BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

lengy:Ja zuril a sedivel pri vymene spojky i u 1.6 8V :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4902
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

no ja som kupil platnicky LPR uvidime ako sa budu spravat,aj predok aj zadok, este stocit kotuce
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

No já sehnal a objednal ve výprodeji fungl nové origo brzdiče na oktu. Takže pokračuju s bádáním dál :|
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

Koupil jsem si novou pracovní svítilnu(svítí 180 m daleko) a tak jsem včera večer provedl inspekci motorového prostoru. :D Ať jsem koukal ze všech stran a sil,tak jsem nikde žádný olej neobjevil. :shock: Pouze dole na krytu,ale tam mám podezření,že nedošlo k preciznímu odmaštění a navíc je to na druhé straně,takže jsem to dnes ráno při návratu z práce na myčce vystříkal a budu dál sledovat. :wink:
To že mekánik po projetí nahmátl olej v horním prostoru je možné,protože tam jsme žádný čistič nestříkali(radši),takže to mohl být nějaký zbytek.Jinak případné potíže by mohl dělat elektroventil řízení rozvodu,jak mi sdělil jeden kolega z fóra,jen mi není jasné,proč by měl dělat potíže zrovna ten parchant vzadu,když vpředu je ten samý a je OK. :roll: Mám silné podezření,že ten bordel tam byl ještě z doby,kdy byl motor plněn pleťovkou,ale třeba se jen utěšuji.Aby ne,on totiž ten ventil přijde bratru (v Citroenu) na 1.900,-Kč. :? Prda je,že těsnění je zřejmě součástí toho ventilu,bo v dokumentaci žádné uvedeno není a potvrdil mi to i výše zmíněný kolega,který u Citroenu pracoval.
Stejně za to může Pedro s těmi jeho poznámkami jak mě se svým Swištěm potáhne do servisu. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pedro »

Těžký život dobrodruha.
Jak si Miro, mohl onehda napsat, že bys nejel autem, který má pres 10 let a 150-200 tkm na dovcu k móři.
bjukemen
Příspěvky: 4902
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

nikde nevidim nic ohladom brzd :wink: :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Těžký život dobrodruha.
Jak si Miro, mohl onehda napsat, že bys nejel autem, který má pres 10 let a 150-200 tkm na dovcu k móři.
Proč dobrodruha? :shock: Tohle není závada,které bych se bál,ale 10 let staré auto nadité elektronikou...to mám bobky a vím proč. :idea: S první XP jsem se vrátil z Itoše a 14 dní a 150 km po návratu se odporoučelo čerpadlo.Ono je otázka,zda to bylo vůbec čerpadlo,protože nejdřív to byl snímač otáček a pak najednou čerpadlo.Bylo mi nabídnuto nové za 6500,-Kč,jenže já jsem svině,takže jsem si koupil originál u Citroena za 5.000,-Kč a tím jsem u toho opraváře tehdy skončil.To auto tehdy celkově působilo dojmem,že dlouho stálo,protože nefungoval např.klakson,ventilátor nešel ztlumit,pak pro změnu pískal atd. :lol: Veškeré "opravy" pak spočívaly v tom,že jsem vzal WD 40,čistič kontaktů a během pár okamžiků vše fungovalo jak má. :wink: Jestli to bylo to čerpadlo,co mi tehdy ukazoval,tak vypadalo,že je zanesené nějakou sedlinou a zadřelo se,ale po letech,co se kolem citroenů motám,dnes třeba vím,že palivový filtr je u XP stejně jako u C3 součástí čerpadla a dá se vyčistit.Před pár dny něco podobného zkoušeli na dcerku v Chebu s modulem ventilátoru,ale o tom jsem myslím psal.Jak říkal můj tatík blahé paměti "můžeš bejt blbej,ale musíš si umět poradit". :mrgreen: Dnej fajn,že na na fóru najdeš lidi,kteří mají tyhle zkušenosti za sebou,někteří už mají tenhle stroj třeba potřetí,takže vědí kam sáhnout,no problema. :wink:
Naposledy upravil(a) lengy60 dne úte bře 15, 2016 19:09, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

bjukemen píše:nikde nevidim nic ohladom brzd :wink: :mrgreen:
No jo,sorry, :oops: předseda to může klidně smáznout. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

lengy:To me vzdycky bavi ty reci jaci jsou mechosi ojeb.vaci atd..Tfuj!
Vseci by chteli jezdit a na opravy,udrzbu nemaji love.
Hlavne vsechno levne,nejlepe zadarmo a rychle..co rychle,BLESKOVE!
Jen tu praci nevidi nikdo!
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:lengy:To me vzdycky bavi ty reci jaci jsou mechosi ojeb.vaci atd..Tfuj!
Vseci by chteli jezdit a na opravy,udrzbu nemaji love.
Hlavne vsechno levne,nejlepe zadarmo a rychle..co rychle,BLESKOVE!
Jen tu praci nevidi nikdo!
A jak bys nazval to,když chce někdo pouze za díl,jehož výměna zabere 10 min času(to je kurde strašně složitá a náročná práce) 4.500,-Kč,když ho lze koupit za max. 1250,-Kč? :twisted:
http://citroeny.eu/elektrosoucasti-a-el ... 93553.html
Případně originál Citroen za 3000,-Kč,bez započítané slevy podle stáří vozu,přičemž se jedná o ten samý díl na jaký je ten odkaz výše.?
A to nemluvím o tom,že pokud tedy pojedu k fachmanovi a ne do značkového servisu,kde takhle postupovat nesmějí,tak bude vědět to,že stačí vyměnit po jednoduchém "rozlousknutí" rozebiratelného obalu výkonový tranzistor za 70,-Kč a je opraveno! Celá operace trvá průměrně zdatnému jedinci,který vlastní pájku a štípačky hodinu práce. Takže sečteno a podtrženo,kdyby si řekli 500 nebo 1000,-Kč,tak držím zob,v opačném případě jsou to buď neinformovaní kováři nebo zloději.Navíc je zeťák zcela jasně informoval,že pokud se jedná o závadu na elektronice,tak si to opraví sám.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

lengy: A to si jako myslis,ze mechosi maji hodiny casu na to,aby sedeli na netu a zjistovali jestli to ci ono lze ci nelze opravit za stokoruny nebo sjizdet e-shopy s co nejlepsi cenou?Berou od urciteho dodavatele,vetsinou od toho kde jsou bezproblemove reklamace,bo to co se dnes vyrabi za smejdy,to je maras.
Takzd pokud zakaznik chce levneji,at si to sezene a donese sam..
Ja shanim vyhodne jen pro sakra dobre zname a jen proto,nebot me to nezivi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

Co je nesrozumitelného na tom,když napíšu,že je zeťák zcela jasně informoval,že pokud je to v elektronice,tak si to opraví sám? :D A jen tak pro zajímavost jsem se koukl na obecně známé e-shopy a ten modul se mi za 4.500,-Kč nepovedlo při nejlepší vůli najít.A tak nějak předpokládám,že pokud někdo opravuje Citroeny,tak zná tenhle obchod. :wink: http://citroeny.eu/
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pedro »

Tam musí být obrat. Jen Citrony... :-D
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Koukám, že Citroen (např.C4) má zadní kotouče pouze s ložiskem a ty ceny jsou docela mazec. Jak dlouho Ti Lengy vydrží zadní kotouč u C4?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Tam musí být obrat. Jen Citrony... :-D
A co Lev,ten se nepočítá či co?Ale dělají to 20 let,takže jim to na obživu zřejmě stačí. :idea: A pak,francouzské vozy jsou přece nespolehlivé a vše se někdy i několikrát ročně mění,takže bych o odbyt strach neměl. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět