AVANOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

AVANOL

Příspěvek od Návštěvník »

AHOJ LIDIČKY UŽ STE SE NĚKDO SETKAL S OLEJ AVANOL PREJ JE DOBREJ MYSLÍM 5W-40,10W-40 JAKÝ JE NÁZOR DODÁVAJ HO DO AUT I SERVISI
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...Avanol je šmejd zabudni nan...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...Avanol je šmejd zabudni nan...
Je to šmejd, měl jsem ho 2 měsíce v autě, hroznej zvuk....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No já nevím ale někdo ho zase chválí ???????????????
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: AVANOL

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:AHOJ LIDIČKY UŽ STE SE NĚKDO SETKAL S OLEJ AVANOL PREJ JE DOBREJ MYSLÍM 5W-40,10W-40 JAKÝ JE NÁZOR DODÁVAJ HO DO AUT I SERVISI
tohle tu už taky bylo: http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2565
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

bjukemen píše:...Avanol je šmejd zabudni nan...
Proč je to šmejd?
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Jan Nowak píše:
bjukemen píše:...Avanol je šmejd zabudni nan...
Proč je to šmejd?
..pre istotu...špatne referencie..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Není to kvalitní olej, měl jsem ho v motoru. Fakt...
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

bjukemen píše:
Jan Nowak píše:
bjukemen píše:...Avanol je šmejd zabudni nan...
Proč je to šmejd?
..pre istotu...špatne referencie..
A můžete ty špatné reference doložit?
Já jsem na internetu hledal celkem dost a vyloženě špatné reference jsem nenašel.

Jediné špatné reference byly typu:
1) slyšel jsem od Tondy z prasečáku, že to jsou recykláty....
2) neznám a tudíž je to šmejd....
3) je to levné a tudíž je to šmejd....

Já osobně bych jej totiž neodsuzoval. Podle technických listů vypadají docela slušně, cena je velice zajímavá a hlavně na rozdíl třeba od Starline se jejich výrobce veřejně prezentuje a za nic se neskrývá.
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

Anonymous píše:Není to kvalitní olej, měl jsem ho v motoru. Fakt...
A jak jste poznal že není kvalitní?
V jakém motoru jste jej měl?
Jakým stylem jezdíte?
Po kolika km a jaké době měníte olej?
Měníte olejový filtr?
Na kolik výměn oleje jste použil Avanol a který?

Víte, čekal bych konkrétní argumenty, když píšete, že tento olej byl nekvalitní. V čem konkrétně se u Vás projevila ta nekvalita?
Tentokráte nerýpu, pouze mě oleje Avanol začaly velice zajímat a silně uvažuji o jejich používání jak pro můj osobní vůz (benzín 2.0 Turbo) i pro celý firemní vozový park.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Jan Nowak,konkretní odpovědi,proč je Avanol špatný se zde nedočkáš.Nikdo ho tu zřejmě laboratorně netestoval a tak je nejjednodušší říct,že je to šmejd.Neznám nikoho,kdo by znal někoho,kdo zničil motor po použití jakéhokoliv dnešního oleje.Znám však případy,kdy někdo neměnil a dojezdil.A pak znám ty,kterých je asi většina,kteří jezdí na vše možné,mění olej pravidelně a bez problémů jezdí.
Všimni si,že vždy když se zde žádá o konkretní důkazy,tak je ticho po pěšině...
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

1...nemam dovod vam tu nič dokazovať,ked človek chce da sa kadečo pohladať..

2...prečo kupovať zcela neznamy olej ked na trhu jest kopa osvedčenych značiek za porovnatelnu cenu...

3...už sa to tu riešilo : http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2565

4...technicke listy sú jedna vec a skutočnost druhá...papier znesie všetko...aj ked podla nich olej vyzera slušne

5...mal ho znamy v aute,jednalo sa o starší motor TD od vymeny oleja mal najazdené 6000km a olej bol stale pomerne čisty (nizka čistiaca schopnosť navezovať na seba nečistoty...no možno že sa mylim...

6...ako sa už povedalo uvidime ake meno si uroby značka,rozhodne nehadzem flintu do žita ale treba sa zamyslieť či to stojí za to alebo sa oplatí kupiť nejaky znamejší olej trebars Q8 za porovnatelnu cenu...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Klidně si ten avanol kupte, provozujte ho a pak napište jak jste spokojení. Já si raději koupím jinou známou značku a pokusy na svém voze dělat nebudu.
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

bjukemen píše:1...nemam dovod vam tu nič dokazovať,ked človek chce da sa kadečo pohladať..
Já ale hledal a nenašel jsem nic z negativních osobních zkušeností :idea:
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

bjukemen píše:5...mal ho znamy v aute,jednalo sa o starší motor TD od vymeny oleja mal najazdené 6000km a olej bol stale pomerne čisty (nizka čistiaca schopnosť navezovať na seba nečistoty...no možno že sa mylim...
Tohle je jiná. Slabší čistící účinky oleje jsou poměrně velký problém. Dělat proplach motoru při každé výměně totiž není pro motor nikterak dobré a není to ani příliš ekonomické. Děkuji za zkušenost, byť zprostředkovanou.
Odpovědět