Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4933
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

NOVON píše:Ja ted koupil zimáky nejake budget LAUFEN..Uvidime no,chtel jsem ekonomickou variantu.
Urobil si dobre tie pneu funguju perfektne.. Ten test kde boli pneu zjazdene je vysmech, ziaden prepadak sa nekona, osobne nikomu neodporucam sa drzat testov autobildu a adac a podobnej bandy
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Misojogi píše:...ze ked na diskoch mam gumu 175 tak dam tlak 2,2 a ked mam gumu 135 tak dam tlak 2,4
nechcel som ani tlaky davat do extremov, len som to chcel vyrovnat
Bez znalosti šířky disku se to takhle nedá říct.
Misojogi píše:zaroven to znamena ze sirsia guma je maksia a lepsie tlmi a pruzi, zatial co uzsia to je taka ziletka, ale zasa lepsie odolava jamam v meste alebo v terene (co je v pripade BA to iste :D )
Ani tohle není správně pochopené a napsané, dokonce je tomu přesně naopak: vycházíme-li z toho, že musíš zachovat obvod/výšku kola, pak širší guma vždy znamená nižší profil, tedy i horší pružení a tlumení.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Ja ted koupil zimáky nejake budget LAUFEN..Uvidime no,chtel jsem ekonomickou variantu.
bjukemen píše:Urobil si dobre tie pneu funguju perfektne.. Ten test kde boli pneu zjazdene je vysmech, ziaden prepadak sa nekona....
Twl bjuki, kolik desítek tisíc kilometrů si na těch gumách najel :?: :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4933
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

Ma ich bratranec DOT 2016 kupil ich hned ako sa objavili na trhu, ma bmw e46, u nich na juhu byva zima teplejsia casto je mokra cesta resp aj sprchne, pneu pochvalil za tu cenu velmi dobre, ale pointa je v tom ze si chodil zajazdit do skoly smyku takze pneu mal moznost porovnat s inymi co boli na autach..Dokonca instruktor sa zaujimal co su to za pneu kedze znacku nepoznal.. Ziadne zlyhanie sa nekonalo.. Tak ak ma oklamal on klamem aj ja..

ps: a mozno v inom rozmere funguju lepsie, kazdopadne sa mi nezda vysledok toho testu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Hombre
Příspěvky: 1883
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Konfigurace vzorku nebude dávat stejné vlastnosti gumy v různých šířkách. Třeba u užší bude propadák na suchu a bude exceloval na vodě a opačně u širší.
Proto jsou jiné názory na stejnou gumu, ale v jiném rozměru. Proto i testy mají nulovou vypovídající hodnotu.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Výsledky testů lze extrapolovat dle šířky a profilového čísla pneu, jinak ne.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od PavelRS »

Poznatek k Dunlop Sport Maxx RT2, teď mi přišly dva nové kusy. Nové mají 8,2 mm vzorek.

Když jsem nedávno měřil předek na autě, tak tam je něco málo přes 6 mm. Najeto odhadem něco přes 10 tisíc km. Tak takový poznatek.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

To se máš, já mám na 10 tkm spotřebu tak 3-4 mm. :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3949
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Durex »

Nedávno sem obouval na jednu moto Pirelli Diablo Supercorsa a nová pneu má 1 mm do kontrolního bodu. Za jedno odpoledne - cca 100 km byla guma hotová :lol: Myslím,že i 3-4 mm na 10 000 km jsou pořád ok :lol: :lol: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Misojogi píše:
chtel jsem ekonomickou variantu.
nie je lacnejsie radsej kupit starsie zimne gumy na bazosi?
kamaratovi som minuly rok zohnal UltraGripy (GoodYear), boli super ale jazdil na nich aj v lete a skusal machroval na sotoline (strk) a dodriapal ich - vyzeraju ako keby behun driapala macka ocelovymi pazurmi
ale z toho plynie poucenie ze zimne gumy sa nemaju jazdit v lete a uz vobec nie na nich v lete trenovat skolu smyku.
A ked uz lacnejsie a nove tak preco nie osvedcenu klasiku: Barum ? :?:
Pro mě určitě ne!Pneu z "druhé ruky" už me párkrát vyškolily,tak ze kupuju nové.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
NOVON píše:...zimáky nejake budget LAUFEN...
Nepleť si pojmy s dojmy: budgetová guma nerovná se čínská guma ani protektor, ale lacinější guma pro nenáročného uživatele z produkce dceřinné firmy některé z renomovaných značek. Tedy např. guma zn. Barum, dcery Continentalu.
No však jo,ty Laufen jsou taky tak,ne?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:
NOVON píše:Ja ted koupil zimáky nejake budget LAUFEN..Uvidime no,chtel jsem ekonomickou variantu.
A kolik si ušetřil oproti dejme tomu Fuldám, Savám nebo třeba Semperitkám :?: Aby si měl "lauf" i třeba při brždění, a ne jen při koupi :?
To se uvidí..bude se jezdit jen město a příměsto,žádné hory.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jo? A pod co patří LAUFEN? Pod výrobce koupelnových doplňků? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2345
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Laufenn, nová značka "Made in Hankook"
https://www.mikona.sk/novinky/laufenn-n ... n-hankook/
„Laufen poskytne našim európskym zákazníkom nový pohľad na pneumatiky“ hovorí Ho-Youl Pae, vedúci Hankooku v Európe.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Objednal jsem do byvale firmy na bejvalku Ochcavku zimaky fy Tristar.
Bude na nich jezdit celorocne. Tam je uplne fuk co. Hlavne vzorek. Na to Prazskostredoceske poskakovani a za rulem duchodce.

Me zimaky zdechnou tak za deset let, bo maj tri roky a zimni najezd celkem 4000 za tu dobu. Vloni jsem je dal uplne zbytecne, bo jen 1000 a vzdy sucho, ani dest.
Letnaky mam osmilety, koupeny před tremi roky s 5-6 mm a nyni maj 3. Takže pristi rok a smytec. Jestli teda najedu vubec naky km.
Na SůVě 1000km, po prezuti, 400 mimo mesto v jednom vyletu, zbytek studeny hrkacky po Phe. Na stredu se pomalu zacina ztracet logo GT.
Odpovědět