motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Misojogi »

hmm ... na PC mi to islo bez problemov, asi to bude tym co hovoris
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
b8rline
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2018 16:48

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od b8rline »

shalibaba píše:VSI je můj horký kandidát jako náhrada za MOBIL 1 FS 0W-40.
Při koupi 20 litrového balení vychází pěkně i cenově.
Jen bych počkal, až jej bude mít skladem i česká distribuce - myslím tím novější variantu s USVO.

Akorát buď dovozce anebo výrobce mají chybu ve specifikaci, na odkaze od Pitrise není uvedeno schválení pro VW normu, ale u výrobce ano:

https://www.ravenol.de/produkte/verwend ... 5w-40.html
do jakého vozu resp. motoru plánuješ tento olej? Mám teď taky Mobil 1 FS 0W40 a ten Ravenol mě dost zaujal. (2.0 TSI 206kw) díky...
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od shalibaba »

2.8 V6 142 kW koncern a opel 1.8i 92kW

Mobil1 FS 0W-40 je super, ale teče mi snad i očima :x
b8rline
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2018 16:48

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od b8rline »

RAVENOL mě celkem zaujal a nejspíše do něj půjdu. Trochu jsem na to podíval a zkusil jít nejdřív podle mazacího plánu co mi to nabídne. Jedná se mi o normu VW502.00/505.00 a konkrétně u mého vozu (VW Passat 2.0 TSI 206kw) nabídl z této normy pouze 0W40 SSL ostatní vše 5W30. Když jsem zkusil pro zajímavost Superb se stejným motorem, tak už ta nabídka byla pestřejší a konkretně tedy z této normy: 5W40 VSI, VST a závodní RUP. Pochybuji o tom, že by tam byly nějaké rozdíly v motoru, že by u Passatu neumožňovaly použít 5w40, takže možná nějaká chyba na straně toho mazacího plánu. Faktem je, že i u jiných značek a jejich mazacích plánu jsou někdy rozdílné oleje Passat vs. Superb a stejný motor.

Teď babo raď. Jaký olej od RAVENOLU vybrat? :-) odkazy:

RAVENOL SSL SAE 0W-40
https://www.ravenol.de/produkte/verwend ... 0w-40.html

RAVENOL VSI SAE 5W-40
https://www.ravenol.de/produkte/verwend ... 5w-40.html

RAVENOL VST SAE 5W-40
https://www.ravenol.de/produkte/verwend ... 5w-40.html

RAVENOL RUP SAE 5W-40
https://www.ravenol.de/produkte/verwend ... 5w-40.html

Nejvíce tady byla řeč o VSI, ale ten RUP se mi taky libí :D jinak provoz 25% město, 50% dálnice, 25% okrsky. Spíš častější využívání max. výkonu :-) Díky za rady.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od shalibaba »

RUP je C-čkovej, ten bych do benzinu bez filtru pevných částic nedával, anebo jo, ale zkrátil bych výměnné intervaly.

To VSI je hodně good a i cenově vychází pěkně.
Kdyby ten MOBIL nebyl tak řídký, tak bych ale u něj zůstal. Anebo budu muset přetěsnit víka a gufera.

P. S. Snad nás tady z toho tématu nevyženou, že se bavíme o koncernu :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

VSI nebo SSL. A pokud vyšší spotřeba oleje, tak klidně RSE 10w50.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od shalibaba »

Pitrisi, jestli je to na mne, tak jak jsem již psal jinde, po výměně oleje z TOTALu quartz energy 5W-40 na MOBIL 1 FS 0W-40 motor změnil své chování, ožil, snadněji jde do otáček a spotřeba šla dolů. Takže bych rád něco podobného - buď je ta změna chování motoru řidším olejem, anebo ten TOTAL byl fake, nicméně měl jsem jej tam tři intervaly a vždy koupen z různých shopů.

Ale bohužel, u toho Mobilu mi olej prosakuje přes víka ventilů. Opět běžná závada těchto motorů, takže asi zase vlastnost motoru :)
b8rline
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 12, 2018 16:48

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od b8rline »

Takže rozhodování bude mezi 0W40 SSL nebo 5W40 VSI :-) samozřejmě počkám, až budou v ČR dostupné ty inovované oleje s USVO. Já narazil teď na nějaký test a snad Mobil 1 FS 0W40 po 5000km ztrácí hodně ze svých původních vlastností oproti Castrolu 0W40 (otázka jak moc regulérní test to byl) a oproti NewLife, který byl PAO to hodně kritizují na různých fórech (zase regulérnost není jistá). Mě osobně připadalo, že oproti 5W30 co jsem měl, to po tom Mobilu ožilo pěkně. Spotřeba oleje mě netrápí, ale mám najeto zatím jen 20k km :-) btw. koncern snad není sprosté slovo, i když... :shock: :lol:
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od shalibaba »

Já jezdím na LPG, takže dýl jak 10tis. km tam olej nenechávám a při častém dolévání jej snad i trošku oživuji. Ale je fakt škoda, že se NewLife přestal dělat. Ten SSL je cenově při nákupu většího balení podobný MOBILu.
Já nějak chci věřit, že při další výměně, pokud se rozhodnu pro VSI, vlastnosti zůstanou podobné, ale sníží se spotřeba oleje. To mi tak teď napadá, že mi zbyde jeden plný 4L kanystr MOBILu - beru od dovozce a ten prodává pouze po kartonech.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

shalibaba píše:Pitrisi, jestli je to na mne, tak jak jsem již psal jinde, po výměně oleje z TOTALu quartz energy 5W-40 na MOBIL 1 FS 0W-40 motor změnil své chování, ožil, snadněji jde do otáček a spotřeba šla dolů. Takže bych rád něco podobného - buď je ta změna chování motoru řidším olejem, anebo ten TOTAL byl fake....
Ano - spíš nízkoviskóznějším olejem....
shalibaba píše:Ale bohužel, u toho Mobilu mi olej prosakuje přes víka ventilů. Opět běžná závada těchto motorů, takže asi zase vlastnost motoru :)
Vyměnit těsnění :?:
Anebo viskóznější olej - proto jsem zmínil RSE 10w50 (je PAO+ester, 5l za 1200,-), ale jeho použitím by Ti asi trošku stoupla spotřeba paliva, a při ne zcela prohřátém motoru/oleji by to šlo trošku hůře do otáček. Ale ať už dáš SSL 0w40 nebo VSI 5w40, motor (a Ty asi taky) bude spokojen :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od shalibaba »

Na těsnění na obou víkách se chystám zjara. Pak zkusím VSI a uvidím.
Díky.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od skodovkar »

Libor píše:Docela mě překvapilo, co za černou tekutinu vyteklo. Něco mi steklo i po ruce, tak jsem si všiml temné barvy (ve vypouštěcí nádobě to tak vidět není). Asi bude mít mj. i dobré čistící schopnosti, synek německý ;-)
:shock: To zase z fobie jak vypouštím olej, tak to je Coca-Cola, ale právě na ruce se to projasní- a je jedno jaký olej to kdy byl (Shell, Mogul, Panolin, Total, No name).
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Tak uz maji na ravenol.cz Vsi 5w40 s technologii usvo. Uz nove obrazky. Ale cena zatim stejna ale ta o neco vyleti. Na olejacek Rse 10w50 zdrazili na 1400kc 5 L coz uz taky asi budou mit verzi s Usvo.
DirtyKing
Příspěvky: 44
Registrován: pon pro 24, 2018 9:27

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od DirtyKing »

Jak už jsem psal, mám z prosince VSI 5W-40 od Alza.cz a už tam jsou také dolepené nálapky USVO. Zřejmě ještě nebyla etiketa s USVO, tak tam byla jen ve výrobě dolepeno "USVO" pomocí nálepky.
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

shalibaba píše:buď je ta změna chování motoru řidším olejem, anebo ten TOTAL byl fake, nicméně měl jsem jej tam tři intervaly a vždy koupen z různých shopů.

Ale bohužel, u toho Mobilu mi olej prosakuje přes víka ventilů. Opět běžná závada těchto motorů, takže asi zase vlastnost motoru :)
Mobil1 obsahuje molybdenové přísady snižující tření, běžný Total ne. Mobil1 taky obsahuje estery, které mají tendenci vzlínat a lézt do štěrbin, Total proto mohl prosakovat podstatně méně
Odpovědět