Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27659
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Bývalo že starší řada Mobilu1 0w40 měla Fully Synthetic a novější - NewLife - SHC Synhtese Technology.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Docela mne prekvapilo, ze "moje" Sunoco jiz nemá API SL. Alespon jsem se to zde docetl. Pritom specifikace na Elantru je API SL/ACEA A3 nebo vyšší. Mohu ho dal používat? Nebo mam vybrat jiny? Zhruba za mesic jedu na kondicni prohlídku a olej necham menit znova. 8) prece jenom mne to ted hloda v hlave :roll:
ze sem sem vůbec chodil, předtím sem se o nejaky olej vůbec nezajimal a mel sem o dost klidnejsi spaní :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5805
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

buřtyskřenem píše: ze sem sem vůbec chodil, předtím sem se o nejaky olej vůbec nezajimal a mel sem o dost klidnejsi spaní :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek ja ti to rikal Jaromire ze delas velkou chybu

Tvoje Sunoco ma po novom API SN/SM a kedze specifikacia na Elantru je API SL a vyssia mozes API SN/SM co ? No predsa pouzit :wink: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27659
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Tak. Písmenka v API za S jdou podle abecedy: SJ, SL, SM, SN. Ty máš mít SL nebo vyšší. Buď v klidu 8)
A všechny "čtyřicítky" (i "padesátky" a "šedesátky") jsou ACEA A3 - podle ACEA to nej.... Buď v klidu 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

No to ano,jenže zde v diskuzích už několikráte zaznělo,že jaksi ty novější specifikace stojí za starou belu,takže kolegovým obavám docela rozumím,byť s tím nic nenadělá. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27659
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Jo máš recht a taky to chápu. Jenomže je to jedna strana mince. Ta druhá - a mimochodem taky zde několikráte zmiňovaná, je v tom, že když se zkrátí výměna, je to O.K. A tuším že zde kolega mění po 10-ti tkm, což je v pohodě. Holt je to daň "eko"době.... a nejlíp v pravém smyslu slova mazaly API SJ
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Tak já jsem v tomhle směru(díky tomuto fóru)už taky v obraze,ale nejlepší je,když je u oleje uvedeno,že plní SJ,SL,SM,SN. :lol: No koulejí to s námi výrobci pěkně. :wink: Co se týče intervalu,tak já už jsem téměř na místní normě,tedy výměna oleje po 5000 km. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Mobil 1 New Life 0W-40 má API SM/SL/SJ/CF :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5805
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Hosi klidek. To ze tam ma vyrobca (Mobil to robi asi najviac) napisane SM,SL,SJ znamena ze splna normu SM a ostatne spadaju pod nu. Ano je to trochu taky tah vyrobcu lebo ked niekto vyslovene hlada SJ tak siahne po tomto oleji. Ale netreba sa zas bat ani tych novych noriem. Pri tych nasich vymenach okolo 5 - 10tis.km a v spojeni s tym ze v tej SAE triede ktoru hladas sa uz olej so starsou normou nevyraba bude aj tento olej v pohode :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Tak my,co se tady slézáme a víme své si koupíme Mogul od Bédi a jsme v pohodě,ale tady jde o ty chudáky,co věří chytré knížce a pak jim jde z toho hlava kolem.Ale každý si tím martýriem holt musí projít,aby prozřel. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Martýriem si prochází pouze zlomek lidí. Pro většinu populace je auto pouze spotřebák. Jako kolega vedle v topicu s Fabií, tak i já na auto dlouho šetřil a musel si hodně věcí odříct. Takže ted si ho také vážím a snažím se mu poskytnout nadstandart. Věřím, že mně pak bude snad dobře sloužit i po záruce. Nejenom, že za necelých ujetých 23 000 km bude olej vymenej 4X, ale také jsem mu dopřál i antikorozní nastrik spodku + dutin, ikdyz jsem na soli rozbredlem snehu zatím nejezdil :)

Jinak cena 5l oleje Sunoca = 1/2 natankovane nádrže. :mrgreen:
e1H

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od e1H »

buřtyskřenem píše:Mobil 1 New Life 0W-40 má API SM/SL/SJ/CF :D
To ťa asi sklamem. ODkedy kupujem tento olej, vždy mal na obale SM/SN.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

e1H píše:
buřtyskřenem píše:Mobil 1 New Life 0W-40 má API SM/SL/SJ/CF :D
To ťa asi sklamem. ODkedy kupujem tento olej, vždy mal na obale SM/SN.
Ta informace je na stránkách výrobce a je spíše o tom,že olej lze použít i tam,kde je předepsána API SJ,SL.
Nebo si kupuješ celou dobu nějaký fejk,kde napodobitelé zapoměli uvést všechny data. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

buřtyskřenem píše:Martýriem si prochází pouze zlomek lidí. Pro většinu populace je auto pouze spotřebák. Jako kolega vedle v topicu s Fabií, tak i já na auto dlouho šetřil a musel si hodně věcí odříct. Takže ted si ho také vážím a snažím se mu poskytnout nadstandart. Věřím, že mně pak bude snad dobře sloužit i po záruce. Nejenom, že za necelých ujetých 23 000 km bude olej vymenej 4X, ale také jsem mu dopřál i antikorozní nastrik spodku + dutin, ikdyz jsem na soli rozbredlem snehu zatím nejezdil :)

Jinak cena 5l oleje Sunoca = 1/2 natankovane nádrže. :mrgreen:
Tolik boháčů v naší zemi nemáme,aby většina lidí brala auto jako spotřebák :idea: .Spíše je to o tom,že většina důvěřuje doporučením výrobce a po čase,když nastanou problémy a v servise jim nepomůžou,tak se objeví někde na fóru. :? Jinak ty máš tak malou nádrž nebo levný benzín?Já tedy nenatankuji za 1300,-Kč plnou nádrž ani omylem. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Mám nádrž na 48 litrů a když se rozsvítí kontrolka, tak mám v nádrži ještě nějakých 8-9 litrů :D
Odpovědět