výfuk

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

výfuk

Příspěvek od bloke »

Takže ten posledný obchod so sviečkami Eyquem na Slovensku, ich už tiež nepredáva...len ich má bez zmyslu zaradené vo vyhladávačoch aj s cenou, no sú už vyradené z ponuky. Keď som si ich našiel v jednom (jedinom?) v ČR, tam majú nejaké 2 týždne dovolenku.

Chcel by som sa však spýtať, mohla spôsobiť tie výkyvy otáčok malá diera na tlmiči výfuku? ktorú som zbadal len pred pár dňami -t.j. už sa tam iste určitý čas začínala šíriť. Keď som ju provizórne zalepil hliníkovou páskou, tak všetko bežalo v poriadku (otáčky, odozva, ťah).
Obrázek
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: výfuk

Příspěvek od lengy60 »

Díra ve výfuku umí nadělat pěknou paseku,ostatně sis to vyzkoušel sám.Hele,pořád mají v akci ty C3. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

To bol aj môj názor, akurát mi ho rozhodili pred časom v servise, kde na rovnakú otázku odpovedali (jeden z nich s vyše 25-ročnými skúsenosťami), že určite nie.
Myslíš tie C3, ktoré mnou v ponúkaných zostavách nijako nehýbu? Ostanú pre ďalších, ktorým to nevadí, ja mám svoje auto rád :) . Aj tomu výfuku to prepáčim, po 12+ rokoch služby, zadržiavania vody pri krátkych trasách a vonkajšom parkovaní...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

Ta díra ve výfukovém traktu vadí pouze v případě, že je někde mezi hlavou motoru a katalyzátorem. Ale jinak je dobré si hlavně zjistit, zda nemáš vysypané přepážky v baňce koncového tlumiče výfuku.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:Takže ten posledný obchod so sviečkami Eyquem na Slovensku, ich už tiež nepredáva...
A co je na této značce vlastně tak zvláštního, že ti vadí její vymizení z trhu?
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

Vysypané prepážky - mohli by byť... pred nejakými 2 mesiacmi pri skúšaní poklepom gumeným kladivom však bol tlmič ticho.
Sviečky sú „zvláštne“ tým, že aj za nízku cenu, sú vo FR vozidlách osvedčene fungujúce, hlavne v zdôraznených parametroch rovnomerné držanie otáčok volnobehu, nízke otáčky - hladký beh (to sú u mňa okolo 2000), max zrýchlenie... .
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: výfuk

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Ta díra ve výfukovém traktu vadí pouze v případě, že je někde mezi hlavou motoru a katalyzátorem.
A tím jsi si 100% jistý?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: výfuk

Příspěvek od lengy60 »

bloke píše:To bol aj môj názor, akurát mi ho rozhodili pred časom v servise, kde na rovnakú otázku odpovedali (jeden z nich s vyše 25-ročnými skúsenosťami), že určite nie.
Myslíš tie C3, ktoré mnou v ponúkaných zostavách nijako nehýbu? Ostanú pre ďalších, ktorým to nevadí, ja mám svoje auto rád :) . Aj tomu výfuku to prepáčim, po 12+ rokoch služby, zadržiavania vody pri krátkych trasách a vonkajšom parkovaní...
Já ti to Saxo samozřejmě neberu,koneckonců mi teď jedno stojí před barákem :lol: ,ale svezení v C3 je přeci jen někde jinde. :wink: A k tomu servisu se radši vyjadřovat nebudu,ještě že nedodali okřídlené "s tím jsme se ještě nikdy nesetkali". :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: výfuk

Příspěvek od bloke »

No vy máte ale jeté saxo z volného výbehu :D , ja ho mám ojazdené sebou. Už som sa ťa naňho chcel spýtať, kludne môžeš aj do pošty, že čo je to za motor a aké chyby/chybičky ste si na ňom doniesli?
Neviem prečo prejavuješ také nadšenie z novej C3, zato že to sympaticky vyzerá a dobre sa sedí v najvyššej triede interiéru, to mne ešte vela nedá aby som bežal zato vysypať 13000 EUR ešte aj za amputovaný vlažný motor, miesta je vzadu snáď menej než v malom Saxe, je to dynamicky komótnejšie...no to už by som sa opakoval. Už by som skorej pozeral inde možno po Balene alebo iných modeloch, trebárs aj Kaktuse s tvojím motorom (otáčkomer tuším len asi cez smartfon), alebo po africkom Elysee (z bazáru s motorom 1,6).
A k tomu servisu se radši vyjadřovat nebudu,ještě že nedodali okřídlené "s tím jsme se ještě nikdy nesetkali". :mrgreen:
Toto som sa tam napočúval.. nebol to dobrý servis. Vedeli dobre robiť asi len nejakých 30-40% bežnejších úkonov, zvyšok čím ďalej tým viac dolu vodou. až ma definitívne zmotivovali k sídliskovému a fórovému samoúdržbovému alternatívcovi (po vlastnej osi).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:
Jerry3 píše:Ta díra ve výfukovém traktu vadí pouze v případě, že je někde mezi hlavou motoru a katalyzátorem.
A tím jsi si 100% jistý?
Ano, téměř, což však není celých 100%.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: výfuk

Příspěvek od Misojogi »

Eyquem
nechces radsej Denso Iridium ? som s nimi maximalne spokojny uz cca 50 000km
alebo skus este toto
https://auto.bazos.sk/inzerat/74069862/ ... EYQUEM.php
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: výfuk

Příspěvek od lengy60 »

bloke píše:No vy máte ale jeté saxo z volného výbehu :D , ja ho mám ojazdené sebou. Už som sa ťa naňho chcel spýtať, kludne môžeš aj do pošty, že čo je to za motor a aké chyby/chybičky ste si na ňom doniesli?
Neviem prečo prejavuješ také nadšenie z novej C3, zato že to sympaticky vyzerá a dobre sa sedí v najvyššej triede interiéru, to mne ešte vela nedá aby som bežal zato vysypať 13000 EUR ešte aj za amputovaný vlažný motor, miesta je vzadu snáď menej než v malom Saxe, je to dynamicky komótnejšie...no to už by som sa opakoval. Už by som skorej pozeral inde možno po Balene alebo iných modeloch, trebárs aj Kaktuse s tvojím motorom (otáčkomer tuším len asi cez smartfon), alebo po africkom Elysee (z bazáru s motorom 1,6).
Tak protože nadšený z ní jsem,prostě se mi líbí,i když pro mě zatím ještě malá,ale do důchodu,proč ne. :D Jen netuším co myslíš tou nejvyšší třídou interiéru,sedačky jsou ve všech stejné,to není škůdka.Motor 1.2 není až taková hrůza,rozdíl je mezi syrovým novým a zajetým(jel jsem s obojím),ale jestli máš ve tvém 1.4 nebo 1.6,tak to je samozřejmě obří rozdíl,vždyť Saxo váží o nějakých 200kg méně.Co se týče manželčina Saxa,tak tam toho moc nebylo,výfuk nedávno celý nový,motor běhá jak hodinky,pouze malá dírka v kufru.Já jen vyměnil olej,přední kotouče + desky,filtry včetně palivového a jezdí se.Jo málem bych zapomněl na anabázi z výrobou futra do řadící tyče,ale to neberu u Saxa snad ani jako závadu. :lol: Samozřejmě,že by ta C3 pelášila s 1.2 e-THP jako drak,ale je(zatím) pouze s Asinem,což by mě zase nevadilo a škoda,že nebyla k mání v Cactusu,když jsem ho kupoval. :? C-Elyseé není zrovna můj šálek kávy,já sedany nemusím,ale švagrová má P-301 a jsou s ním spokojeni a to v tom mají ještě ten slabší motor,co se dával původně.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: výfuk

Příspěvek od Hombre »

Jerry3 píše:
lengy60 píše:
Jerry3 píše:Ta díra ve výfukovém traktu vadí pouze v případě, že je někde mezi hlavou motoru a katalyzátorem.
A tím jsi si 100% jistý?
Ano, téměř, což však není celých 100%.
V tomto úseku je i lambda,když je díra , přisává vzduch a mění složení výfukových plynů. Na to reaguje ŘJ,a již to žere, v určitém rozmezí otáček nemá výkon. Spaliny více namáhají kat, který se časem rozsype.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2270
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: výfuk

Příspěvek od tonny »

Hombré, to slyším poprvé, že by výfuk přisával.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

Termodynamické jevy jsou nezřídka překvapující.
Odpovědět