Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Je to obrovské, ale uvnitř málo prostorné auto, které se chová i řídí jako parník: něco uděláš, ale na reakci si nějakou chvíli musíš počkat. Jediné, čím je to impozantní, je ochota okamžitě protočit zadní kola. :twisted: Nejvíc mi to připomíná jizdní projev Volhy 21, ovšem ta neměla "motor" a automat, byť byla ochotna se rozjet na kterýkoli ze tří kvaltů. :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Motor na fáčku byl poctivě nadimenzovaný a na důležitých místech se nešetřilo, takže se to lehce obejde bez takovýchto fičur...
Jsi buď žena anebo koncerňák (vzájemně se to nevylučuje). Protože ženy a koncerňáci ... nevědí nic!
A klidně to ber jako to nejpejorativnější vyjádření z mé strany k tvé osobě. :evil:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9993
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:Je to obrovské, ale uvnitř málo prostorné auto, které se chová i řídí jako parník: něco uděláš, ale na reakci si nějakou chvíli musíš počkat...
Vidím to podobně. Možná koukám špatně, ale vidím auto jak kjáááva, s poměrně dlouhými převisy a s tím souvisejícím neodpovídajícím ("krátkým") rozvorem, na své poměry skromným vnitřním prostorem a malým kufrem (a tedy nehodícím se pro českého chalupáře.) A co se jízdního projevu týče, impozantní vůz pro plutí americkou krajinou s rovnými několikakilometrovými úseky max. rychlostí 60 mil/h a ani o chlup víc. Tohle je pro mě přesně typ vozu, jenž není určen pro každý den. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27600
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2277
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Tyhle se mi kdysi líbili https://auto.bazos.cz/inzerat/113875366 ... bra-20.php, škoda že to nemá V6 ale asi lepší za ty prachy jak půjčená Corsa. Na to stáří, vypadá dobře. Mám rád bezrámová okna.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Geniální nadčasový design. Začátkem devadesátých let jsem v tom jel. Škoda, že se jich moc neprodalo. Už si ani nepamatuji, kdy jsem to viděl naposledy.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Byly hodně drahé, proto na ně ne každý potenciální zájemce dosáhl. A jelikož většinu sežrala rez, dochovalé kousky jsou dnes raritou.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Podle obrazku pekna. V červené nebo cerne bych si ji dovedl predstavit, na občasné jizdy. Motot z tehdejsi nabidky zakladni, z pohledu náročnosti vsak nejlepsi. Bonus je to, ze vse bez zasahu kutila domaciho.
Bezramova okna prima, ale moje zkušenosti negativni.
... A jen dvoje dvere, u me boduji. Ctyrdveraky az od S 1203 vyse.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1776
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Pedro píše:S merenim rychlosti souhlasim. A cim vic tim lip. Zejmena obce i mimo, ale i dalnic. Magora leticiho 160+ v zrcatku těžko odhadnout, je li treba predjet napr.kamion.
..s týmto súhlasím len čiastočne :? Pretože je to znova dosť zovšeobecnené.. je totiž podstatné za akých podmienok, s akým autom dotyčný "letí" 160+ po dialnici.. Totiž "osobný príklad": s CT-R aj pri trebárs 180km/h máš auto pod takou kontrolou, že je to v porovnaní s tým čo obehuješ až komické (od brzdného výkonu ktorý nedokážeš na bežných cestách ani len načať nieto reálne unaviť, od precízneho chovania a ohromnej stability auta či pri prudkých brzdeniach alebo zatáčaní, či pri prudších zmenách smeru z "pruhu do pruhu" a to aj v naozaj vysokých rýchlostiach, grip, trakcia atď...).
Tým chcem povedať len toľko, že kľudne to na D1/R1 roztiahnem na 200km/h a nemám problém bezpečne a plne pod kontrolou doslova v sekunde stiahnúť rýchlosť pod povolený limit a nikto v pravom pruhu nie je ani len obmedzený. (Netvrdím že takto ale bežne jazdím.. len príklad).
Mimo to, že stále je minimálne v SK prítomný jav "pomáhať a chrániť" meraním MPR na miestach, kde sa najlepšie buzeruje a ryžuje, no nie skutočne pomáha.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak během vteřiny zpomalit z 200 na 130 je 3.14 čovina jak sviň. :lol: Nicméně kdo chce jezdit jako drak,tak musí sledovat provoz a ''číst'' hru. :wink: Já zase ''magora'' (váhavého střelce),který se vleče za kamionem a v ten nejméně vhodný okamžik nasadí k předjetí vidím hodně dopředu. 8) Je až s podivem,kolik lidí nesleduje provoz za sebou a teprve když chtějí předjíždět,tak se mrknou do zrcátka,kde zpravidla zjistí,že někdo letí v levém pruhu,takže musí na brzdy. :roll: Kdyby sledovali,tak by stačilo včas vyhodit blinkr a v pohodě by předjeli aniž by omezili to v levém pruhu.A mnohokrát se mi stalo,že ač předpisově jedoucí,tak se mi snažil nějaký nevidoucí magor vetřít do přízně.A Peťo,jak to řešíš a odhaduješ
v NDR,tam se lítá taky 200. :mrgreen: Nebo jak to řešíš u dárců orgánů na okresce,nechceš mi tvrdit,že jezdí předepsaných 90,že ne? :lol: Speciálně k vůli těmhle magorům je dnes 10 km před DC 70,protože se tam pár těchto blbců rozmázlo o auto,vyjíždějící ze vsi na hlavní a jaksi nepředpokládali a ani tedy neodhadli,že tam magor na mašině poletí 130. :evil: A přijeď někdy na kafe na chatu,tam máš jak na dlani obě silnice podél Labe a budeš mrkat co tam předvádějí za čaro.Proti tomu je jízda autem po dálnici rychlostí 150 nebo 160 naprostá pohoda. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1776
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

ok niekomu treba vysvetliť aj obrazne podané :shock: ..nie sekundu ale dajme tomu teda dve :lol:
Ono nič v zlom.. no že máš ty pod riťou pitchovinu, neznamená že to tak funguje všade.

P.S mne o premávke nemusíš vyprávať absolútne nič, vieš prd o tom kde, koľko v akých podmienkach mám natočené, čo všetko som si zažil a ako jazdím.. takže drž sa bodliny a posudky si nechaj pre seba.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Za 2 tak možná dorazí informace z mozku do pravé nohy s pokynem,abys šlápl na brzdu. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1776
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

ja sa bavím o čistom čase decelerácie..
Mimo to , že niekto za volantom kysne ako vianočka pred pečením je jeho problém.. ja ak jazdím ostro a rýchlo, tak za volantom pracujem a rozhodne mi netrvá reakčná doba 2s.. ale to nie je podstatné. 200km/h nepôjdem tam kde je to rizikové aj s autom ktoré mám a ktoré si toho môže dovoliť podstatne viac než ostatné. Mne tu ide/šlo hlavne o to zovšeobecňovanie.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Asi jsem to mel napsat jinak. Nebo vubec. Byl to ZAS jen muj pohled. Nepitvejte se v kosoctvercovinach. Nicmene 200 po CZ dalnici je...
Jo, v NSR, kde jsou tri pruhy, bych to MOZNA... V NDR nevidel. Mi tam vzdy prijdou na pohodu. Ani PL tam neprasi. A i ze tam je hafo Vaginovych aut. Ale min pseudoSUV.
I tak jsem se s tim pri kazdorocnich cestach na jih, nesetkal.
Edit- Miro, tihle motorkari mi nezajimaj.
Ja jen klickuju v kolonach na skutru. Na větší, nikoliv velké moto co mám, neprasim. A vlastně nikdy, vyjma jedne cesty pred lety po dalnici na HK.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Kornel:Obecně se uvádí reakční doba řidiče 1.6 s a jestli je to o 0,4 sem nebo tam už je fuk.Ale nedalo se nerýpnout,bo za vteřinu snížit rychlost o 70 km snad nedovedou ani jezdci F1. :lol: Jinak o zbytku asi není třeba polemizovat. :wink:
Pedro: Holt jezdím do říše poněkud častěji,takže stačí vyrazit směrem do Drážďan a věř tomu,že tam nějakého letce není problém zahlédnout,takže si to frčíš 160 na tempomat a najednou je s tebe statista. :mrgreen: Na jih záleží kudy tudy.Pokud směrem na ČB,tak přes Rakousko těžko,ale vem to směrem na Rozvadov a pak na Mnichov a uvidíš ten šrumec.A zdaleka tam nemusí být 3 pruhy.Jasně,oni neprasí,jen prostě šlápne na plyn a jede. :wink: V ČR to taky nejde všude a záleží na okolnostech,já taky nepsal,že takhle jedu pokaždé.Jak myslíš,že jsem jezdil blahé paměti do FiW,kdy jsme plkali v Berouně na kafi.Cesta volná,tak plný kotel a za hoďku a kousek jsem byl na Folmavě. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět