Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9995
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Dřívávejc (rozumějte před mnoha lety) prakticky všechno fungovalo tak, že ten který závod vyráběl ve své domovině a tak nějak se tím pádem člověk mohl spolehnout na určitou míru kvality, či se v ní orientovat, ať už se to týkalo aut, pneumatik, prakticky všeho. S příchodem/postupem hen té globalizace je naprostá většina věcí jinak a Economy first! platí (logicky) čím dál víc, kvalita s velkým K už není na prvním místě. Ani hen ty Mercedesy už nejsou, jako bývaly. Tak to prostě je a nejsem si úplně jist, jestli se dá, co se kvality týče, dycky argumentovat novými technologiemi ve smyslu novější = lepčí. Pro uživatele je hlavní je, aby věc fungovala, jak má a jak se od ní očekává, jak dlouho vydrží, je otázka. Označuje se to jako vývoj. Na druhou stranu společnost jako taková je čím dál víc spotřebitelská, takže je to vlastně jedno... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 118
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Pitris píše: pát lis 10, 2023 11:45 A možná i proto téměr zvítězily ty Hankooky K127 protože Korea. No nic, nakonec to padlo 🤣 na Bridgestone Turanza, tak snad mě maďaři příjemně překvapí.
Neboj sa, dle mého jsme vybrali to nejlepší, co aktuálně je na trhu ( ještě Asymmetric 6 :twisted: )

Za mě Goodyear a Bridgestone jsou značky, který si na nic nehrajou a dělají prostě ty nejlepší pneumatiky.
Např u Pirelli jsem si již vyzkoušel, že těží jen spíš ze značky ( beru naše rozměry, homologované Pirelli a jejich sportovní verze budou úplně něco jiného a tam patří ke špici!! )
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1776
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

GoodYear letné z osobnej skúsenosti na obidvoch autách (Eagle F1 Asymmetric 5 a Eagle F1 Supersport..) môžem len a len chváliť..
Asymmetri6 je od 5tky určite ešte o chlp (ak nie 3 chlpy) lepšia
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27607
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Mně - pokud budeme ve skupině prémiovek - jsou nejbližší ty Bridgestone a pak Dunlopy (a tyto jsem jezdil i na moto CBR 600 i 929). GoodYeary jsem ještě neměl ale vůbec bych se nebránil (jejich zimní novince). To Michelin jsem měl a už nechci (i když beru že PS4 jsou prý špička). O Pirelli nevím co si myslet, a byť mě byly doporučeny P-ZERO (Sports Car), tak "něco" mi na těch taloších nesedí. Co ale nechci, tak Continentaly - to už raději něco z té "střední" třidy, kde se při troše štěstí dá najít velice dobrý produkt (Fulda, Hankook, Vredestein, Nokian, Toyo).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27607
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše: čtv lis 09, 2023 11:43 ...A na mě se smějou 🤣 v kanclu v práci. Čtvrtá je pod stolem...
Colommbo píše: čtv lis 09, 2023 13:21Hlavně abys nedopad jako mladej před několika lety... :P
Pane nestraš 😄 Ale snad ne, tady je to hlídaný přece jen líp než tehdy ten sklad ☹️ Bylo jich tehdy škoda, hlavně alu kol, páč Petr si jich na Lexovi moc neužil.
Naposledy upravil(a) Pitris dne pát lis 10, 2023 14:08, celkem upraveno 2 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1846
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Mno, je pravda že mě čubli celou sadu, fungl disky a hodně jetý Fuldy.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 118
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Pitris píše: pát lis 10, 2023 14:01 Mě - pokud budeme ve skupině prémiovek - jsou nejbližší ty Bridgestone a pak Dunlopy (a tyto jsem jezdil i na moto CBR 600 i 929). GoodYeary jsem ještě neměl ale vůbec bych se nebránil (jejich zimní novince). To Michelin jsem měl a už nechci (i když beru že PS4 jsou prý špička). O Pirelli nevím co si myslet, a byť mě byly doporučeny P-ZERO (Sports Car), tak "něco" mi na těch taloších nesedí. Co ale nechci, tak Continentaly - to už raději něco z té "střední" třidy, kde se při troše štěstí dá najít velice dobrý produkt (Fulda, Hankook, Vredestein, Nokian, Toyo).
Ty micheliny jednou otestuju, ale aktuálně když jsou o 10-15% dražší než jiný prémiovky tak ne-děkuji. Continental mně taky nesedí, ikdyž jsem přesvědčený, že dělají výborný pneu, ale né pro mě. :D
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 118
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Jak casto hustite pneu? Ja pred mesicem daval 2.5 baru, dnes jsem kontroloval a na vsech 2.25, to mne prijde, ze uchazej hrozne moc a k tomu vsechny stejne?
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9995
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Určitě záleží na podmínkách, za kterých měříš, zejména na teplotě okolí i gum samotných. Sám si uvědomuju, že tlak v pneumatikách kontroluju velmi občas, pakliže vůbec někdy, je to haňba! :? Přes léto/zimu mi na uložených kolech klesne tlak cca max čtyři desetiny atmosféry, po montáži na auto dofouknu a jezdím...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27607
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Já se tedy snažím aspoň co čtvrt roku tlak v pneu zkontrolovat. Ale jinak to mám zhruba jak Colommbo. Při přezouvání léto/zima (kompletní kola) ty za dobu odpočinku ztrativší se 3-4 desetiny atmosféry dofouknu (2,3 všechny, na podzim do zimních dám o 0,2 víc). Zaplaťbůh neutíkaj 😄

Je ale fakt že o čtvrt atmosféry za měsíc by bylo hodně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
emge
Příspěvky: 375
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od emge »

Tlak v pneumatikách je závislý na teplote. Na jeseň a začiatkom zimy je ho potrebné častejšie kontrolovať a dohusťovať, lebo tlak v pneumatikách klesá s poklesom vonkajšej teploty. Pokles v tomto období o 0,25 baru je úplne prirodzený.

Na jar a začiatkom leta postupný rast vonkajšej teploty "dohusťuje" pneumatiky a kompenzuje prirodzený úbytok tlaku. V tomto období sa väčšinou tlak v pneumatikách nemení, alebo len veľmi málo.

Ak by bol nejaký problém s pneumatikou (pneumatikami), tak je nepravdepodobné, že by tlak klesol vo všetkých pneumatikách rovnako. Väčšinou je problém len s jednou pneumatikou. Niekedy stačí len dotiahnuť ventil.
jarson1
Příspěvky: 2128
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

A hlavne to " vsechny stejne" 8)
Mi hovori, ze ( podla mna teda) ti neuchadzaju vobec.
Mas vlastny merak?
Ak nie , potom sa necuduj. Vsade je to plus/ minus priblizne. Toto nie je vec , ktoru si davaju kalibrovat.
No a ako uz bolo napisane, pred mesiacom bolo akosi teplejsie :D
Ono je rozdiel aj teplota samotnej gumy pred jazdou ( alebo v garazi) namerias menej " o miligram" ako napr po jazde. A vobec to nemusi byt hodinka po dialnici.
Bol by som kludny :wink:

Ale ine som chcel...
Poculi ste uz niekto o tom, ze by sa daval do pneumatiky piesok? Akoze naschval. Vraj kvoli vyvazeniu. Ja teda nie som ziadny inzinier, ale nejako mi to hlava nebere...skor by som povedal, ze je to presne naopak. Cokolvek volne sa pohybujuce vnutri plášťa podla mna vyvazenie iba rozhodi. Ale viem ja ?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27607
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Tak já předpokládal že neyli vliv teplota vs. tlak v potaz vzal. A měřák že má pořád stejný....

A písek do pneumatik slyším prvně 😳
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9995
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

jarson1 píše: ned lis 12, 2023 19:16 ...Poculi ste uz niekto o tom, ze by sa daval do pneumatiky piesok? Akoze naschval. Vraj kvoli vyvazeniu. Ja teda nie som ziadny inzinier, ale nejako mi to hlava nebere...skor by som povedal, ze je to presne naopak. Cokolvek volne sa pohybujuce vnutri plášťa podla mna vyvazenie iba rozhodi. Ale viem ja ?
Koukám, že pod Tatrami, na Orave aj na Spiši se hulí dobrej matroš... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2128
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

No dnes som bral kamosovi do garaze " nove " kola na s120. Prevarky tzv. V krasnom stave, to ano, ale ...hovorim mu, ze to je nejake tazke , aj na to ,ze teda prevarky. A on , ze ma dnu piesok. Dovod uz som pisal. No tazke jak hovado.
Colommbo - doviezol to z Nitry. Takze ...no ano , tam je tych zahradkarov na " mentolku" požehnane. To ma nenapadlo :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět