VW Passat

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

Vodnu pumpu som este nemenil.ale myslim si ze bez demontaze rozvodov to nepojde.ale nie som si 100% isty.musim pohladat na dieselpower fore,nedavno sa to riesilo...ale ako som uz pisal-tieto vodne pumpy vydrzali velmi vela!a ked sa aj rozsype tak nehrozi kolizia rozvodov ako u tych novsich modelov.zaaretuju sa rozvody,da sa dole prislusenstvo,rozvodovy remen,vymeni sa vodna pumpa a slape to dalej...
modelář

Příspěvek od modelář »

Demo píše:To je dobrá otázka, kterou zítra položím mechanikovi... aby se případně udělalo vše naráz... Slušna wasrpumpa stojí litr...
Spíše dvanáct stovek, ale vzhledem k ceně práce je to zanedbatelná položka. :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

runda píše:zaaretuju sa rozvody,da sa dole prislusenstvo,rozvodovy remen,vymeni sa vodna pumpa a slape to dalej...
Za největší pakárnu osobně považuji povolení šroubu řemenice klikovky, to ostatní už nebývá problém. Ale pořídil jsem si na to speciální klíč (na kladivo...), tak uvidím, jek funguje, až budu zase dělat rozvody - v brzké době mne čekají dvoje. :x
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

Zatial sa najlepsie osvedcila vzduchova racna(alebo ako sa to vola...)ked nieco neviem povolit tak idem ku kamosovi a s tou pistolou sme zatial povolili vsetko...
modelář

Příspěvek od modelář »

Pneu nářadí sice vlastním, ale nemám dostatečně výkonný kompresor, aby mi k něčemu bylo... :evil: Takže jsem to až dosud vždy povoloval s využitím síly startéru, což sice bývá účinné (až na jeden případ, kdy ten závit někdo zalepil, se mi to zatím vždy povedlo), ale rozhodně se nejedná ani o korektní a už vůbec ne o bezpečný způsob.
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

modelář píše:
Demo píše:To je dobrá otázka, kterou zítra položím mechanikovi... aby se případně udělalo vše naráz... Slušna wasrpumpa stojí litr...
Spíše dvanáct stovek, ale vzhledem k ceně práce je to zanedbatelná položka. :wink:
dvanact stovek stoji komplet cela pumpa.ale staci vymenit len tu prednu cast s oskou a vrtulkou.cela sa meni len ked netesni O-kruzok medzi telesom vodnej pumpy a blokom.alebo ked sa utrhnu tie skrutky M6 ktore drzia tu prednu cast.a pri vymene kompletnej pumpy musi dole aj drziak cerpadla...a pozrel som na dieselpower fore-rozvodovy remen musi ist dole v oboch pripadoch.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Na některé ty řemenice u těchto motorů je potřeba si dát pozor, hlavně ty, co jsou zajištěny kolíčky, ten když se vyklepe a řemenice ztrhne tak je pěkný malér v rozvodech, většinou KO s motorem, v lepším případě, když je jen načatý tak to hůř startuje nebo více kouří, nevím přesně jak je to nyní, ale ty první tédéíčka byli na tohle háklivé.
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

to boli prve TD-cka(AAZ-55kw)a mozno aj prve TDi-cka (1Z-66kw).u AFN toto nehrozi...
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Dneska v 16:35 proběhla návšteva místní prodejny... Olejíček a kapalinku mám.... Kucí měli určite radost, že tam někdo přisel dvacet minut před zavíračkou....
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Super, auto včera předáno mechanikovi... A dnes opět zážitek u mastné tyče v MHD...
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

:lol: :lol: :lol:
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Pánové, s tím, že jsem zjistil, že předcházejicí majitel byl megaču*ák(kdo by chtěl vědet víc, tak po SZ se rád pochlubím...možná dobré jako varování), takže nevím kolik km, měl najeto jeho olej. Já jsem tam nalil Total 5W40 a asi bylo dobré výrazně zkrátit interval... Po kolika km to mám vylít? Teď mám na ten Total najeto cca 2500 km...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27659
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pokud máš podezření (nebo jistotu), že se na výměnu oleje "dlabalo",
vyměnil bych ho tak po 5-ti tkm.....
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Vim, ze predchazejici majitel byl nebo je KOSOČTVEREC...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Doporučuju zlatý střed....sadu ramen od výrobce SWAG
Odpovědět