Powered by Smartsupp

Mobil 1 ESP X2 0W-20 (5 l)

Kód produktu: 19710
Mobil 1 ESP X2 0W-20 (5 l) Moderní vysokovýkonný SHC plně syntetický olej, navržený tak, aby motoru poskytoval vynikající čisticí schopnosti, ochranu proti opotřebení, celkově zlepšoval jeho výkon a snižoval spotřebu paliva. Mobil 1™ ESP x2 0W-20 je...
Více informací
Specifikace

API SN, ACEA C5, VW 508.00, VW 509.00, Porsche C20, Jaguar Land Rover STJLR.51.5122, MB 229.71

1 490 Kč
1 231 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Mobil 1 ESP X2 0W-20 (5 l)

Moderní vysokovýkonný SHC plně syntetický olej, navržený tak, aby motoru poskytoval vynikající čisticí schopnosti, ochranu proti opotřebení, celkově zlepšoval jeho výkon a snižoval spotřebu paliva.
Mobil 1™ ESP x2 0W-20 je moderní vysokovýkonný SHC plně syntetický olej, navržený tak, aby motoru poskytoval vynikající čisticí schopnosti, ochranu proti opotřebení, celkově zlepšoval jeho výkon a snižoval spotřebu paliva *). Mobil 1™ ESP x2 0W-20 byl vyroben tak, aby prodlužoval životnost a udržoval účinnost systémů pro snížení emisí u vznětových i zážehových automobilových motorů. Splňuje nebo převyšuje požadavky současných norem předních evropských automobilových výrobců (OEM), které jsou kladené na nejnovější vznětové i zážehové motory osobních automobilů. Olej může být dle požadavku VW v některých případech zbarven zeleně.Mobil 1™ ESP x2 0W-20 je vyroben na základě patentované kombinace jednotlivých složek a plně vyhovuje použití s částicovými filtry vznětových motorů (DPF) a s katalyzátory zážehových motorů (CAT). Mobil 1™ ESP x2 0W-20 byl vyvinut tak, aby motoru poskytl nepřekonatelný výkon a ochranu při větší úspoře paliva.
*) Ve srovnání s Mobil 1 ESP Formula 5W-30.

Použití:
» Je doporučen pro nové vysoce výkonné zážehové a vznětové motory se nejnovějších evropských vozidel, která vyžadují třídu.
» Lze použít pouze ve vozidlech, pro něž je tento olej schválen. Není zpětně kompatibilní s motory některých starších vozidel.
» Nedoporučuje do 2-taktních nebo leteckých motorů, pokud to není výslovně schváleno výrobcem.
» Použití tohoto oleje vždy porovnejte s návodem k obsluze vozidla, tj. specifikace a viskozitní třídu doporučenou výrobcem.

Vlastnosti:
» Snížený obsah popela Pomáhá snižovat usazování sazí v částicových filtrech vznětových motorů.
» Nízký obsah síry a fosforu Potlačuje zanášení katalyzátorů zážehových motorů.
» Aktivní čistící složky Snižuje tvorbu úsad a kalů.
» Pomáhá zabránit hromadění škodlivých usazenin k dosažení dlouhé životnosti a čistoty motoru **).
» Vynikající tepelná a oxidační stabilita.
» Pomalejší stárnutí oleje umožňuje prodloužit intervaly výměny oleje.
» Nízká spotřeba oleje.
» Nižší emise uhlovodíkových složek.
» Zlepšené třecí charakteristiky.
» Větší úspora paliva.
» Poskytuje až 4% zlepšení spotřeby paliva ve srovnání s Mobil 1 ESP Formula 5W-30.
» Vynikající nízkoteplotní vlastnosti Rychlá startovatelnost za studena a okamžitý ochranný účinek pomáhá prodloužit životnost motoru.
» Úspory dosaženo při přechodu z vyšší viskozity motorového oleje, podobně jako Mobil 1 ESP Formula 5W- 30, do třídy viskozity 0W-20.
» Skutečné úspory jsou závislé na vozidle a typu motoru, mimo teplotu a barometrický tlak, jízdní podmínky a vaši aktuální viskozitu oleje v motoru.

Parametry

Hmotnost 5 kg
viskozita dle SAE SAE 0W-20

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum