Powered by Smartsupp

Speciální použití

Objevte naše špičková speciální maziva a oleje, která jsou navržena a vyráběna s ohledem na specifické potřeby a podmínky, kterým standardní maziva nevyhovují nebo by bylo jejich použití neefektivní.  Tyto speciální maziva nabízejí zvláštní vlastnosti a charakteristiky, které je činí ideálními pro specifické aplikace, průmyslová odvětví nebo neobvyklé provozní podmínky. Naše nabídka speciálních maziv zahrnuje:

  1. Vysokoteplotní maziva: Pro zajištění ochrany a mazání v extrémních teplotách, jako jsou pece, vysokoteplotní pekárny, parní turbíny a průmyslová zařízení s vysokými teplotami.
  2. Nízkoteplotní maziva: Speciálně navržená pro použití v extrémně nízkých teplotách, ideální pro polární oblasti nebo průmyslové procesy vyžadující nízkoteplotní mazání.
  3. Potravinářská maziva: Bezpečná pro použití v potravinářském průmyslu, kde je zajištění bezpečnosti potravin zásadní.
  4. Biologicky odbouratelná maziva: Ekologicky šetrná maziva, která se snadno rozkládají v přírodě a minimalizují environmentální dopad.
  5. Maziva s vysokou adhezí nebo penetrací: Pro aplikace, kde je důležité, aby mazivo zůstalo na povrchu déle nebo proniklo do těsných mezer a kloubů.
  6. Dielektrická maziva: Izolující a odolná vůči elektrickým proudům, ideální pro elektrická zařízení a elektromechanické aplikace.
  7. Maziva obsahující molybdénové disulfidy, grafit a jiná tuhá maziva: Pro extrémní tlaky a podmínky, jako jsou těžké průmyslové stroje a zařízení.
  8. Maziva odolávající chemickým vlivům, vysokým energiím nebo radiaci: Stabilní a plně funkční i při působení těchto vlivů, nepodléhají rozkladu a degradaci.
  9. Speciální maziva pro automobilový průmysl: Vyvinuta pro specifické aplikace v automobilech, včetně nových technologií pro elektromobily.

Použití speciálních maziv může být sice dražší než standardní maziva, ale je nezbytné pro zajištění účinného mazání v extrémních podmínkách nebo specifických průmyslových aplikacích, kde běžná maziva nestačí. Vyberte si kvalitní speciální maziva pro vaše specifické potřeby a zajistěte optimální výkon vašeho zařízení.

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum