Oleje.cz

 

Anonymní fórum nebo ne?

Další nezařaditelná témata

Moderátoři: Pitris, Demo

Chcete aby pro položení dotazu na tomto fóru byla nutná registrace?

Ne, registrace je zbyte
52
34%
Ano, registrace pom
95
62%
Nev
7
5%
 
Celkem hlasů : 154

Anonymní fórum nebo ne?

Příspěvekod spina » čtv dub 23, 2009 21:11

Jako reakci na diskusi o tom zda li by mělo být fórum přístupné i anonymním uživatelům jsme se rozhodli založit skutečnou anketu.

Její výsledek vyhodnotíme a učiníme opatření.

Osobně jsme přesvědčeni, že registrace velkou většinu slušných, ale méně motivovaných tazatelů odradí, což nepovažujeme za ideální.
Uživatelský avatar
spina
Site Admin
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 18, 2004 12:10

Příspěvekod Pepa. » čtv dub 23, 2009 21:48

Hlasoval jsem pro ne. Ne ani tak pro to, že by to bylo zdržení, ale prostě nemám chuť se registrovat a zadávat nějaké údaje všude, kam si přijdu pro názorm info a sám nějakou chci přispět a pak si ty údaje pamatovat na xy fórech atd... Stejně zadané údaje mohou být libovolné, moc nevidím smysl. Pokud by se lidem, kteří sem úmyslně píšou nesmysly, jsou úmyslně hrubí apod. nedával ban podle IP adresy (či jiná forma zamezení přístupu), tak v registraci jako takové vylný smysl nevidím...

Tam, kde jsou napsány zjevné zavádějící hlouposti, tak by možná nebylo od věci dát nějaké tlačítko "nahlásit nevhodný příspěvek", ale nevím, zda je kapacita to kontrolovat...
Pepa.
 

Příspěvekod Jezevcik » čtv dub 23, 2009 22:59

Nemyslím,že je nutná přímo registrace a zadávání určitého množství osobních údajů.To je každého věc,kolik toho poskytne.Jako nutnost bych ovšem viděl zmizení titulu"anonymní"a jeho nahrazení čímkoliv,co by patřilo jen jedné osobě.Vše by to zpřehlednilo a možná odradilo různá individua od věcí,kterých jsme byli svědky např.ve vláknu"Euro VAT".
Uživatelský avatar
Jezevcik
 
Příspěvky: 3356
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod hju » pát dub 24, 2009 5:33

Myslím si že registrace celkem nic nevyřeší mohu se v podstatě registrovat kdykoli znovu a regitrovaní jsou stejně anonymní jako neregistrovaní, připsat podpis můžu i bez registrace jediné řešení je důsledně mazat některé příspěvky, a nedovolit jejich prezentaci čili cenzůra, dalším by bylo omezit přístup z IP adresy pokud nic jiného toto řešení by aspoň znepříjemnilo některým život i když i toto řešení lze obejít.
hju
 
Příspěvky: 76
Registrován: pát úno 27, 2009 21:21

Příspěvekod mipesa » pát dub 24, 2009 6:19

Také si myslím, že registrace nic nevyřeší.Jsem, ale pro to, aby se zde zavedla min.slovní cenzura z hlediska úrovně.Toto fórum pomáhá dosti lidem,kteří tápají nebo jsou úplnými lajky.Je pravda, že spousta témat se zde mnohokrát opakuje a lidi jsou opravdu líní hledat ve starších příspěvcích.Nevím jak náročné je pro admina něco takového provést, ale ke zkvalitnění by to určitě pomohlo.Kdo bude chtít urážet a napadat, tak to dělat bude.Pokud admin odbourá určité neslušné IPéčko, tak se nechá při další návštěvě hravě schovat třeba za router a bude prudit dále.Je to o lidech, pochopím použití hovorové češtiny, někdo prostě na to není, ale umí jiné věci, ale urážky, které se tu vyskytují, sem prostě nepatří.Sice zde nejsem tak často, ale mám zájem přispívat poznatky z praxe, a také se občas přiučit.Slovo anonymní bych zde zrušil.Ať je jasné komu odpovídám, nebo koho se ptám a je jedno jaký má nick.
mipesa
 
Příspěvky: 754
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvekod řepoňa » pát dub 24, 2009 7:13

mesim be stačilo ukazovat část i.p počitača. přepadá mě že ti sprosťáci nésó náhodní návštěvnici.
řepoňa
 

Příspěvekod luk.zah » pát dub 24, 2009 7:41

Hlasoval jsem pro ANO.
Moje názory na tuto problematiku jsou popsány zde:
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2916

Chtěl bych pouze podotknout, že zároveň s registrací a zakázání anonymů vidím NUTNOST v ustanovení MODERÁTORŮ tohoto fóra, kteří budou ´´dohlížet´´ nad příspěvky, a tyto i třídit do vhodných kategorií.
luk.zah
 

Příspěvekod Návštěvník » pát dub 24, 2009 7:53

seš estébák na penzi?
Návštěvník
 

Příspěvekod luk.zah » pát dub 24, 2009 7:58

Anonymous píše:seš estébák na penzi?

To je přesně to, o čem celou dobu mluvím!
Největšá frajeři vyjadřují své duchaplné názory jako anonymní :idea:

K registraci NEJSOU nutně potřeba žádná osobní data.

Všem slušným anonymům se tímto omlouvám.
luk.zah
 

Příspěvekod řepoňa » pát dub 24, 2009 8:16

zapomňál sem se podepsat.
řepoňa
 

Příspěvekod luk.zah » pát dub 24, 2009 8:26

řepoňa píše:zapomňál sem se podepsat.

Tak to klobouk dolu. Jsem rád, že se pod svůj názor nestydíte podepsat - však k tomu ani není důvod.
Teď odpovím: Ne, nebyl jsem stébák a ne, nejsem v penzi. Nemám na to věk. Ani na jedno z toho.

Nemám za cíl, aby zde někdo sbíral osobní data uživatelů tohoto fóra - to ani opravdu není nutné pro registraci.
Jde mi jen o to, pozvednout úroveň tohoto fóra a zpřehlednit jej (od toho také ti moderátoři) tak, aby to stále bylo to NEJLEPŠÍ fórum o mazivech v ČR a SR.
luk.zah
 

Příspěvekod Návštěvník » pát dub 24, 2009 9:38

řepoňa píše:mesim be stačilo ukazovat část i.p počitača. přepadá mě že ti sprosťáci nésó náhodní návštěvnici.


Vzhledem k tomu, že sem lezu z nejrůznějších IP adres (momentálně jsem 3500 km daleko), tak by tohle nemělo žádnou vypovídací schopnost.

A jelikož jsem ve svých názorech konzistentní, hlasoval jsem pro zakázání anonymních příspěvků.
Kromě toho mi není jasné, co by na povinnosti přihlášení se mělo být estébáckého. Nikdo přece nikoho nenutí a současně nikdo nikomu nebrání, aby se stal účastníkem zdejší diskuse. Ale především: I v demokracii je třeba dodržovat určité normy, jelikož pak se zákonitě zvrhne k anarchii, kde následně udělá pořádek až mafie! Tohle řepoňa chce?
Návštěvník
 

Příspěvekod řepoňa » pát dub 24, 2009 10:04

nestačilo be potom debe se némódřéši z fóra domluveli kerý voleje só te správně značkový a hodělali jejich tabulko. potom be na dotaz co avanol jen vodpovidali-to néni volej to je šméd a nebo takové dotaz smazali jako nevhodné.
řepoňa
 

Příspěvekod luk.zah » pát dub 24, 2009 10:13

řepoňa píše:nestačilo be potom debe se némódřéši z fóra domluveli kerý voleje só te správně značkový a hodělali jejich tabulko. potom be na dotaz co avanol jen vodpovidali-to néni volej to je šméd a nebo takové dotaz smazali jako nevhodné.

O tomhle to ale není :roll:
Je to o tom, aby se tady nevyskytovaly příspěvku typu močení do nádrže u HTP a osobní útoky mezi účastníky fóra.
Pak jde třeba i o to, aby se tu příspěvky třídili do jednotlivých název podle tématu. Spousta příspěvků začne na téma ´´JAKÝ OLEJ DO 2.0 HDI´´ a skončí u ´´V PLZNI DNESKA PRŠELO´´ (myslím to obrazně samozřejmě). Potom je tu taky to, že se zde opakují stejné dotazy typu ´´JAKÝ OLEJ DO OCTAVIE 1.9 Tdi PD´´ a podobně.
Tyhle ty záležitosti je třeba řešit, a to:
1) povinná registrace
2) zavedení moderátorů

Jinak každý má nárok na svůj názor, a tak by ta tabulka z olejů byla vždycky jen subjektivní doměnka jejího tvůrce (teda skoro vždycky, protože některé kladné i záporné zkušenosti jsou podložené).
luk.zah
 

Příspěvekod mipesa » pát dub 24, 2009 10:19

Anonymous píše:
řepoňa píše:mesim be stačilo ukazovat část i.p počitača. přepadá mě že ti sprosťáci nésó náhodní návštěvnici.


Vzhledem k tomu, že sem lezu z nejrůznějších IP adres (momentálně jsem 3500 km daleko), tak by tohle nemělo žádnou vypovídací schopnost.

A jelikož jsem ve svých názorech konzistentní, hlasoval jsem pro zakázání anonymních příspěvků.
Kromě toho mi není jasné, co by na povinnosti přihlášení se mělo být estébáckého. Nikdo přece nikoho nenutí a současně nikdo nikomu nebrání, aby se stal účastníkem zdejší diskuse. Ale především: I v demokracii je třeba dodržovat určité normy, jelikož pak se zákonitě zvrhne k anarchii, kde následně udělá pořádek až mafie! Tohle řepoňa chce?

To je také další ukazatel problému. Já se sem také přihlašuji z několika počítačů a myslím, že Nás takových bude více.A k tomu ještě navíc jsem na dvou schovaný, takže správce sítě ví jen, že jsem na funkčním portu a IP adresu nemá k dispozici.Ale ze slušnosti jsem ho o tom informoval a není problém.Je to z důvodu ochrany, protože jsem se několikrát stal bootovacím zdrojem spamů a spyvirů a skoro jsem plnil Upload sítě jen já.Tak proto ta sranda.
mipesa
 
Příspěvky: 754
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník