Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Pitris »

A byť jsem se ptal už vícekrát, stále jsem nedostal odpověď jak by Metabond v oleji v motoru dokázal zabránit poškození při nalití benzinu místo nafty, a jak ta "omylpříhoda" potvrzuje funkčnost Metabondu v oleji ???
Ono to totiž bude mazat úplně stejně ať už je tam benzin nebo nafta. To poškození motoru hrozí (bude) jinde než v mazací soustavě....
Ale ono je to jedno - on nepřesvědčí nás a my jeho. Ale třeba bude nakonec pravda že
1.9JTD píše: čtv pro 28, 2023 12:20 Na akúkoľvek ďalšiu polemiku nemám chuť páni, mám sa čím zapodievať - pekný deň 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1.9JTD

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od 1.9JTD »

Prasknutý krúžok a/alebo deravý piest naozaj neopraví bez výmeny nič. Veď to netrvrdím. Teplota v motore - iste, na starej jednorýchlostnej Babette som kedysi dávno zvýšil kompresiu vyliatim časti hlavy epoxydom. Ani po roku nový majiteľ nič nenamietal. :D
Durex - preberali ste dopodrobna aj Eutektiká? 8)

Pitris - prepáč no ani nedozvieš, lebo spájaš dve rôzne veci. Nepriamo to je v textoch. Chcel som poukázať na výnimočnú technológiu no ak nie je pre koho - nie je prečo :?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Pitris »

1.9JTD píše: čtv pro 28, 2023 13:35Chcel som poukázať na výnimočnú technológiu....
V tom Metabondu? Asi bude na esterovém základu a něco pozitivního snad vidět bude, ale vyjímečné je jen to jak tahá z lidí peníze.
Protože kdyby někdo objevil fakt něco extra tak to prodá velkým olejářským firmám a nebude to čurdit po lahvičkách za tisícovku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Durex »

Ano brali. Ale pořád si to nedokážu v motoru dost dobře představit,když vím,z jakých materiálů jeho různé části jsou a jaké teploty tam za chodu panují ... A pak stále platí to,co jsem napsal,že jak by se poznalo,kde má materiál narůst a kde ne ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Durex »

Ale nejsem zaujatý. Když se najde prodejce,co mi poskytne ono zázračné balení,klidně to otestuji. Mám tady motory,které mají chycené uložení vaček,vydřené šály,protočené ložiska na vačce atd. Rád vyzkouším
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
1.9JTD

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od 1.9JTD »

V okolí viem kamarátom a známym zobrať na seba. Aj pred chvíľou jeden kamarát volal "objednaj mi". Tam mám dilemu, starý Volkswagen, neviem presne typ, ak je to PD a ak dával Castrol, bude zakarbónovaný ako prasa, nedám mu XXX hoci mám nachystané na polici pre ženu, meniť budem až o mesiac, viem si objednať do týždňa. Vzdialenejším kamarátom, známym ak potrebujú viac vybavujem priamy nákup o 20% lacnejší voči oficiálnej predajnej cene. Nemienim behať na poštu a preposielať.
V Čechách nemám komu ani prečo. Ani tu niekomu niečo darovať. Ani potrebu presviedčať, dupľom ak si niekto v hlave vytvára protizámery.
Ak pohľadáš, nájdeš v Čechách vyše 40 predajcov, servisov kde to predávajú, používajú, aplikujú. No ani oni nebudú mať dôvod Ti to darovať.
Naposledy upravil(a) 1.9JTD dne pon bře 11, 2024 19:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Durex »

Já sem za svůj život už investoval svých peněz dost do pokusu a omylů. Ale alespoň vím co funguje a co ne. Já nejsem v pozici,kdy bych si to musel kupovat ... Navic kdyby mi to někdo daroval,tak ten rozebraný motor bych musel složit,nalít to tam,vyzkoušet,rozebrat,přeměřit ... takže moje práce resp čas by byl daleko dražší než to balení ... Ale jak říkám nepotřebuju to. Jen zatím vím,že nic pořádně nefunguje tak,jak se tvrdí. A někdo mě musí přesvědčit a pokud uvidím,že to opravdu funguje,tak nemám problém tomu udělat reklamu případně to prodávat. Tak jako třeba VIF ...

Pak tu máme ale další problém a to ten,že v motorech motorek je dost specifik,co v autech není. Takže ta moje reakce byla o tom,že nejsem zarytý odpůrce,ale pokud se najde někdo kdo mě přesvědčí,nebráním se. Ale rozhodně nemám potřebu to kupovat a zkoumat jen tak,že bych neměl do čeho píchnout. To opravdu nehrozí :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Říkal jsem si že už to nechám být ale nedá mě to, navíc táta na to nedostal odpověď, ale když se nalil benzín místo nafty tak kde metabond pomohl? Protože pokud motor je v dobré kondici a nafta nejde do olejového systému ve větším množství, tak benzín se metabondem vůbec nepotkal, potažmo s díly které ošetřil. Pokud by šlo hodně paliva do mazací soustavy, tak ano, mohlo by to mít nějaký význam. Ovšem hlavní problém benzínu na místo nafty, je že nejsou mazané vstřikovače. Netuším jaké vstřikovače motory JTD používají, ale tady spíše děkuj kvalitní výrobě vstřikovačů než metabondu. Ještě by mě celkem zajímalo, jak to Auto jelo, když benzín nemělo co zapálit a co na to řekl třeba katalyzátor, protože v tu chvíli muselo jít hodně benzínu do výfuku a shořet v katalyzátoru. Nevyvracím to, že to motoru nějakým způsobem pomůže, že pokud je tam Ester nebo Wolfram že motor jede hladčeji. Asi bych i věřil že nějaké mikroškrábance to dokáže v uvozovkách vyleštit. Také jak už zde padlo byly aditiva na bázi chlóru, ano, ono to vylepší mazání ale do budoucna motor úplně odrovná.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
1.9JTD

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od 1.9JTD »

...
Naposledy upravil(a) 1.9JTD dne pon úno 26, 2024 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Stačilo by jednou, někde jsem to nějak přešel že používáš i do nafty... :roll:
Mají to krásně pojmenované, na první pohled je všem jasné, že je to do paliva 👍
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od abc »

Chlapi tady pomůže jen ignorace. 8)
JTD zkouší ( chce ) reklamu zadarmo na ten zázrak. :evil:
Co by dál Mobil 1, Shell, Ravenol a další výrobci mít takovou "bombu" jak je Metalbond :?: :idea: :shock:
Jinak jsme už hooodně OT. :!: :!:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od abc »

1.9 JTD jestli tě můžu poprosit vymazat to "čo už nie" ve tvém podpisu jelikož je to kolikrát delší než tvoje příspěvky.
Teď ses nějak rozepsal jak obhajuješ Metalbond ale myslím že to není zapotřebí takový seznam.
Chybí tam ještě koloběžka, bicikel.....
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od Pitris »

No, a hlavně v tom výčtu zázraků chybí ještě Metabond air do pneumatik a Metabond tea do čaje 🙃 No nic....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1.9JTD

Re: Zvýšená spotřeba oleje motoru Fiat 1.4 t jet

Příspěvek od 1.9JTD »

Každý reaguje na úrovni, do ktorej dorástol.
No nič.
Odpovědět