Powered by Smartsupp

Ricinový olej (1 l)

Kód produktu: 2895
Ricinový olej (1 l) Chemicky jde o triglycerid obsahující převážně mastné kyseliny ricinolejovou, olejovou a linolejovou. Má světle žlutou barvu a je bez výrazné chuti a zápachu. Je plně biologicky odbouratelný. Použití: » Používá se jako mazivostn...
Více informací
Specifikace

Ricinový olej (1 l) Chemicky jde o triglycerid obsahující převážně mastné kyseliny ricinolejovou, olejovou a linolejovou. Má světle žlutou barvu a je bez výrazné chuti a zápachu. Je plně biologicky odbouratelný. Použití: » Používá se jako mazivostní přísada do některých olejů a paliv, zejména pro závodní motory a motory modelů spalující alkoholová paliva. » Pro vysokootáčkové modelářské motory spalující methanolová, ethanolová či étérová paliva se používá v množství 20-30%. » Pro závodní aplikace u větších dvoutaktních motorů je možné jeho mísení s benzínem do cca 5%. » Jeho použití v motorech však předpokládá jejich pravidelné čištění od možných úsad. (kromě kompletní demontáže motoru lze použít k jeho vyčištění i totální proplach čistým acetonem, po němž následuje okamžitá konzervace konzervačním olejem např. Konkor 101). » Ricínový olej není mísitelný s minerálními oleji. » Dále má široké uplatnění ve zpracovatelském průmyslu, kosmetice, farmacii aj. Vlastnosti: » Hustota: 961kg.m-3 » Teplota varu: 313°C

210 Kč
174 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Ricinový olej (1 l)

Chemicky jde o triglycerid obsahující převážně mastné kyseliny ricinolejovou, olejovou a linolejovou. Má světle žlutou barvu a je bez výrazné chuti a zápachu. Je plně biologicky odbouratelný.

Použití:
» Používá se jako mazivostní přísada do některých olejů a paliv, zejména pro závodní motory a motory modelů spalující alkoholová paliva.
» Pro vysokootáčkové modelářské motory spalující methanolová, ethanolová či étérová paliva se používá v množství 20-30%.
» Pro závodní aplikace u větších dvoutaktních motorů je možné jeho mísení s benzínem do cca 5%.
» Jeho použití v motorech však předpokládá jejich pravidelné čištění od možných úsad. (kromě kompletní demontáže motoru lze použít k jeho vyčištění i totální proplach čistým acetonem, po němž následuje okamžitá konzervace konzervačním olejem např. Konkor 101).
» Ricínový olej není mísitelný s minerálními oleji.
» Dále má široké uplatnění ve zpracovatelském průmyslu, kosmetice, farmacii aj.

Vlastnosti:
» Hustota: 961kg.m-3
» Teplota varu: 313°C

Parametry

Hmotnost 1 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum