petr

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

[quote="Pitris"][quote="g.lubomir"]při hustším oleji se dělá vůle víc a rychleji[/Asi sem blbej ale toto jsem nepsal :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to máš pravdu, žes to nepsal, napsals, abych to nepsal já, a já se zeptal proč. A jestli si myslíš, že když je po startu olej už na ventilech, tak že je v celém motoru, tak se pleteš. Třeba na vačku mu to trvá podstatně dýl.
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Třeba u fiáta sohc je vačka ponořená v oleji do 1/3 i když motor neběží :) akorád na uložení se tlakový olej dostane až tam doběhne od čerpadla....
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pitris píše:to máš pravdu, žes to nepsal, napsals, abych to nepsal já, a já se zeptal proč. A jestli si myslíš, že když je po startu olej už na ventilech, tak že je v celém motoru, tak se pleteš. Třeba na vačku mu to trvá podstatně dýl.
20 vteřin ne jak si tu někde psal :lol: :lol: :lol: no tak Ty už nerad je vydět že neznáš motory :lol: :wink:OHV OHC
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

g.lubomir píše:
Pitris píše:to máš pravdu, žes to nepsal, napsals, abych to nepsal já, a já se zeptal proč. A jestli si myslíš, že když je po startu olej už na ventilech, tak že je v celém motoru, tak se pleteš. Třeba na vačku mu to trvá podstatně dýl.
20 vteřin ne jak si tu někde psal :lol: :lol: :lol: no tak Ty už nerad je vydět že neznáš motory :lol: :wink:OHV OHC
já si těch 20vteřin nevymyslel, a pokud nevěříš mě, tak bys mohl věřit třeba ing. Černému - když spolu spolupracujete :lol: (asi víš, o čem mluvím - jinak dík za "moje" vlákno :lol: )
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pitris píše:
g.lubomir píše:
Pitris píše:to máš pravdu, žes to nepsal, napsals, abych to nepsal já, a já se zeptal proč. A jestli si myslíš, že když je po startu olej už na ventilech, tak že je v celém motoru, tak se pleteš. Třeba na vačku mu to trvá podstatně dýl.
20 vteřin ne jak si tu někde psal :lol: :lol: :lol: no tak Ty už nerad je vydět že neznáš motory :lol: :wink:OHV OHC
já si těch 20vteřin nevymyslel, a pokud nevěříš mě, tak bys mohl věřit třeba ing. Černému - když spolu spolupracujete :lol: (asi víš, o čem mluvím - jinak dík za "moje" vlákno :lol: )
Těžko toho pána neznám ale těch 20 vteřin prosím nepiš,je to opravdu velká blbost
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

20 vteřin, to by bylo smutné.NEDALO MI TO.Na mé Laguně asi před hodinou s 10W-40 venku 2 st to trvalo břibližně 2 vteřiny, pozorováno nalévacím otvorem, v mrazu to bude určitě déle, ale né o tolik.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

mipesa píše:20 vteřin, to by bylo smutné.NEDALO MI TO.Na mé Laguně asi před hodinou s 10W-40 venku 2 st to trvalo břibližně 2 vteřiny, pozorováno nalévacím otvorem, v mrazu to bude určitě déle, ale né o tolik.
Ještě musím připomenout, že jsem si tento motor stavěl sám od prasklého řemene a fakt jsem si s ním vyhrál.Je pravda, že jsem to nikdy neměřil za jak dlouho se olej dostane na vršek vačky(OHC).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

tak čtěte, já si to fakt nevymyslel. Ale ani jsem to neměřil.
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus6
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

je tu někde dobrej automechanik? at řekne ,já dávám max 5 vteřin a je plnej tlak ,protože ono se to tlakuje už když začínáš startovat .A mele svou a mele :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27609
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

g.lubomir píše:
Pitris píše:
g.lubomir píše:20 vteřin ne jak si tu někde psal :lol: :lol: :lol: no tak Ty už nerad je vydět že neznáš motory :lol: :wink:OHV OHC
já si těch 20vteřin nevymyslel, a pokud nevěříš mě, tak bys mohl věřit třeba ing. Černému - když spolu spolupracujete :lol: (asi víš, o čem mluvím - jinak dík za "moje" vlákno :lol: )
Těžko toho pána neznám ale těch 20 vteřin prosím nepiš,je to opravdu velká blbost
g.lubomir píše:spolupráci s ing. Jaroslavem Černým z VŠCHT v Praze jsme pro vás připravili novou krátkou rubriku, poodhalující některé mýty,které opřádají oblast maziv. Co nás k tomu vedlo? Respektive co k tomu vedlo pana Černého? Čtěte dále...
ale znáš, nebos to aspoň tvrdil :lol:
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Ano, pokud je interně motor v pořádku, tlakuje prakticky s otočením motoru, to můžu potvrdit.Ale plného tlaku dosáhne, až při nastartování, a to hned.Nebudu laborovat jestli je to 5-8 -13 otáček.
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pitris píše:
g.lubomir píše:
Pitris píše: já si těch 20vteřin nevymyslel, a pokud nevěříš mě, tak bys mohl věřit třeba ing. Černému - když spolu spolupracujete :lol: (asi víš, o čem mluvím - jinak dík za "moje" vlákno :lol: )
Těžko toho pána neznám ale těch 20 vteřin prosím nepiš,je to opravdu velká blbost
g.lubomir píše:spolupráci s ing. Jaroslavem Černým z VŠCHT v Praze jsme pro vás připravili novou krátkou rubriku, poodhalující některé mýty,které opřádají oblast maziv. Co nás k tomu vedlo? Respektive co k tomu vedlo pana Černého? Čtěte dále...
ale znáš, nebos to aspoň tvrdil :lol:
Nemůžu mluvit sám za sebe jak to děláš Ty at rozhodnou druzý :lol:
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pitris píše:tak čtěte, já si to fakt nevymyslel. Ale ani jsem to neměřil.
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus6
Tam píše při - 35 a píše můůůůže ne že trvááááá. A když auták bude v takovém mrazu týden venku a bude tam olej 15W tak bych tomu i uvěřil :wink: :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...raz som skušal 15W v zime bolo asi -10 a prišlo mi to tak že začal mazať vrch asi po 10 sekundách...podla mna je to dlho...z 5W je moj subjektívny dojem taky že to netrva dlhšie ako 2 sek. ale môžem sa myliť...každopadne nevidím dovod používať 15ku ideal je v horšom pripade 10W
Naposledy upravil(a) bjukemen dne stř úno 04, 2009 20:35, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět