"Chytrý" mobil

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od BigBang »

Durex píše:...
No a jednou sme zabloudili s přítelkyní v horách. Ztratili sme se a telefon se skoro vybil. A v ten moment sem začal přemýšlet co dál. Žádná mapa,žádnej kompas. A to byl důvod si pořídit chytrý hodinky. Ale nemám dotykový. Mám fakt funkční od špičky Suunto.(Mimochodem je využívá dost vojáků na zahraničních misích) Mají mimo jiné kompas,GPS, Glonass, měří teplotu, tlak a nadmořskou výšku. A když si uložíš pozici auta nebo motorky a si 10 km od parkoviště v lese,tak tě navedou zase zpět. Takže ano,někdo může někomu něco nutit,aby v něm vzbudil touhu po tom,že to vlastně potřebuje. Já si k tomu došel sám. Nikdo mě nemusel přesvědčovat. Jen situace,že si ztracenej v lese v horách a nevíš kde si. A telefon je vybitý
Vivat moderní šmatlafony. Moje stará dobrá E52 dokázala bez přísunu energie vydržet skorem měsíc a pokud člověk pustil GPSku, zvládla několik hodina navigování. Kdyby zvládala nejnovější internetový protokoly, neměl bych sebemenší důvod měnit...

Nicméně jo, chytrý hodinky ve smyslo, co Durex má beru. Je to v celku funkční záležitost. Pokud jsou vodě a prachu odolný. To co prodává třeba hnilá hřuška je už zbytečnost...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Colommbo »

Moderní telefény mají ohromnou spotřebu elektriky samy o sobě a když se k tomu přidá ještě usilovné hledání signálu v místech se špatným pokrytím (hory-doly-černý les, kde se rychleji vybíjí i běžný přístroj...), je vymalováno... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od BigBang »

Právě. Bohužel jsem byl nucen moji milovanou E52 vyměnit a sehnat něco nepádloidního a zároveň s nezastaralym systémem je nereálný. No a výdrž, člověk napíše pár sms, pár hovorů na pár minut na netu (jen prohlížení, žádný videa, dokonce i bez reklam) a může to den co den nabíjet :roll:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Durex »

No ja svůj telefon nabíjim cca po 4-6 dnech. Pouzivam ho jako telefon a obcas wifi. Ostatne ted z neho taky pisu. Ma luxusni fotak srovnatelny s kompaktem. To byl jeden z mych kriterii. Rad fotim i kdyz uz ne tak jako driv. Nemam na to cas. A i kdyz mam zrcadlo, spoustu objektivu a i soft v pc, tak stejne nejvic fotim telefonem. A proc? Je lehkej a porad u me. No a kdyz se jde na turu, tak zrcadlo urco netahnu. Takze fotim, natacim a naviguju telefonem. A to pak baterka je sotva na den. A je to tim, ze ma obrovsky vypocetni vykon. O takovem se jim mohlo pri prvni ceste na mesic jen zdat...

A jelikoz je to jako s motorem- vetsi vykon/vetsi spotreba, tak vlastne nejde o vadu. Je to proste tak ... Proto sem poridil i zalozni reseni v hodinkach. A vlastne telefon me kdykoliv odnaviguje skrz evropu. Posviti,kdyz nemam po ruce svetlo. Je to radio a skvelej obrazovej zaznamnik. A vlastne i pocitac, kdyz ste na dovoleny v kontaktu s rodinou. Takze je to opravdu vse v jednom a je to jedno z mala zarizeni,ktere takto univerzalne dela svoji praci spickove. To jen k nazoru, ze moderni telefon umi vse a nic ...

A moje hodinky jsou vodotesny do 100 metru a vybirany byly dlouho. Asi jako zelefon. Ja si kupuju veci na co nejdelsi dobu a pouzivam je na 100%. Proto nechci byt pak zklaman ci prekvapen- samozrejmne neprijemne.

A ackoliv jsou tu s nama chytre hodinky jako prosty vyvojovy fakt, tak vzdy tu bude misto i pro klasiku, tak jako pro veterany a spalovaci motory. Ale nebyt vyvoje, tak nemate ani klasicky cibule a porad se budeme snazit ulovit klackem mamuta ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Z řady mobilů padají nádherný fotky. A proč? Protože jsou nafixlovaný zpracováním dat, resp. digitální konverzí. Laici jsou nadšení, pravým fotografům vyznávajícím věrnost podání chrominance nezbývá než se s tím smířit.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Pedro »

Jsem laik a fotim ucelove. Nicmene z fotek dokonalejsich nez skutecny pohled je mi na bliti. Umele prikraslovat skutecnost. Proc? Kamoska ma naky Samsong za 22tkc a uz mi radsi fotky neukazuje. Hnus nerealny.
Asi jako kdyz vidim youngtimera ci mladeho veterana v laku kde je pouzita ta nejlepsi soucasna technologie.

Urcite veci si kupuju prumerme,pokud mozno ne naslapane. Za odpovidajici cenu. S mym vztahem k nim resp pouzivanim zachazenim,neni totiz jiste zda si moje uzivani zaslouzi a netozmlatim je.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Auto, které nevydrží mé zacházení, si nezaslouží, abych ho řídil. :twisted:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od skodovkar »

Pedro píše:Asi jako kdyz vidim youngtimera ci mladeho veterana v laku kde je pouzita ta nejlepsi soucasna technologie.
Takové ty nové fabrikácké kladívkové laky? :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Jerry3 »

Ranní (v dané souvislosti výkonnější) ptáče dál doskáče, ale taky dřív odpadne a chcípne. :mrgreen:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od skodovkar »

Měl jsem aplikaci v mobilu, která uměla měřit nadmořskou výšku. Dosud nevím, jak to mohlo fungovat, protože reagovala citlivě na změnu výšky i jednoho metru na vzdálenost pár kroků :shock: A podle běžných map ukazovala +-1m přesně :idea:
Prý
- With satellites triangulation. Slow and less accurate but it works even with no internet connection.
Takovou přesnost si ani neumím představit.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Durex »

Jerry3 píše:Z řady mobilů padají nádherný fotky. A proč? Protože jsou nafixlovaný zpracováním dat, resp. digitální konverzí. Laici jsou nadšení, pravým fotografům vyznávajícím věrnost podání chrominance nezbývá než se s tím smířit.
Tak to se týká ale formátu jpg. Můj telefon (a spousta dalších fotomobilů) foti do RAWu tedy surová data expozice bez postprocesingu. Mám i plně manuální režim nastavení expozice. Takže fotograf nepláče. Fotí. Amatér to nepoužívá... Ten sází na filtry na instagramu...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Durex »

pepoh píše:Obrázek
Na zasmání dobrý,ale jinak je to trochu nesrovnatelný. Ta placka by měla zvedat 100x vic ...
Dnesni telefony maji cca 4x az 8x větší kapacitu aku. Pritom výkon je mnohonásobně jinde. Pokud by si umrtvil softově telefon jen do módu pro tel a psani sms bez grafiky, tak ti vydrží ještě dýl nez 3310. Ale ta 3310 nikdy nedá video v rozlišení 4k ... Takže nesrovnavat jablka z hruškama. Asi jako že s jedničkovou octavkou v naftě šlo jezdit za 4l, ale nový Ferrari jezdí za 20l benzinu. Vždyť jsou obě auta červená. Tak ta octavka byla prostě lepší...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2267
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od tonny »

Já hodinky nenosím od roku 1985, kdy mi "digitálky" s budíkem Romance pro Elišku spadly do horkého sádla v protvanu, co jsme přenášely. Pak už rychle žraly baterku. Od té doby jsem si zvykl bez hodinek na rukou, nenechal jsem se honit časem. Stačili mi hodiny na náměstí, doma na budíku. Později byly všude v autech, na mobilu, v PC, prostě mi na rukou nechybí. Bohužel Explorer s mou chudší výbavou je nemá, co mám na ND, tak tam jsou ve stropě s teploměrem ale kvůli šíbru nejdou předělat. Zatím mám na podlaze přidělané na suchý zip ale nyní povýším a koupím do kapličky spolu s měřením tlaku a teploty oleje tyhle https://www.escape6.cz/prosport-premium ... -id174393/

Jinak Jirko jsou opravdu boží i z rubu, asi bych je na rukou už nesnesl.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: "Chytrý" mobil

Příspěvek od Brembo »

len doplním,že všetky tito android hovná zbieraju rozne udaje a sradostou posielaju Google hovnu a samozrejme CIA. Ale to by zrejme každého bolelo,keby vedel,čo všetko o nom vie Google. A nezbiera samozrejme len udaje pre reklami,cookies,polohu atd.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět