluku: Některé motorové oleje mohou také přispět k tlumení hluku v motoru, což zvyšuje komfort při jízdě.
  7. Kompatibilita s těsněními: Kvalitní motorový olej nesmí poškozovat těsnění v motoru a musí být kompatibilní s použitými materiály.
  8. Ekologické vlastnosti: Moderní motorové oleje se snaží minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a splňovat přísné emisní normy.

Pamatujte, že výběr správného motorového oleje je klíčový pro optimální ochranu a výkon vašeho motoru. Vždy se řiďte doporučeními výrobce motoru a jeho specifikacemi, abyste zajistili správnou péči o váš motor a maximalizovali jeho životnost. V našem e-shopu naleznete široký výběr motorových olejů odpovídajících nejvyšším standardům kvality.

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum