Mazda 5 nebo Citroen C5

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Musím říct, že mám z toho zamotanou hlavu, ikdyž je v podstatě rozhodnuto.Obě auta jsem už prolezl a projel a jak píše Návštěvník, ta C5 vypadá, že si tam toho ještě dost udělám.V C5 je více lépe přístupových míst než v M 5, z druhé stránky ty typy C5 jsou až moc nabušené elektronikou což mě děsí, ale zase diagnostický servis Citroenu není až tak zoufale drahý, nebo alespoň, co jsem si v blízkém okolí ověřoval. Když porovnám podobnou kubaturu 2.0 D u C5 103 kW a u M5 105 kW tak C5 je svižnější i přes tlumený turboefekt a chod motoru je klidnější a kultivovanější než u M5.C5 je tišší a hlavně pohodlnější. Je pravdou, že C5 je vybavený hydroaktivem III, což na tankodromech je fakt balzám na plomby v zubech.Manželka se také otočila čelem k C5.Musím , ale připustit, že srovnávám dvě kategoricky odlišná auta. Co se týče spolehlivosti ojetin a jejich recenzí tak na to dlabu, protože bych nekoupil nic.Obracím o 180 st. a zítra se jedu podívat na C5 do HK tak to snad konečně rozlousknu a v rodině bude pokračovat frantíkova anabáze.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Pitris »

Tak ať vyberete dobře :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Rozhodnuto - Citroen C5 Tourer, koncem příštího týdne pro něj s mamkou jedem.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Jezevcik »

Napiš pak jaké jsou dojmy.
Asi jsi o tom přečetl kdeco,ale stejně sem dám celkem zajímavou a obsáhlou recenzi.
Tak hodně štěstí.
Možná bys to potom mohl protáhnout cestou na sraz:)
http://m.autorevue.cz/test-citroen-c5-t ... ?textart=1
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Jak jsem psal, kdybych dal na recenze tak jezdím s bídou na kole.Neřeším recenzní závady, řeším to jak se auto líbí, jak se ovládá a jak se s ním jede.S oběma auty jsem se svezl cca 300 km. S M5 byl problém, to jsem musel až do jížních čech.
Samozřejmě jak budou první dojmy tak dám vědět, pokud mi to ovšem manželka půjčí.
Návštěvník

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Jak jsem psal, kdybych dal na recenze tak jezdím s bídou na kole.Neřeším recenzní závady, ...
A to je přesně to, co tu jeden stále nemůže ani za boha pochopit! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Misojogi »

Myslel som ze nova Mazda Skywalk ma velmi nizku spotrebu a ze by teda bola lepsia ako obycajny Citron C5 ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Je fakt,že v autech je skoro 300 kg rozdíl v neprospěch C5( 1700 kg), ale podle PC byl rozdíl ve spotřebě 0,2 l což pro mě není nic, co by mě mělo odradit ( M5 - 6,4 l, C5 - 6,6 l), Laguna s Vectrou uměly kolem 5 l, ale to není jízda, ale trápení. Souhrnem, spotřeba pro mě v tomto případě není až zas tak velkou prioritou, peníze ale nes..u.
Návštěvník

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, potěšení z jízdy něco stojí. Ale ani tohle někomu nevysvětlíš... :cry:
Itall

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
mipesa píše:Jak jsem psal, kdybych dal na recenze tak jezdím s bídou na kole.Neřeším recenzní závady, ...
A to je přesně to, co tu jeden stále nemůže ani za boha pochopit! :mrgreen:
To je asi na mě, že?
Přebírání zkušeností z recenzí celkem dobře funguje. Jak tam také někdo podotkl, co by za to někdo dal, kdyby měl spolehlivé auto. Špatná zkušenost pak přebije vše ostatní.
Koukal jsem ještě aktuální generaci C5 - pohled z boku - pěkné. Ovšem - to by mě zajímalo nejméně.
Návštěvník

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Přebírání zkušeností z recenzí celkem dobře funguje. ...
Jsi přímo exemplárním příkladem pravého opaku: tolik dobrých rad zřejmě nikdo jiný neobdržel a všechno k ho...! :cry:
Itall

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:Přebírání zkušeností z recenzí celkem dobře funguje. ...
Jsi přímo exemplárním příkladem pravého opaku: tolik dobrých rad zřejmě nikdo jiný neobdržel a všechno k ho...! :cry:
Návštěvníku nejnávštěvníkovatější, zde se opravdu kapku mýlíš. Na recenzích totiž nejsou dobré (špatné) rady, ale jsou tam vypsány nějaké zkušenosti. Považuji je za cenné, samozřejmě výběrově.
Pokud jde o rady zde, jsou určitě míněny dobře. Zrovna zvažuji, zda si radši koupit šlapací autíčko nebo ojetou Hondu. Asi zvolím něco mezi :D .
P.S.: Nové "levné" sedany PSA neberu v úvahu, ale jen proto, že sedana nechci, tak se neuraž. Jinak jsou pěkné a např. prostor pro cestující vzadu je pozoruhodný. To se povedlo.
Návštěvník

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Návštěvníku nejnávštěvníkovatější, zde se opravdu kapku mýlíš. Na recenzích totiž nejsou dobré (špatné) rady, ale jsou tam vypsány nějaké zkušenosti. Považuji je za cenné, samozřejmě výběrově.
...
Se zájmem si pročítám recenze přinejmenším těch aut, která znám opravdu důvěrně, poněvadž jsem s nimi najezdil min. několik desítek tis. km. A nestačím se divit, zda ty recenze skutečně příslušejí k pojednávaným vozům! :x Asi tolik k jejich vypovídací schopnosti. :cry:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Pitris »

mipesa píše:.....pokud mi to ovšem manželka půjčí.
:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od skodovkar »

Itall píše:Zrovna zvažuji, zda si radši koupit šlapací autíčko nebo ojetou Hondu.
Opravdu? Jestli si koupíš tu Hondu, tak osobně přinesu šampaňské na sraz!
Odpovědět