VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3948
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Durex »

Tak při spotřebě 1l na 2000 km je jasný,že si motor bere olej- tedy pokud pod autem není louže.

Buď se k autu někdo nehezky choval a nebo má najeto víc. Nevím, kolik tazatelka za auto dala, ale oprava se nevyplatí. Jen překroužkovat je blbost. Pokud tedy to jde kolem nich. Levnou 10w40 a dolívat. Není to zase tak hrozná spotřeba. Asi jako u fungl nové šéfovi octavie :lol:

Bral bych to jako vlastnost a jezdil. Alespoň bude mít motor stále čerstvou náplň...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:Na 99% ten olej motor "žere",tak že buď dolívat nebo minimálně GO hlavy a nové kroužky.
Na tohle ale trpěly spíš výkonnější verze 74kW,tedy ne že bych neviděl verzi 55kW,která byla v 35.000km 2 x po dekarbonizaci motoru.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
raaddda
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 26, 2019 11:06

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od raaddda »

Všem moc děkuji za odpovědi a vcelku uklidnění.
Za auto jsem dala 60 tis, takže nějaká dražší oprava se opravdu nevyplatí. Při přepisu se dělala i technická před dvěma měsíci, a závady kromě lehčí koroze někde na nápravě nic. Tak snad se tam nic závažnějšího neděje. Jak psal lengy60, co by bylo potřeba nechat prohlídnout určitě předám. Co se týče kolik je najeto, tak je to dost možný, že něco stočeno je - auto je samozřejmě dovezené z Německa, takže kdo ví, co se s tím dělo... Takže přes těch 200 000 km může být.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

lengy60 píše:
NOVON píše:Na 99% ten olej motor "žere",tak že buď dolívat nebo minimálně GO hlavy a nové kroužky.
Na tohle ale trpěly spíš výkonnější verze 74kW,tedy ne že bych neviděl verzi 55kW,která byla v 35.000km 2 x po dekarbonizaci motoru.:D
No když myslíš..nechám tě při tom.

PS: Že já tady vůbec neco píšu a reaguju..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

raadda: No pán asi moc dobře věděl proč to prodává za 60 tis.kč.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
raaddda
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 26, 2019 11:06

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od raaddda »

Tak já myslím, že těch 60 není až tak enormně málo. (A co se týče toho stočení kilometrů, tak je to asi u naprosté většiny dovezených aut). Samozřejmě, kdyby nechtěl hned prodat, tak 70 tis za to určitě dostat mohl. Měla sem par stejných golfu v podobným rozmezí do 70tis na výběr akorát přes celou ČR. Pan za to původně chtěl o mesic dříve skoro 80 (inzerát jsem před tím viděla, ale bylo to pro me moc), ale měl už domluvené nové auto také z německa a potřeboval ty peníze, tak zlevnil hodně. A já naštěstí na auto nechvatala a vybírala asi tři měsíce v kuse, každý den prilepena na inzeratech :D. Ale to uz se moc rozepisuju. No každopádně byly to opravdu solidní lidé z vedlejšího města, tak se mi nechce věřit, že by zatajili nějakou závažnou poruchu atd., ale to čas ukáže no.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

raadda: Dej sem foto ventilového víka,uvidíme jestli o spotřebě oleje věděl :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

To je nějaký hlavolam či chyták?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27615
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

No mě spíš přijde že raaddda na to, že na koupi nespěchala tak možná vybírala až přebrala :roll: 15 let starý auto se základním motorem který má své nejlepší asi dávno za sebou za ty peníze :? :( Možná ten pán z vedlejšího města nebude až tak solidní a věděl proč se toho auta zbavil.... Ta spotřeba oleje - byť ještě v normě, tak naznačuje problém.
Co rozvody nebo třeba brzdy? A chladicí kapalinu a převoďák? Svíčky a filtry? V jakým stavu jsou nápravy? Tlumiče, čepy, silentbloky?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
raaddda
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 26, 2019 11:06

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od raaddda »

Bohužel já Vám dokážu napsat, jen to co vím. A opravdu sem nechtěla spustit až takovou debatu - chyták ani hlavolam to není, jen jsem se snažila dohledat něco sama o tom 10w X 5w. Mě je jasné, že Vy tomu rozumíte dost a s tím souvisí i výběr/ kup auta, ale je to tak asi v dnešní době, že si málo lidí na svým autě vůbec dokáže udělat něco sám např. i tu výměnu oleje. "Pán" od kterého jsem kupovala byl ještě mladší než já - proto také předával jen info od svého mechanika, když jsem se na něco ptala. Měl tohle auto také jako své první na rozježdění.
Rozvody byly dělány dvakrát, předtím byli měněny 102000 +výměna vodní pumpy a podruhé ve 195 000. V minulém roce olej filtr, brzdy. Nová baterie. Nový střední díl výfuku. Olej měněn v intervalu 15000km. Před dvěma měsíci dělaná technická, kde píšou do lehkých závad menší korozi na nápravě. Jinak auto se mnou jel prohlídnout kamarád mechanik (jiný, ne ten kdo ted nabízel drahou opravu. Čekám až bude mít chvíli mrknout na to co tu píšete vy a pořádně prohlídnout ten motor, ale předtím mi také říkal po telefonu, že by tam viděl tu 5W spíš, ale nekoukal na to zatím). Auto projel, vše prohlížel, kouknul ze spodu, mlátil tam autem ze strany na stranu :D, připíchl na servisní počítač, aby zkontroloval....
A to je vše co vím. S autem jinak zatím žádný jiný problém nemám, jezdím dost a zatím jsem to ani nikam nenapálila :D takže zatím bez škrábanců z parkovišť.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27615
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Tak přeji bezporuchový provoz, snad to nebyla špatná koupě. Ale "fridex" bych vyměnil, možná je tam původní :( G12.
Jinak ten olej v motoru: Opravdu - mimo časté mrazivé starty dobře vyhoví 10w40.
Ta 5w40-ka není lepší, jen je ve velkém mrazu čerpatelnější. Ale úplně klidně třeba ten Mogul. Motor si bude vrnět. https://www.oleje.cz/p/mogul-gx-fe-10w- ... any--19225 Jenom hlídat množství....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vojta991
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 03, 2019 20:38

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od vojta991 »

Zdravím všechny,
poprosil bych odborníky o radu ohledně výběru oleje pro starší TDi, ještě bez variabilního turba - klasická rotačka se 66kW.

Majitel předemnou dával 5W40 Shell HX-8 s intervalem pevným 15tkm, a já bych rád dopřál motoru něco o fous lepšího 8) z důvodu plánované výměny turba, a z důvodu že motor má najeto 80t od výměny komplet vnitřku (olej mi nemizí).

Přemýšlel jsem o značce Agip, konkrétně Eni i-Sint 5W-40, na italských forech byl hodně doporučovaný do Fiatů atd., nebo bude lepší zůstat u Shell..konkrétně Shell Helix Diesel Ultra 5W-40. Olej měním po 12-13tkm (občas jedu po městě start-stop, ale z 85% cesty 40+ km)..

Lehce jsem projel specifikace eni vs shell:

Viskozita 100° 14,9 / 14,45
Viskozita 40° 90 / 87,42
Visk. index 170 / 172
Hustota 850 / 843,3

Děkuji moc za rady
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27615
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Dík za využití vlákna :wink:
Ten Shell HX8 není špatný, ale dal bych - jestli chceš něco o fous lepšího - raději Shell Helix Ultra 5w40. Ten Eni-i-sint je tuším že už ACEA C3, a ty bych řekl že DPF ještě asi nemáš. Je tedy pro Tebe vhodnější olej B3/B4. A jestli by si chtěl ještě o fous lepší olej, dej Ravenol VST či VSI, nebo Yacco VX 1000 LL 5w40....:wink:
Ale pro motor je lepší i levnější olej dříve měněný než tam nechat dlouho superoil.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vojta991
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 03, 2019 20:38

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od vojta991 »

Díky moc za info ! :)
nene DPF se tam naštěstí nenachází.
Koukal jsem ten Eni má třídu A3/B4 a oba Shell mají A3/B3 a A3/B4, Jinak měním pevně kolem 12-13tkm podle provozu auta :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27615
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Já našel Eni 5w40 už s C3. Pokud tam je jen A3/B3 nebo A3/B4 - bez toho C3, tak klidně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět