Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:Ale ked je vsetko ok ohladom mazania tvojho auta co ta viedlo k vyhladaniu tohto fora ? Dik.
Nic, prostě to, že existuje, že je. A mimoto, ve starém fóru jsem měl registraci. Nebo mi to chceš zakázat? Nejsem kádrově v pořádku? Vadí něco politického v mých postech? Bourám bábovičky? Milý zlatí, já jsem se hrabal v motorech a patlal se ve voleji, kdy většina z vás si hrála v uhláku na horníka a mnozí ještě byli v erotických snech tatínků. Já vím, já vím, to není zásluha, jen připomenutí, že motory a oleje tu byly dávno před vámi.
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:
Návštěvník píše:A proč to potřebujete vědět?
Fajn, sdělil jsi zde, co si o nás myslíš a teď nám ještě řekni, jestli se dá dle jednoho vzorku, o jehož historii nemáš jistotu, zobecnit přístup k olejové problematice a učinit tak jednoznačný závěr.
Já nechci nic zobecňovat. Ale jsem na fóru soukmenovců, kde do svých křápů většina leje předepsaný polívky. A nic. Žádný zadření se nekoná. Aspoň si zatím nikdo nestěžoval. Samozřejmě že do obecnosti to má daleko. A to co si myslím - myslím si, že není jen ta jedna jediná pravda: výrobce je hajzl a hlupák, protože neumí předepsat do svýho výrobku vhodnou provozní kapalinu. To co napsal Pitris je sice hezký, ale porozumí tomu tak polovina čtenářů tady a normálních majitelů aut tak desetina. Ten zbytek se řídí čím? předpisem výrobce, nebo tam vleje něco z hypermarketu fakci. Víte, vy, chlapci co spolu mluvíte, to berete jako útok na vaši soudržnost. Já to beru jako polemiku.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:A mimoto, ve starém fóru jsem měl registraci.
Kdysi hodně dávno tu byl člen Jiříček a s nikým se moc nesnesl. Trefil jsem se?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9974
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací?...
Návštěvník píše:...Víte, vy, chlapci co spolu mluvíte, to berete jako útok na vaši soudržnost. Já to beru jako polemiku.
Inu, možná si každý tu polemiku představujeme trošku jinak... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Tak nějak jsem si nevšiml,že by tu někdo psal o zadřeném motoru nebo že by mu ojnice podala ruku,pouze se tu mluví o tom,že tyhle srágory motor pořádně motor v zátěži neumažou,což je fakt.Ale možná máš nějaký zázračný motor,který ve 160000 km nevezme od výměny do výměny kapku oleje co já vím.Pokud auto jezdilo na pravidelný servis do autorizované servisu,tak například v případě koncernu lze zjistit veškerou historii vozu kdekoliv na světě.A třeba by ses mohl zaregistrovat i na zahraničních fórech a vysvětlit jim,že jsou to blbci,když tam láteří jak musí třeba i po 2-3 tis.dolévat litr těchto zázračných olejů a nahrazují to rovněž viskóznějšími a tepelně odolnějšími oleji a to není žádné sci-fi,lze to snadno dohledat.Mně když u zánovního vozu zmizelo během 5 tis. víc jak litr oleje,tak jsem pátral nejdřív tam a zjistil,že jsem na tom vlastně ještě dobře.A jinak se dají dohledat velmi seriózní práce zpracované lidmi,kteří se v tomto oboru pohybují léta a ti o tom píší poměrně jednoznačně.
A ještě mě napadla jedna věc jak píšeš o těch soukmenovcích.Možná těm křápům tenhle olej vyhovuje,ale našim motorům,které bychom rádi udrželi co nejdéle ve skvělé kondici vyhovuje spíše olej,který je řádně umaže. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Asi vam ted narusim trochu debatu :D zatím jediny olej 5w-40, který ma specifikaci API SL jsem objevil tento: ELF EXCELLIUM NF 5W-40 http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... F-5W-40-5l
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5793
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

buřtyskřenem píše:Asi vam ted narusim trochu debatu :D zatím jediny olej 5w-40, který ma specifikaci API SL jsem objevil tento: ELF EXCELLIUM NF 5W-40 http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... F-5W-40-5l
Alebo aj Orlen Platinum :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Kvůli nemožnosti sehnat 5W-40 v API SL jsem svého času přešel na 10W-40 a nelituji.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5793
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:
jerome píše:Ale ked je vsetko ok ohladom mazania tvojho auta co ta viedlo k vyhladaniu tohto fora ? Dik.
Nic, prostě to, že existuje, že je. A mimoto, ve starém fóru jsem měl registraci. Nebo mi to chceš zakázat? Nejsem kádrově v pořádku? Vadí něco politického v mých postech? Bourám bábovičky? Milý zlatí, já jsem se hrabal v motorech a patlal se ve voleji, kdy většina z vás si hrála v uhláku na horníka a mnozí ještě byli v erotických snech tatínků. Já vím, já vím, to není zásluha, jen připomenutí, že motory a oleje tu byly dávno před vámi.
Asi to bude jak pise Jezevcik ze Jiricek sa s nikym nesnese. Ja som sa normalne opytal nemyslel som to ironicky a ty si pouzil svoje anti myslienky. Behni sa poradit s Dr. nech ti nieco predpise ked uz mas vztek na cely svet :idea: Potom pridi a normalne diskutuj. Dik :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27562
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:....zatím jediny olej 5w-40, který ma specifikaci API SL jsem objevil tento: ELF EXCELLIUM NF 5W-40....
Když ho seženeš ještě v API SL, tak můžeš. A pokud už ne, ber SM nebo SN. Na 10tkm je i SM v pohodě.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od renal »

Tady máš další příklad používání řídkých LL olejů:

http://www.autoforum.cz/technika/motory ... nepojisti/

Asi si v tý pojišťovně, taky plácají játra na forech různá individua z nemocenských a dovolených !!!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27562
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Milý zlatí, já jsem se hrabal v motorech a patlal se ve voleji, kdy většina z vás si hrála v uhláku na horníka a mnozí ještě byli v erotických snech tatínků. Já vím, já vím, to není zásluha, jen připomenutí, že motory a oleje tu byly dávno před vámi.
A vzpomeneš si z té doby - šedivý kmete - na aspoň jeden jediný olej se sníženou HTHS viskozitou :?:
Pamatuješ, když John Davison Rockefeller zakládal Standard Oil Company a nebo si ještě starší :?: :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Návštěvník píše:Milý zlatí, já jsem se hrabal v motorech a patlal se ve voleji, kdy většina z vás si hrála v uhláku na horníka a mnozí ještě byli v erotických snech tatínků. Já vím, já vím, to není zásluha, jen připomenutí, že motory a oleje tu byly dávno před vámi.
A vzpomeneš si z té doby - šedivý kmete - na aspoň jeden jediný olej se sníženou HTHS viskozitou :?:
Pamatuješ, když John Davison Rockefeller zakládal Standard Oil Company a nebo si ještě starší :?: :twisted:
Ano, jsem šedivej kmet. Ovšem s tím nic neudělám, téměř každý bude, či už leckdo je. Myslel jsem to tak, že jistá doba uplynula a od dob, co se kola žebřiňáků mazala kolomazí přece jen už nějakej pokrok nastal. Neříkám, že všechno moderní je úplně nejlepší, ale nelze přece setrvávat ve starých omylech. To o té snížené viskozitě z dob M6AD je trochu nejapný pokus. Přece každá doba má své, tehdy byl nový a moderní, první, kde byly detergenty a nemuselo se proplachovat. Víte mládenci, co je proplach při výměně? Že byly proplachovací oleje? Že výměna trvala půl dne, dneska se udělá za půl hodiny?
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

renal píše:Tady máš další příklad používání řídkých LL olejů:

http://www.autoforum.cz/technika/motory ... nepojisti/

Asi si v tý pojišťovně, taky plácají játra na forech různá individua z nemocenských a dovolených !!!
Nevím, možná jsem to přehlíd, ale tam píšou, že problém je v motorech, ne v oleji.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27562
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Vím jak si to myslel a tím si mě nahrál. A představ si, že i já pamatuji proplachové oleje.... Ano, ve Tvé době byla i kolomaz a M6AD. Ale snížená viskozita není starý, ale nový omyl, máš recht....:idea: Ona normální HTHS viskozita motor nezničí. A v tom je ten rozdíl bo snížená může. Za určitých podmínek !
A všimni si že píši může. Za určitých podmínek: Ne že to udělá :!: Je to o způsobu jízd a používání auta.
renal píše:Asi si v tý pojišťovně....
Návštěvník píše:Nevím, možná jsem to přehlíd, ale tam píšou, že problém je v motorech, ne v oleji.
Ano, je to o motorech. Jenomže ta velká spotřeba oleje jde použitím jiného oleje než předepisuje VW trošku eliminovat. Co tam asi bude dělat "řídká a přepalovaná" 5w30 504/507 nechaná i 30tkm :?: :( :!: Jestli motorům fakt rozumíš tak musíš uznat, že 5w40 nebo 10w40 502 měněná po 10-ti tkm bude lepší a ve finále i levnější řešení.... Jo, píšem tu i o dovolené nebo na nemocenské ale též o tom něco víme.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět