Powered by Smartsupp

Eneos Ultra 0W-20 (4 l)

Kód produktu: 260311a
Eneos Ultra 0W-20 (4 l) Je určen pro zážehové motory s doporučeným viskozitním rozsahem 0W-20. ENEOS Ultra 0W20 je ekologický motorový olej s extrémně nízkou viskozitou 0W-20 pro benzínové motory obsahující organický molybden který minimalizuje třen...
Více informací
Specifikace

API SN, ILSAC GF-5

890 Kč
736 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Eneos Ultra 0W-20 (4 l)

Je určen pro zážehové motory s doporučeným viskozitním rozsahem 0W-20. ENEOS Ultra 0W20 je ekologický motorový olej s extrémně nízkou viskozitou 0W-20 pro benzínové motory obsahující organický molybden který minimalizuje tření a umožňuje výjimečnou úsporu paliva.

Vlastnosti a výhody:
» Nízká viskozita (0W-20)
Tento olej je složen z vysokovýkonného syntetického olejového základu a směsi optimalizačních aditiv, a tím dosahuje mnohem lepších teplotních a antioxidačních vlastností než běžné motorové oleje. Díky inovativnímu složení aditiv, tento olej dosahuje nízkou viskozitu 0W-20, a tak umožňuje dosažení mimořádné úspory paliva a šetří naše životní prostředí.

» Ultra nízká spotřeba paliva
Speciálně navržená aditiva reagují s kovovými povrchy součástek motoru a vytváří velice odolný olejový film dokonce i při mezních podmínkách. Chrání váš motor proti opotřebení a poškození. Výsledkem je minimalizace tření a tím umožňuje výrazné snížení spotřeby paliva.

» Komplexní ochrana motoru
Čistící přísady (kovové detergenty a proti popelové disperzanty) nedovolí vznik usazeninám a kalům a tím zajišťují vynikající kondici motoru po celou jeho životnost.

Upozornění:
» Při použití v motorech konstruovaných pro oleje s vyšší viskozitou mohou vzniknout netěsnosti, případně další problémy s únikem oleje.

» V dubnu 2000, Japonské ministerstvo dopravy uzákonilo systém certifikátů emisních limitů podporující užívání automobilů s nízkými emisními limity. Tento systém doporučuje používat oleje nízkých viskozit ve vozidlech se sníženými emisemi (LEVs), které jsou konstruovány pro lepší ekonomiku provozu a jsou šetrné k životnímu prostředí. Od doby uvedení tohoto systému došlo ke zvýšení produkce těchto automobilů (LEVs – nízkoemisní vozidla).

Parametry

Hmotnost 4 kg
viskozita dle SAE SAE 0W-20

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum