Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..prehnany požiadavok to nieje a držím palce nech sa zadarí..

..cinturato su fajn a myslim že modelář nema proti nim nič,len v tomto pripade postrada ine pneu teda ine nie tak celkom :)
modelář

Příspěvek od modelář »

Pirelli P7 Cinturato jsou JEDINÉ "ekologické" gumy, které bych byl ochoten si dobrovolně pořídit. Jenže já potřebuji dva kusy klasických P7 na doplnění sady čtyřech a nechci to kombinovat.
modelář

Příspěvek od modelář »

Demo píše:modelář - tak si je kup tam, kde je kupuješ... jednoduchá rada...
ka-spel píše:Zřejmě je už nemají i v tom zahraničním velkoskladu nebo bezcelní zóně, tak proto shání u nás.
V podmínkách tržní ekonomiky se chovám tržně, tj. nakupuji tam a to, kde a co je pro mne v daný okamžik výhodné koupit. Pokud někdo rád zbytečně přeplácí, jeho problém! Ale jak se ukazuje, tak zprostředkovaně i můj, neboť ochota jiných přeplácet vede k tomu, že i já budu muset v daném případě zaplatit víc. :evil:

P.S.: Tuto reakci vkládám dodatečně, neboť z mobilu nemohu citovat, navíc se moje touto cestou odeslané příspěvky často ztrácejí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Misojogi píše:co mas proti Cinturato?
pokial viem tak to znizuje spotrebu auta ....
To ano, ale snížení spotřeby, nebo zvýšení kilometrového proběhu má i druhou stránku - zhoršení jízdních vlastností, a horší ovladatelnost v krizových situacích -> "něco za něco".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Pitris píše:
Misojogi píše:co mas proti Cinturato?
pokial viem tak to znizuje spotrebu auta ....
To ano, ale snížení spotřeby, nebo zvýšení kilometrového proběhu má i druhou stránku - zhoršení jízdních vlastností, a horší ovladatelnost v krizových situacích -> "něco za něco".

..len to tak celkom neplati pri Cinturato,myslím že tieto pneu sa fakt podarili
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Platí to u všech, ale u některých míň (Pirelli P7 a P6 Cinturato nejsou špatné), u některých víc.....ale platí to u všech.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Misojogi »

ake su Cinturato P4?
pre mensie vozy ..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

P4 Cinturato jsem nezkoušel, ale P6 (bez Cinturata) v rozměru 195/55-15 "sedí" velmi dobře.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ještě k těm Dunlop SP Sport FastResponse - nedávno jsem měl možnost je "prubnout" při opravdu extra průtrži mračen. Mám na nich necelé 4mm vzorku, ale stále ještě dokázaly za jízdy ty přívaly vody zvládnout i při relativně vysoké rychlosti, a auto "udržet". Zkusil jsem jít "k limitu" - na silnici doslova tekla řeka - a i při stovce to bylo ještě v pohodě.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2309
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Co sa tyka Cinturato P6 tak ich mam na vacsom aute a su naozaj skvele,ci na suchej vozovke alebo za mokra. Hlucnost je priemerna,voci Matador podstatne nizsia. Na mokrej vozovke su i o dost lepsie voci niektorim gumam,u ktorych vyrobca pise,ze su obzvlast skonstruovane na dobre jazdne vlastnosti nna mokrych vozovkach. Napriklad Aqilla od Barum a Matador ma naozaj sklamali a nikomu ich neodporucam.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tak jsem měl možnost "se projet" (necelých 700km, a na suchu, i na vodě) s "jedničkovou" benzinovou jednačtverkou Fabčou "obutou do" DUNLOP SP Streetresponse 185/60 R14 82T (téměř nové), a musím napsat, že k nim nemůžu napsat nic špatného. Ale jsou vyrobeny ze stejné směsi, a stejnou technologií, jako FastResponsky, tak se vlastně ani nedivím.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Brembo píše:.....Napriklad Aqilla od Barum a Matador ma naozaj sklamali a nikomu ich neodporucam.
Pokud vím, tak Aquilla je od Matadoru, a pokud máš na mysli typ MP41, tak sám výrobce píše, že je určena pro skupinu zákazníků, kteří jsou ochotni akceptovat nižší jízdní komfort, a menší kilometrový proběh. A už jsem to tu kdysi psal - měl jsem možnost jet na mokru s Feldou "obutou" na MP12, a nikdy více......To už raději ty Barumky. Brilantisky jsou v těchto menších rozměrech lepší......Ale je fakt, že třeba Matador MP44 Elite3 jsou kvalitou a jízdním projevem už někde jinde. Ale s těmi Dunlop-kami se to srovnat stejně nedá.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Příspěvek od modelář »

Je třeba si uvědomit, že zn. Barum patří v rámci koncernu Continental k tzv. budgetovým. Tím chci říct, že "kvalitativní lacinost" není dána tím, že by třeba v Otrokovicích neuměli udělat pořádné gumy (a také je tam dělají, jenže ne pod zn. Barum!), ale rolí, která byla této značce koncernem Continental přiřčena. Problém je pouze v tom, že navzdory kvalitativní láci jsou stále ještě předražené, tedy přinejmenším na domácím trhu.
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..ked sme už pri tom a nudím sa poprosil by som vas o návrhy na zimné pneu nakolko mi treba nové rozmer by mal byť 205/55/16 kukal som testy a tak ale už som z toho zmagorený :p :)
Odpovědět