TDI PD - olej VW505.01

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Řekl bych, že při výměně po 10-ti tkm a popsaných jízdních podmínkách
je olej normy VW505.01 a SAE 5w40 optimální :wink: pokud jde o značku oleje, vybírej mezi renomovanými výrobci - u té Q8 je solidní kvalita za rozumnou cenu. :wink:

Co se týče toho přechodu na 5w30 - problém by to asi nebyl, ale v normě VW505.01 jsou většinou jen 5w40, musel bys zřejmě hledat olej 5w30 s normou 507.00; a ty bývají většinou dražší, a je možné, že by Ti trochu stoupla spotřeba oleje.

A platí - Co dobře funguje, neměň.....
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

ok, tak zůstanu u té 5w40.. ano na tu q8 nemohu říct nic špatného, ale jak se dívám po cenících tak se mi zdá, že oleje šly trochu dolů... takže ta q8 vychází cca na 900kč/5l... a nebráním se tomu něco připlatit, když to bude mít smysl a vzít třeba něco lepšího... ale jestli tam není rozdíl tak by to byla blbost... jinak motor je trochu upraven, takže mu chci dát to co si zaslouží, aby dobře sloužil
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jestli je motor "čipnutý", tím spíš nech tu "čtyřicítku".
miru

Příspěvek od miru »

SOTO-taky mám PD a taky používám Q8 s výměnou po cca 12 tkm.Podívej se na cenu u Olejspol.cz-tam beru já a je to bez problémů s dodávkou.Mám Seat,dříve jsem tam lil Repsol 5w40,nežralo to nic,tu Q8 mi to taky nežere.Za ty peníze to je myslím škoda měnit značku-přešel jsem z Repsolu kvůli ceně,i když jsem to předem konzultoval tady na foru-a právě Pitris mi jako jednu z možných variant doporučil právě Q8.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Misojogi »

Vzhladom na velku presnost vyroby vstrekovacich systemov by som pouzil radsej znackove filtre ako Mann,Clean filter, Champion,UFI,Purflux,Nippart. Nejake Eiltron a made in Poland,na to radsej zabudnut.
ktore filtre su este OK ?
modelar tu ale spominal ze Mann pre aftermarket je vyrazne horsi ako prvomontaz ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Misojogi píše:modelar tu ale spominal ze Mann pre aftermarket je vyrazne horsi ako prvomontaz ...
Opravdu? :shock: :?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Že by si takovej renomovanej výrobce takhle kazil reputaci, se mi teda fakt nezdá. Považuju to za nesmysl anebo zaručenou zprávu Rádia Jerevan... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nesmysly tu šíří Misojogi: modelář to tak, jak teď píše Misojogi, rozhodně nevyjádřil! Ale že Mann jde do haj..., to je fakt. :(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Kam v současnosti Mann kráčí, to nevím a nedokážu posoudit, nicméně služeb jeho výrobků dlouhodobě a bez problémů využívám... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Míra spokojenosti přímo odráží míru nároků, objem zkušeností a ochotu srovnávat. :)
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Misojogi píše:
Vzhladom na velku presnost vyroby vstrekovacich systemov by som pouzil radsej znackove filtre ako Mann,Clean filter, Champion,UFI,Purflux,Nippart. Nejake Eiltron a made in Poland,na to radsej zabudnut.
ktore filtre su este OK ?
modelar tu ale spominal ze Mann pre aftermarket je vyrazne horsi ako prvomontaz ...

..Purflux
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

to NN: Omlouvám se, ale na nějaký rádobyodborný pře s Vámi, pane Chytrej, nemám momentálně nejmenší náladu a ani to nepotřebuju a nevyhledávám, považuju to za ztrátu času. A jo, jsem spokojenej, když věci fungujou, jak mají... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:... A jo, jsem spokojenej, když věci fungujou, jak mají... :oops:
Tato spokojenost ovšem vyvěrá z neznalosti a nepochopení, že by mohly fungovat mnohem lépe, kdyby se ovšem někteří nespokojili jenom s tím, že vůbec fungují: zde připomínám třeba přímo objev roku, totiž že Mobil1 je mnohem lepší olej, než většina ostatních, a dokonce ani není dražší, než ty další, rovněž funkční. :P

P.S.: Oceňuji spojení "u mě dobrý" v podpisu - naprosto dokonale to vyjadřuje podstatu této naší "pře". :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Příspěvek od Colommbo »

Předpokládám, že máme oba na zřeteli toliko auta (motory) a s nimi související záležitosti a nechceme se pouštět do nějakých filosofických debat o fungování světa jako takovýho, na to v tomhle fóru není prostor a není k tomu ani určeno... A pokud se tedy toho týká, snažím se svýmu autu dopřát vše, co potřebuje a to v míře pokud možno vysoké, včasné a kvalitní (Mobil1 5W50 mám teď zrovna v motoru a zatím u mě dobrý :wink: ) Žádnej učenej z nebe nespad a lidi získávají zkušenosti všelijak, já třeba i na tomhle fóru. A přeju úspěch všem novátorům, průkopníkům a experimentátorům - nosičům pokroku nejen automobilovýho - a koneckonců i tobě, anonyme, i když se v některých věcech asi prostě neshodneme. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
quido

Příspěvek od quido »

Mně jste školili, že lepší filtr není, že lze použít pouze originální. :lol:
Odpovědět