Powered by Smartsupp

Mol Compressol 100 (10 )

Kód produktu: 14873
Mol Compressol 100 (10 ) Je to směs vysoce rafinovaných minerálních olejů, která má nízký sklon k vytváření usazenin a obsahuje přísady pro efektivní zamezení oxidace a koroze. Je vynikající pro mazání kompresorů s vysokou kapacitou používaných na s...
Více informací
Specifikace

ISO VG 100, ISO-L-DAB, DIN 51 506 VDL, DIN 51517-2 (CL)

969 Kč
801 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Mol Compressol 100 (10 )

Je to směs vysoce rafinovaných minerálních olejů, která má nízký sklon k vytváření usazenin a obsahuje přísady pro efektivní zamezení oxidace a koroze. Je vynikající pro mazání kompresorů s vysokou kapacitou používaných na stlačování vzduchu nebo jiných inertních plynů, jako například dusíku, vodíku a derivátů uhlovodíků. Umožňuje prodloužené výměnné intervaly oleje. V závislosti na zatížení, lze dosáhnout servisní interval 5000-8000 provozních hodin, bez degradace oleje nebo tvorby usazenin. Nemůže být použit pro mazání kompresorů přepravujících kyslík, chlor nebo jiné agresivní plyny.

Použití:
» Jednostupňové a vícestupňové pístové kompresory.
» Vzduchové kompresory pracující při náročných podmínkách, jakými jsou vysoký tlak a teploty na výtlaku dosahující 220 °C.
» Kompresory s uzavřeným okruhem přenášející uhlovodíky nebo inertní (nekorozivní) plyny používané v chemickém průmyslu
» Ložiska pracující při vysokých teplotách.

Vlastnosti a výhody:
» Vynikající mazivost. Efektivní snížení tření a opotřebení. Vytváří vrstvu mazacího filmu s vysokou zatížitelností a chrání tak stav pohybujících se strojních součástí a přispívá tak k efektivní spotřebě energie.
» Vynikající tepelná a oxidační stabilita. Dlouhodobě odolává procesu stárnutí a tvorbě usazenin, i při vysokých provozních teplotách a tlacích. Zajišťuje čistotu částí kompresorové komory a ložisek, umožňuje dosáhnout prodloužený výměnný interval a snižuje náklady na údržbu.
» Vynikající odlučování vody. Zkondenzovaná voda se ukládá ve spodní části nádrže a dá se snadno vypustit. Souvislý mazací film chrání vůči nerovnoměrnému opotřebení. Delší výměnný interval oleje a životnost zařízení.
» Vynikající ochrana proti korozi. Extrémně dlouhodobá ochrana ocelových a neželezných kovových částí i v přítomnosti vlhkosti.

Parametry

objem 10 l
Hmotnost 10 kg
viskozita dle ISO VG VG 100

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum