Powered by Smartsupp

Shell Helix Ultra 5W-40 (4 l)

Kód produktu: 12832
Shell Helix Ultra 5W-40 (4 l) Motorový olej Shell Helix Ultra nově obsahuje speciální čistící aditiva, která zajišťují maximální čistotu motoru a odstraňují i dlouhodobě usazené škodlivé nečistoty a úsady. Díky novému složení je zajištěna dlouhodobá...
Více informací
Specifikace

API SN+, ACEA A3/B3, ACEA A3/B4, BMW LL-01, MB 229.5, MB 226.5, VW 502.00, VW 505.00, Porsche A40, RENAULT RN 0710, RENAULT RN 0700, FIAT 9.55535-Z2, FIAT 9.55535-N2, PSA B71 2296, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-12991

799 Kč
660 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Shell Helix Ultra 5W-40 (4 l)

Motorový olej Shell Helix Ultra nově obsahuje speciální čistící aditiva, která zajišťují maximální čistotu motoru a odstraňují i dlouhodobě usazené škodlivé nečistoty a úsady. Díky novému složení je zajištěna dlouhodobá oxidační stabilita oleje a tím prodloužená životnost motoru. Motorový olej rovněž minimalizuje hluk v motoru a chrání ho i při extrémní zátěži dnešního provozu. Shell Helix Ultra je určený speciálně pro benzínové a dieselové motory moderních vozidel, včetně sportovních, kde pro zajištění maximálního výkonu motory pracují při extrémních teplotách a vysokých otáčkách. Je rovněž určený pro použití v přeplňovaných i nepřeplňovaných benzínových, naftových a plynových (LPG) motorech osobních vozů. Zvláště vhodný je pro vozy vybavené více ventilovými motory a je doporučen i pro vozy vybavené katalyzátorem výfukových plynů. Při vývoji motorového oleje Shell Helix Ultra byly využity technologie a dlouholeté zkušenosti firmy Shell ze závodu Formule 1. Motorový olej Shell Helix Ultra je jediný motorový olej doporučený Ferrari.

Shell Helix Ultra zaručuje:
» maximální čistotu motoru, vysokou oxidační stabilitu, která prodlužuje životnost oleje
» velmi rychlý náběh mazání i při studených startech
» dokonalou ochranu motoru za všech provozních podmínek
» nízké tření pro nižší spotřebu paliva
» nízkou úroveň zplodin ve výfukových plynech

Parametry

viskozita dle SAE SAE 5W-40
Hmotnost 4 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum