Stěrače

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:I když ten ohyb do luku vypadal spíš, jako kdyby to tak bylo vyrobeno. Ale - má nějaké auto zahnutá stírátka :P ? Nevím.
Ano, jsou taková stírátka - zrovna na škodovkách běžně.
Hm, tedy možná tak mělo být, ale nefungovalo. Tak už není do luku... Na tom se už nedalo nic zkazit :? . A teď funguje lépe. Stejně se asi vyhodí, no.
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:Ahá, tak to jó, díky :wink: . To dávají na škodovky, ne? Tak podívejme, ony jsou to aerostěrače... :shock: . Líbí se mi to víc, než ta předpotopní ramínka. To zas jó :P .
Není všechno zlato, co se třpytí! Aerostěrače někdy fungují lépe než klasika, jindy naopak hůře. Jenže při výměně jsou min. 3x dražší, a o to přece výrobci jde, ne?
Připadá mi to pokrokovější, než ty zohýbané plíšky se sklony k deformacím. Ale nezkoušel jsem...Cena? Že by se to ještě nevozilo z Číny? :lol:
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:... páč je měním jednou za 10 let :lol: :oops: . Třeba modelář se toho určitě ujme :wink: .
Ještě jsem nezažil stěrače, které by vydržely déle, jak dva roky. A to za důsledného využívání mnou uvedeného receptu. Otázkou samozřejmě je, co kdo rozumí pod pojmem, že ještě "pořád stírají"... :P
Moc jezdíš, modeláří, moc jezdíš. Ty utavíš i svíčku Denso, natož stírátka (Denso) :lol: .
Itall

Příspěvek od Itall »

Potvrzuji škodovkářovi, že 1 (ten zdravý 8) ) stěrač na naší Fábce funguje tak, jak on popisuje. 9 let a 150000 km. Ten druhý už asi nebude, ale kdyby se v tom servis nehrabal, kdo ví...
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:Potvrzuji škodovkářovi, že 1 (ten zdravý 8) ) stěrač na naší Fábce funguje tak, jak on popisuje. 9 let a 150000 km. ...
Agentura Itall a spol.: Nemožné ihned, zázraky na počkání - v daném případě 9 let a 150000 km! :lol: Jakákoli další debata - nejen o stěračích - je věru bezpředmětná. :wink:
Itall

Příspěvek od Itall »

modelář píše:
Itall píše:Potvrzuji škodovkářovi, že 1 (ten zdravý 8) ) stěrač na naší Fábce funguje tak, jak on popisuje. 9 let a 150000 km. ...
Agentura Itall a spol.: Nemožné ihned, zázraky na počkání - v daném případě 9 let a 150000 km! :lol: Jakákoli další debata - nejen o stěračích - je věru bezpředmětná. :wink:
Nějak jsme tu pominuli (divím se, že modeláře to nenapadlo) vliv vnějšího prostředí, a to zjm. zda-li je auto garážované nebo ne. U negarážovaného auta přece životnost - minimálně gumiček - musí být několikanásobně nižší, než u garážovaného. Dále např. někdo používá stěračů a ostřikovačů k "odmrazování" skla u negarážovaného auta, tam jdou i stírátka do kelu. Dále prudké slunce. Další podmínky provozu - jestli stěrače často pracují nebo ne. Tohle vše má přece podstatný vliv a o tom nepadlo ani slovo.
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..stierače mením min. 2x ročne lebo viac m nevydržali žiadne a tokupujem rozne nie nejaky bahno z tesca,niesom predsa lakomec ako tu poniektorí...ale ked auto stojí v garaži tak vydržia gumky dlho to je pravda...

..s vymenou samotných gumičiek mam tiež zle skusenosti,nikdy žiadne poriadne nesedeli a o stieraní ani nehvorím,najlepšie cele nove a pokoj,len škoda že na 406 ke su take atypicke kupil som origo v peugeote a mam pokoj inde nemali
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27601
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jedny z kvalitních stěračů, a to jak klasických, tak i "aero", jsou třeba tady:
http://www.aaaautoboxy.cz/sterace-denso ... /4300.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

ja zase odporucam tieto http://www.alcamobil.de/geschaeftsberei ... r-pkw.html
-lacne a dlho funkcne...
Itall

Příspěvek od Itall »

bjukemen píše:..stierače mením min. 2x ročne lebo viac m nevydržali žiadne a tokupujem rozne nie nejaky bahno z tesca,niesom predsa lakomec ako tu poniektorí...ale ked auto stojí v garaži tak vydržia gumky dlho to je pravda...

..s vymenou samotných gumičiek mam tiež zle skusenosti,nikdy žiadne poriadne nesedeli a o stieraní ani nehvorím,najlepšie cele nove a pokoj,len škoda že na 406 ke su take atypicke kupil som origo v peugeote a mam pokoj inde nemali
Půl roku by snad vydrželo i bahno z Tesca, he?
modelář

Příspěvek od modelář »

Ani náhodou: některé stěrače jsou zcela nepoužitelné už i za nova :!: :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27601
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Půl roku by snad vydrželo i bahno z Tesca, he?
modelář píše:Ani náhodou: některé stěrače jsou zcela nepoužitelné už i za nova :!: :x
Ale víš, jak jsou levné. Přece nevadí, že nic neuvidím, hlavně, že jsem ušetřil, néé :lol: :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

modelář píše:Ani náhodou: některé stěrače jsou zcela nepoužitelné už i za nova :!: :x



..presne tak, a uvedene Tesco Detto
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Stěrače

Příspěvek od skodovkar »

Pánové budu asi muset měnit stěrače vpředu na jedničkové fabii. Mohu buď dát klasické robustní nebo moderní ploché. Celkem mě ty ploché lákají, ale nemají žádný přítlak a tak nevím jestli je to dobrá koupě. Díky za názory/zkušenosti.
Itall

Re: Stěrače

Příspěvek od Itall »

skodovkar píše:Pánové budu asi muset měnit stěrače vpředu na jedničkové fabii. Mohu buď dát klasické robustní nebo moderní ploché. Celkem mě ty ploché lákají, ale nemají žádný přítlak a tak nevím jestli je to dobrá koupě. Díky za názory/zkušenosti.
Přítlak dělá pružina na ramínku, ne? Zkušenost s novými nemám, furt tam jsou staré :lol: . Ale ty ploché - asi myslíš aero, jak mě tady poučili, bych bral radši. Jestli tedy jsou na F I. Na F II fungují pěkně - původní.
Odpovědět