Castrol

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3948
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

Ale to já přece nemusím :lol: :lol: :lol: Proč bych se měl namáhat? Tebe to zajímá :D Na motorkářích je někde vlákno o M2T. Taky tam bylo spousty těch, co by ho nejradši postavili mimo zákon :lol: Našlo se tam pár kluků s třindama,co tam detailně rozepsali servisní historii a následně je tam i foto s rozebranýma válcema,klikou atd. Hledej :lol: Kdo nebude chtít věřit,tak mu stejně žádný důkaz nebude dost dobrý a stále bude přesvědčen o svojí pravdě ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3948
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

Tak předně uživatel má na výběr. Nikdo mu to nenutí. Taky se to leje do strojů,který pochazí z doby zrodu toho oleje. Dnešní M2T je API TB,kdežto původní TA ... Pořád si mi neřekl,proč tedy nezakážeš oleje pro veterány 20w50 plnící API SB. To si přece taky ničí motor. A s tím vzduchem? :lol: Je směšný si myslet,že v globálním měřítku udělá M2T nějakou paseku. Takový výbuch jedné sopky uvolní do atmosféry tolik škodlivých plynů a pevných látek,že se celá doprava může jít bodnout :lol: Takže kapka v moři. Co tam máš dál? :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Něco jsem na fórech viděl a hlavně jsem na M2T a jiné a jiné oleje jezdil, takže už nemusím nic hledat. M2T je svinčík v dnešní době nezdůvodnitelný. Howgh.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Castrol

Příspěvek od skodovkar »

Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9993
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Castrol

Příspěvek od Colommbo »

V trávícím systému jedné každé krávy se vytvoří cca 300-400 litrů metanu denně a toto množství také jedna každá kráva denně s úlevným zabučením vypustí do atmosféry naší matičky Země. Vytlučeme dobytek, přestanem jíst hovězí...? :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Colommbo, mysli. Kráva prdět musí (a nejen kráva :roll: ). Na M2T nikdo jezdit nemusí. Seniory, co na něj jezdí ze setrvačnosti (jezdili na něj léta), bych ještě jakžtakž pochopil. Jsou jen nepřizpůsobiví :D . Kdo si ho nyní vybral na mazání 2T, je asi fakt blbej :idea: .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Castrol

Příspěvek od Pedro »

me teda,i novodobej m2t tb,zasral svicky po 500km. A nez se vycistil fuk,trvalo to. Stejne se pak musel rozebrat. Jinak svice ok,chyta na 1.naslap. Uz ho nedavam ani do fichtla. A po pravde,nedal bych ho ano do veterana. Myslim ze jsou lepsi oleje i do stare techniky.. A nesrovnavat s veteran oleji pro auta. Tam je slozeni a nizka vyk.tridaz jineho duvodu. Ale vlakno Castrol,odbocilo.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3948
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

Napsal si to správně. Nemusí. Ale může ... :lol: Ať si přece každej vybere. na světě se dějou milionkrát horší zvěrstva,než pár 2T spalujících M2T ... Ale aby sme se trochu zase dostali k tématu. Jakykoliv Castrol je lepší,než M2T :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Castrol

Příspěvek od Pedro »

Jo,jenou z nutnosti pouzit litr garden 2t,obycejna bila flaska,byl ok.
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Přesně tak. Castrol Garden, i ten minerální (k dostání celá léta), je lepší i do motorky, než kterýkoliv z Mogulů, vyjma posledních "modelů" TSF - JASO FD a toho plně syntetického, který jsem zatím neviděl. A kdybych si měl vybrat do sportovní motorky nynější TSF nebo Castrol Garden Synthetic, beru Castrol (asi za 200,- Kč/L). Teprve ten plně syntetický Mogul by mě zajímal, ale nikde jsem ho na krámu neviděl, abych ho mohl vzít do ruky a prohlédnout, přečíst. Mogul je v tomto desítky let pozadu oproti Castrolu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Castrol

Příspěvek od Pedro »

No,zpatky...,kdyz je odber,proc to menit. Osobne ale nikoho neznam,kdo by to do neceho kupoval :-(
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

Nejsem fanda Castrolu, pouze konstatuji, co vidím a co jsem vyzkoušel. Ostatně nyní Castrol 2T celkem dlouho nepoužívám. Jezdím na Xtreme.
Mike

Re: Castrol

Příspěvek od Mike »

Itall píše:...
A kdybych si měl vybrat do sportovní motorky nynější TSF nebo Castrol Garden Synthetic, beru Castrol (asi za 200,- Kč/L). .
tady bude jádro pudla
motor libovolné Jawy, wartburga
se nikdy nepodívá přes 6000 otáček
a ta jawa bude v 90% v bronzu a ne na jehlách
takže lejt tam litr za 200,- na 30litrů benzínu :shock:
Itall

Re: Castrol

Příspěvek od Itall »

To pořád není argument pro M2T. Do staré Jawy bych dal třeba minerální olej API-TC. Kdybych klesnul hodně hluboko, tak Mogul TS (jestli to ještě existuje), ale ani ten, páč za stejnou cenu můžu mít lepší. Mogul TS je o něco lepší M2T.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3948
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol

Příspěvek od Durex »

:D Vždyť ale po tobě nikdo nechce,aby si klesal tak hluboko :D Tak třeba v jiném vlákně se řeší olej do sekaček. A běžnej olej do sekačky (mám na mysli značkový přímo od toho výrobce sekačky) je v drtivé většině SAE 30 API SF ... Proč takovej archaickej olej? Že by to bylo tím,že to stačí? ... :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět