Powered by Smartsupp
Domů Pro motorkáře Motorové oleje Motul 5100 Ester 4T 10W-40 (4 l)
Domů Pro motorkáře Motorové oleje Motul 5100 Ester 4T 10W-40 (4 l)

Motul 5100 Ester 4T 10W-40 (4 l)

Kód produktu: 2587
Motul 5100 Ester 4T 10W-40 (4 l) Olej Technosynthese® na bázi esterů snižuje opotřebení, zajišťuje vyšší ochranu převodovéhosoukolí a prodlužuje jeho životnost. Vyšší odolnost olejového filmu vysokým teplotám prodlužuje životnost motoru. Optimalizo...
Více informací
Specifikace

API SL/SM, JASO MA 2

880 Kč
727 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Motul 5100 Ester 4T 10W-40 (4 l)


Olej Technosynthese® na bázi esterů snižuje opotřebení, zajišťuje vyšší ochranu převodovéhosoukolí a prodlužuje jeho životnost. Vyšší odolnost olejového filmu vysokým teplotám prodlužuje životnost motoru. Optimalizovaný obsah fosforu a síry (JASO MA2 < 1200 ppm) zlepšuje podmínky pro použití katalyzátoru. Inovativní aditiva snižující opotřebení zajišťují vysoký stupeň ochrany převodovky. Výsledky FZG testu převodovky: Splňuje požadavky FLS 14. Test FZG (Forschungsstelle für Zahnrader und
Getriebebau) slouží pro vyhodnocení mazacích vlastností oleje a stupně ochrany proti opotřebení, kterou olej poskytuje, a provádí se na převodovém soukolí pracujícím pod zatížením.

Oblast použití:
» Motocykly a skútry, trail, terénní motocykly, enduro a trialové motocykly se čtyřtaktním motorem a integrovanou nebo neintegrovanou převodovkou a suchou nebo mokrou spojkou, splňující emisní limity Euro 2 nebo Euro 3 a vybavené systémem pro úpravu výfukových plynů (katalyzátor, přisávání vzduchu do výfukového potrubí aj.).
» Olej je vhodný pro motory SUZUKI, YAMAHA, KAWASAKI, pro které je předepsán olej viskozity SAE 10W-40. » Jiné oblasti použití: městské motocykly bez katalyzátoru, skútry, čtyřkolky, terénní vozidla atd.

Doporučení:
» Výměna oleje: Dle pokynů výrobce a s ohledem na konkrétní podmínky použití.
» Lze míchat se syntetickými a minerálními oleji.

Dokumenty

Parametry

Hmotnost 4 kg
viskozita dle SAE SAE 10W-40

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum