Powered by Smartsupp

Převodové oleje

Prozkoumejte naši rozmanitou nabídku průmyslových převodových olejů

Vítejte v našem rozsáhlém výběru převodových olejů, pečlivě vyrobených zejména pro průmyslové převodovky ale i automobily a silniční stroje. Tato výjimečná maziva zajišťují účinný a bezproblémový přenos výkonu mezi poháněnými součástmi. Převodové oleje se vyznačují klíčovými vlastnostmi, které zaručují jejich kvalitu a výkon:

Vysoká viskozita: Naše převodové oleje s vyšší viskozitou ve srovnání se standardními motorovými oleji vytvářejí robustní mazací filmy. To poskytuje zvýšenou ochranu a mazání i při vysokých teplotách a mechanickém namáhání.

Odolnost proti oxidaci a tepelná stabilita: Naše prémiové převodové oleje jsou navrženy tak, aby odolávaly oxidaci a degradaci při zvýšených teplotách, čímž je zajištěno, že si udrží své vlastnosti i v náročných podmínkách.

Antikorozní vlastnosti: Naše vysoce kvalitní převodové oleje obsahují inhibitory koroze, které chrání kovové součásti vaší převodovky před korozí a rzí.

Vysokotlaké vlastnosti (EP): Převodové oleje jsou často obohaceny o aditiva s vysokotlakými EP vlastnostmi, které chrání převodovku před vysokými tlaky a rázy. To pomáhá předcházet opotřebení ozubených kol a zubů.

Odolnost proti pěnění: Naše převodové oleje jsou formulovány tak, aby minimalizovaly tvorbu bublin a pěny a zajistily tak účinné mazání.

Materiálová kompatibilita: Naše převodové oleje jsou kompatibilní s různými materiály používanými v převodovkách, což snižuje možnost problémů s kompatibilitou.

Výkon při nízkých teplotách: Naše špičkové převodové oleje zajišťují hladké spouštění a provoz i v zimních podmínkách. To platí zejména pro oleje na syntetické bázi.

Rozpouštění nečistot: Převodové oleje udržují nečistoty a usazeniny v suspenzi, čímž se minimalizuje tvorba usazenin uvnitř převodovky.

Rozhodující je výběr správného typu a kvalitního převodového oleje podle doporučení výrobce vašeho zařízení. To zajišťuje optimální ochranu převodovky, prodlužuje její životnost a zvyšuje její výkon. Vyberte si ten nejlepší převodový olej pro vaše potřeby a dosáhněte maximálního výkonu a spolehlivosti vašeho stroje nebo vozidla.

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum