Moznosti skla a PC v dnesnej dobe(video)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Moznosti skla a PC v dnesnej dobe(video)

Příspěvek od Misojogi »

aj ked clovek pozna tie technologie, je to nadhera vidiet ich vsetky pohromade ako funguju v tzv dome buducnosti ....
http://www.youtube.com/watch_popup?v=6C ... &vq=medium
aj ked je to trosicka off topic je to tak nadherne ze som si nemohol pomoct a dal to aspon do sekcie ostatne (su tam aj automobilove technologie)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Moznosti skla a PC v dnesnej dobe(video)

Příspěvek od emge »

Pekné video, ale realita je podľa mňa iná.
Dotykový displej = displej neustále upatlaný od odtlačkov prstov (v lepšom prípade). Výhoda u malých zariadení, kde sa ušetrí priestor potrebný pre tlačítka. Ale k počítaču by som ho nechcel.

Kuchyňa je pracovisko a kuchynská doska musí zniesť drsné zaobchádzanie. Pracovná doska z displeja?

Priesvitné displeje vyzerajú pekne, ale znižujú čitateľnosť textu a skresľujú farby. Čo je dôležitejšie, čitateľnosť, alebo vzhľad?

Aká je čitateľnosť displeja na dennom svetle? Displej na autobusovej zastávke a ešte priesvitný? Úplne nepoužiteľné. Možno vo veľmi ďalekej budúcnosti by to aj bolo technicky možné vyrobiť, ale zmenia sa ľudské charaktery tak, aby to niekto nezničil, alebo neukradol?

Výhoda rôznych tlačítok a otočných ovládačov v aute (a nielen v aute) je v tom, že ich cítim dotykom a (takmer) sa nemusím na nich pozerať pri ovládaní. Plocha displeja je však hladká a význam zobrazených ovládacích prvkov sa môže meniť.

Ale možno som len staromódny :D
Odpovědět