VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Já tu také nevychvaluju koncern a ani RS jako něco nadlidského. :)

Nicméně budu si stát za tím, že jedničková Octávka byla první a asi poslední poctivé auto od Škodovky. Je to ještě bytelně a poctivě udělané auto.

K jízdním vlastnostem: NENÍ to sportovní auto, kvůli tomu jsem ho ani nekupoval. To auto je jeden velký kompromis, pořád to má být auto, co vás odveze na dovolenou a bude vás každý den vozit. Tak k němu přistupuji.

Proti klasické octávce, ve které jsem mělo možnost se projet, je to auto z mého pohledu stabilnější, jistější i v těch zatáčkách ano je tvrdší, ale jeho tvrdost mi vyhovuje, nepřijde mi to nějak hrozné. Nicméně souhlasím s tím, že to zatáček nějak extra není, ale to auto není na blbnutí. Vzhledem ke svým proporcím, rozvor, převisy.

Proti klasické Octávce se taky podstatně méně naklání, naprosto minimálně. Dva lidi, co měli možnost porovnat OI RS a klasickou OI, mi potvrdili, že je to vlastnosmi jiné auto, samozřejmě v rámci těch proporcí. Nevím zda někdo z vás ná přímé porovnání a zda jste OI RS zkusili. Nicméně jak jsem psal výše, sportovní auto to není. ;)

Nicméně ten velký zadek z ní delá lehce a příjemně přetáčivou předokolku, což je fajn. :)

Brzdy musím potvrdit. Brzdí to naprosto suprově a na běžnou jízdu budou mít i nadstandardní životnost. Vpředu i v zadu jsou chlazené kotouče a brzdí velmi dobře. Proti kamarádově klasické 1.8T nebo i 1.9TDi je tohle jiná liga. Na brzdy se v tomhle případně nedá říct křivého slova, pokud s tím tedy někdo jel někdy. ;)

Co se týče motoru, já jsem velmi spokojený a i mechanici, se kterýma jsem to konzultoval mi všichni víceméně potvrdili, že do OI se lepší motor nemontoval. :)

Je pružný, suprově odhlučněný, a spotřeba také úplně v pohodě. :)

O značku auta nejde. OI RS byl můj sen a ten jsem si splnil a sny jsou od toho aby se plnili, ne? :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

Víš, on Jerry3 nemá rád koncern, nemá rád lidi, kteří koncernová auta řídí a počítej s tím, že ti to stejně zkritizuje :D
Byť umí moc dobře poradit, tak se někdy chová jak troll a nezapomene si kopnout do koncernu, ikdyž se to tématu přímo netýká :roll:
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Všiml jsem si. :)

ale zvykl jsem si už od jiných. Každopádně díky za upozornění. :lol:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Máchal je vůči mně zaujatý. S o Oct.01 RS jsem měl příležitost si zajezdit mj. na brněnském okruhu, když přišla na trh. Brzdy daly tři kola a konec. Jízdní vlastnosti v porovnání už s tehdejší konkurencí bída. Nicméně existovalo několik desítek kusů ve verzi kombi 4x4 v tmavě modré barvě. Díky viceprvku vzadu to bylo o dost lepší. Blíže ale jen cestou SZ.
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

Jerry3 píše:Máchal je vůči mně zaujatý.
Svým způsobem ano.
Jerry3 píše:Brzdy daly tři kola a konec.
Na okruhu ti zvadnou kdejaký sériový brzdy (i ty tvoje na fordu) takže to rozhodně není známka toho, že to špatně brzdí.
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tato3 »

PavelRS píše:A pak jedničková RS je prý youngtimer, tak v tom vidím i potencionální investici do budoucna. Hodím na to pak plachtu doma a bude to schovaný pro příští generace :lol:
- to asi sranduješ že.... je to len "zrýchlené" nudné priemerné nemecké auto.... Nikdy to nebude auto ala Integra typeR či Nissan 240SX.... clio I RS
ale inak nech ti robí radosť....
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Nikdy jsem nenapsal, že to špatně brzdí. Použil jsem slovo "neadekvátní". Tedy pokud vnimas tu nuanci.
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

Ve tvém případě je mi naprosto jasné, jak si svou formulaci myslel, takže se to nesnaž zachraňovat nějakou nuancí.
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

tato3 píše:Nikdy to nebude auto ala Integra typeR či Nissan 240SX.... clio I RS
ale inak nech ti robí radosť....
Ale tak snad nikdo jedničkovou RS nebude srovnávat s auty, jako je R od hondy apod. To opravdu normálně smýšlející člověk nemůže. Je to jen vylepšená, nudná oktávka.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Jsem rád, že alespoň Máchal to bere normálně.

Ano OI RS nejde srovnávat s žádným sportem, ani se jím nesnaží být. :wink:

Myslel jsem to trošku v nadsázce s tím "zaplachtováním." Nicméně v poslední době bylo dost článků, že OI RS má už potencionální sběratelskou hodnotu. A ty články ani nejsou potřeba.

Na ceně neklesá poslední cca 2 roky a stojí podstatně více než jiné OI. Sehnat jí v pěkným stavu už je celkem problém. Vyrobilo se jí jenom 17 tisíc kusů (z celkem 1,4 milionu kusů OI), z toho 44% produkce OI RS šlo do UK s volantem napravo (čili u nás nepoužitelné). Samozřejmě pro lidi, co nemají VAG rádi nebude nikdy sběralský kus, ale v rámci ČR, možná blízkého okolí, a lidí co mají škodovku rádi, ano.

Rozhodně z těch novodobých Škodovek má ona ten potenciál.

Ale znovu. Já z toho nedělám nadauto. Zjednodušeně je to rychlejší a hezčí jedničková Octávka. Bavit se o kráse nemá smysl, ale i po 16 letech od uvedení je OI RS velmi pěkné auto a její design moc nezestárl. A teď do mě - antikoncernáci. :lol:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

Heleď, ať Ti RSka slouží k pné spokojenosti a kašli na keci, jako že je to zkurvený koncern atd. atd. :wink:
Víš jak, každý si hájí to "svoje" a nikdy se nikomu nezavděčíš, ikdybys měl Porsche, Ferrari, Lambo atd.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Díky Máchale. :wink:

Slouží a doufám, že dlouho bude sloužit. Péči má více než nadstandardní. 8)

A tím také končím ze své strany diskuzi. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Bacha na Máchala! On zcela záměrně dezinterpretoval má slova, a to jen proto, aby mne postavil proti Pavlovi RS. :( Nemyslím si, že je Máchal až tak nechápavý, aby nevěděl, jak to myslím s tím koncerňáctvím, které má pramálo společného se samotným vlastnictvím koncernového vozu.

Pavel RS zcela správně vyjádřil "úlohu" Oct.01 RS. Onu úlohu, kterou svého času zhusta nepochopili právě koncerňáci, aby na to jejich koncerňáctví daný vůz již povětšinou "vychcípal", což je škoda (na rozdíl od jiných koncernových aut). A "zasloužil" se o to ovšem i sám koncern, když nerespektoval základní konstruktérskou poučku, totiž že podvozek a brzdy musejí být vždy "rychlejší" než motor. Odtud také mnou použité slovo "neadekvátní". :idea:
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

Každý, nechť si obrázek udělá :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Správně! Máchal má potřebu hledat spojence (říká se tomu "vytváření koalic") a zároveň budovat obraz nepřítele (ve smyslu: "čím více nepřátel, tím pevnější koalice"). Nejde tedy o nic jiného, než o klasickou manipulativní techniku, k níž se uchylují určité osobnostní typy.
Odpovědět