Koncernak

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Poznávací znamení: tupá neomalenost.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Ano, vysvětlím: podle toho, jak se kdo chová v obchodě, dnes už vcelku bezpečně poznám, jakým autem bude odjíždět.
musim zopakovat co som uz povedal--ak sa znacka predava 10x viac, neni sa comu divit.
skor treba sa zamyslet, preco sa toho preda 10x viac.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud jde o řečnickou otázku, pak OK. Pokud však jde o skutečnou otázku, pak se stačí obrátit na sociální psychologii, která odpověď(di) poskytuje. A to, co zde kritizuji, je toho pouze logickým následkem. :idea:

A abych uspokojil Pedra a spol., nenapíšu to do sousedního vlákna, ale sem. Chcete vědět, kdo zabil Rovera/MG? :twisted:
torro
Příspěvky: 584
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Koncernak

Příspěvek od torro »

Jerry3 píše:Pokud jde o řečnickou otázku, pak OK. Pokud však jde o skutečnou otázku, pak se stačí obrátit na sociální psychologii, která odpověď(di) poskytuje. A to, co zde kritizuji, je toho pouze logickým následkem. :idea:
Všichni mají stejnou šanci. Jak s ní naloží je v jejich kompetenci. Když zvolí špatně, ozvou se ufňukánci, jak je svět nespravedlivý a jak jim každý usiluje o život. :?
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: Koncernak

Příspěvek od kater »

Zaujímavý to koníček , sledovanie ľudí po obchodoch .
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Ale kdepak! Zkrachovali ti, kdož se snažili nabízet "value for money" pro náročného=informovaného zákazníka. Naopak prosperují ti, kdož vsadili na marketing útočící na ty nejnižší lidské pudy. :idea: Typický koncerňák sice neví téměř nic, ale zato disponuje nevyvratitelným přesvědčením, že "cokoli od VAGu je přece nejlepší". :P
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

kater píše:Zaujímavý to koníček , sledovanie ľudí po obchodoch .
Na rozdíl od tupých koncerňáků jsem všímavý a hledám odpovědi na otázky, které nastoluje dění kolem mne. Ty evidentně ne. :cry:
torro
Příspěvky: 584
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Koncernak

Příspěvek od torro »

Jerry3 píše:Ale kdepak! Zkrachovali ti, kdož se snažili nabízet "value for money" pro náročného=informovaného zákazníka. Naopak prosperují ti, kdož vsadili na marketing útočící na ty nejnižší lidské pudy. :idea: Typický koncerňák sice neví téměř nic, ale zato disponuje nevyvratitelným přesvědčením, že "cokoli od VAGu je přece nejlepší". :P
To tak nějak moc nekoresponduje se značkami, které prodají pár kusů v roce. A přesto nezkrachovali. A jestliže někdo zkrachoval, tak proto, že nedokázal zákazníkovi nabídnout to, co zákazník chtěl. To je zákon obchodu. Ideály dnes kupují jen lidi, co nemusí počítat peníze, nebo šílenci.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Podle této logiky dnes všichni chtějí - neboť nutně potřebují - SUV 4x4. No ne? :mrgreen:
torro
Příspěvky: 584
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Koncernak

Příspěvek od torro »

Všichni ne, ale určitá skupina ano. Stejně jako se po Ferrari skoro každý ohlédne, ale ne každý ho chce. Otázku možnosti pomíjím.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

K té otázce možností: asi proto si chudá(k) ženská koupí ojetou oktávku za 200 tis. Kč v přesvědčení, jak dobře pořídila, aby po zjištění, že potřebuje dalších 60 na to, aby s ní také mohla v pohodě jezdit, splakala nad vejdělkem. Jenže ty už si bude muset půjčit. Přitom hned vedle stálo japonské auto za těch 60, do kterého by nemusela investovat vůbec nic. Jenže to by ji ani nenapadlo. Tento příběh je čerstvý, ze života.
rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Koncernak

Příspěvek od rosso »

Pokud to auto kupovala sama, bez někoho, kdo tomu rozumí, dobře jí tak.
Nicméně vždy mě pobaví informace jako: auto bez investic apod.
A to včetně těch vašich zázračných japonců :D
torro
Příspěvky: 584
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Koncernak

Příspěvek od torro »

Jerry3 píše:K té otázce možností: asi proto si chudá(k) ženská koupí ojetou oktávku za 200 tis. Kč v přesvědčení, jak dobře pořídila, aby po zjištění, že potřebuje dalších 60 na to, aby s ní také mohla v pohodě jezdit, splakala nad vejdělkem. Jenže ty už si bude muset půjčit. Přitom hned vedle stálo japonské auto za těch 60, do kterého by nemusela investovat vůbec nic. Jenže to by ji ani nenapadlo. Tento příběh je čerstvý, ze života.
A o co ti jde? jsou to její peníze, její život. Kdy už konečně pochopíš, že žijeme v reaálném kapitalismu s tržním hospodářstvím, kde si každý může, dle svých možností, koupit co chce a co mu vyhovuje. S tím nenaděláš vůbec nic.

Dovedeš si vůbec připustit i možnost, že v očích jiných můžeš být hloupý, tupý skůtrista, co se nechal zmasírovat a koupil si, a dokonce jezdí na skůtru?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Potíž je pouze v tom, že mne nikdo nemasíroval. Bylo mi líto nevyužitého řidičáku na velkou motorku. Tak jsem šel a koupil si ho. Na rozdíl od ní jsem ho k ničemu nepotřeboval.

A tržní hospodářství? Ano, i já se přinejmenším jednou zachoval tržně: odkoupil jsem můj bývalý služební koncernový vůz - výhodně. Jenže když jsem zjistil, kolik do něj budu muset vrazit, nabídl jsem ho k prodeji. Zájemci se servali. I tak mi bylo trapně, byť jsem zisk řádně zdanil... :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

rosso píše:Pokud to auto kupovala sama, bez někoho, kdo tomu rozumí, dobře jí tak.
Nicméně vždy mě pobaví informace jako: auto bez investic apod.
A to včetně těch vašich zázračných japonců :D
Radili jí známí - ať si koupí oktávku s turbokamny. :twisted:
A jinak o pravých Japoncích nevíš zhola nic!
Odpovědět