Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.
Celý článekAPI CK-4 / CJ-4 / CI-4 Plus / CI-4 / CH-4, ACEA E9 / E7, Mack EO-S 4.5, Volvo VDS-4.5, Renault Trucks RLD-4, CUMMINS CES 20086, Detroit Diesel DFS 93K222, Ford WSS-M2C171-F1, MB 228.31
Total Optima 1100 FE 10W-30 (20 l)
Low SAPS nízkopopelnatý FE (Fuel Economy – podporující úsporu paliva) motorový olej na bázi syntetické technologie pro dieselové spalovací motory užitkových silničních vozidel splňující novou specifikaci výkonové úrovně API CK-4. Tento olej je kompatibilní se všemi současnými motory vyžadujícími specifikaci API CJ -4 resp. ACEA E9 / E7 (evropské standardy). Představuje nízkopopelnatý “Low SAPS” motorový olej na syntetické bázi doporučený pro spalovací motory vybavené systémy na redukci produkovaných emisí (částicové filtry DPF, technologie SCR…). Umožňuje pokrýt smíšený široký vozový park pomocí jednoho produktu.
Vlastnosti a výhody:
» Formulace oleje vykazuje výbornou smykovou stabilitu, což zajišťuje stabilní viskozitu oleje i při vysokém zatížení a účinnou ochranu motoru při náročných provozních podmínkách.
» Vyniká vysokou oxidační stabilitou, jež zabraňuje tvorbě úsad a kalů a chrání tepelně zatížený spalovací motor.
» Vykazuje výbornou odlučivost vzduchu podporující chlazení a ochranu motoru při zvýšených teplotách a zatíženích.
» Velmi účinná detergentně – dispersantní a protioděrová aditiva udržují součásti motoru v čistém stavu a zabraňují tvorbě sazí, kalů a úsad na pístové skupině.
» Nízkopopelnatá “Low SAPS” formulace podporuje účinnost a životnost systémů redukujících produkované emise, zabraňuje zanášení částicových filtrů.
» Vysoce kvalitní základový olej maziva RUBIA OPTIMA 1100 FE 10W-30 s výkonnými aditivy zajišťuje dlouhodobě spolehlivé mazání spalovacího motoru provozovaného i v extrémních podmínkách.
Hmotnost | 20 kg |
---|---|
objem | 20 l |
viskozita dle SAE | SAE 10W-30 |
Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.
Celý článekPokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.
Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.