Vzduchove K&N filtre

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Pitris píše:
bjukemen píše:....ked niekto meni air filter 2x do roka a cena jedneho je tretina toho KN tak KN je jedina spravna volba
Já teda měním plusminus jednou za rok, a když si spočítám "klasický" filtr za 230,- a K&N-ko za 1700,- plus čistící sada za asi 400 stovky, tak mě "klasika" vychází na o něco málo víc jak desetinu.
Mě stála vložka KN 900.- a běžný papírák co jsem měnil rok co rok 300 (mann) 300x3 roky = 900.- cena KNfiltru
který očistím a naimpregnuju a opět 3 roky vydrží což už ušetřím 900kč pravda mínus čistící sada 314kč tedy 586kč jsem v plusu za vzduchový filtr . Když někdo mění papírák dvakrát do roka pak je to ještě víc výhodnější ten KN filtr a mohu ho čistit každý rok (sada neco vydrží není na jedno použití)
když to vemu kolem a kolem tak efekt filtrace podobný a nic neničí motor jen investice do bavlny se časem bude vracet.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pitris »

Ale ano - jak chtějí Vaši, našim je to jedno :P
Ale jsou chvíle v životě lidským, kdy je člověk ke všemu hluchej jako pařez.... :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Já vím někdy je člověk otravný , jenže lepší už to nebude. 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pitris »

jarod72pm píše:....ztráta impregnace sice částečně zhorší filtrovatelnost mno na motor a jeho práci či poškození to nemá žádný vliv tedy nepodstatná připomínka.
Sorry, ale si vedle. A pokud si toto myslíš, tak na co tam ten filtr vlastně máš :?: :( Proti vosám :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Tak už jsem zjistil že filtr mám na čištění nasávaného vzduchu a po roce pohoda po dalším třeba vyperu naimpregnuju a znova dva roky klid ale nemusím kupovat dokola nové filtry s tím že tento mi vyhovuje jak po funkční stránce tak po stránce výdrže a kvality.Diskuze o tom jak filtruje a za jakých podmínek je pro některé čistá spekulace ,mno v mé praxi funguje a to mi stačí .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Durex »

jarod72pm píše:To co jak filtruje je věcí diskuze a je pouze na nás co si myslíme - takže pouze názor.
Já sem ti nenapsal názor,ale fakta ...
jarod72pm píše:u tohoto filtru filtruje jasně že bavlna která je vrstvená 4 až 6 vrstev
Tak ten filtr vem a podívej se skrz něj do nebe a uvidíš to vrstvení a ty díry - proč teda se nesmí používat bez oleje a proč je z výroby již olejem napuštěn a proč se musí používat speciální olej a né jakýkoliv olej?
jarod72pm píše:papírák taky nenapouštíš olejem
To proto,že je zcela jinej system filtrace vzduchu ...
jarod72pm píše:ztráta impregnace sice částečně zhorší filtrovatelnost mno na motor a jeho práci či poškození to nemá žádný vliv tedy nepodstatná připomínka
z toho jasně vyplývá,že si úplně mimo a vlastně tu jen tímto psaním marním svůj čas ale někdo by tu třeba mohl být chápavější a uvítá tyto informace ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Pitris »

to jarod72pm: Doufám že se nečertíš, a že to bereš tak, že si tady vyměňujeme názory a zkušenosti 8) Ano, v Tvé praxi to funguje a to Ti stačí. Dobře. Ale to že Ty nepoznáš rozdíl ještě neznamená že to ani motor "nedokáže ocenit".... Je to jako s jiným než se správným olejem; motor se nezadře ale dobře si to "zapamatuje" :( Nezničíš ho - jen mu zbytečně zkrátíš životnost.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Durex »

jarod72pm píše:když to vemu kolem a kolem tak efekt filtrace podobný a nic neničí motor jen investice do bavlny se časem bude vracet.
Tak když to vezmeš kolem a kolem,tak efekt filtrace je úplně jinej ... A tyhle filtry se většinou nacházejí v závodních motorech,kde je hlavní prioritou maximum vzduchu při plně otevřený klapce. Na životnost se přitom zas až tolik nehraje ... Ale jelikož by z toho K&N nežilo,tak pak si musí najít lidi jako ty a musí jim vnutit onu cenovou výhodnost a daleko lepší filtrovatelnost a v podstatě neomezenou životnost ... Přečti si někdy nějaký testy,nebo se začni trochu zajímat o problematiku filtrace vzduchu a zjistíš,jak to vlastně je
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Já to beru ty vaše připomínky a názory to je v pořádku ,( tisíc lidí =tisíc názorů )
Já jen chtěl ze svého pohledu to že jsem ho koupil a za více než rok jsem spokojen a subjektivně lepší jak papírák .(možná se někdy vyjádřím špatně či neodborně ale to se stane snad každému)Nikomu nehodlám nic vyvracet , mě to funguje podle mě plně normálně , tak co řešit.
Já se spíš někdy setkávám s lidmi kteří krom názoru se snaží podsunout že nejen názor ale jejich tvrzení je to pravé a rozhodující . V podstaťe pokud bych ten filtr neměl možnost vidět a odzkoušet asi bych souhlasil. I v některých věcech (třeba olej) dám na radu znalých věci a podle toho jsem i nakupoval - přiznám jsem spokojen.
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Durex píše:
jarod72pm píše:když to vemu kolem a kolem tak efekt filtrace podobný a nic neničí motor jen investice do bavlny se časem bude vracet.
Tak když to vezmeš kolem a kolem,tak efekt filtrace je úplně jinej ... A tyhle filtry se většinou nacházejí v závodních motorech,kde je hlavní prioritou maximum vzduchu při plně otevřený klapce. Na životnost se přitom zas až tolik nehraje ... Ale jelikož by z toho K&N nežilo,tak pak si musí najít lidi jako ty a musí jim vnutit onu cenovou výhodnost a daleko lepší filtrovatelnost a v podstatě neomezenou životnost ... Přečti si někdy nějaký testy,nebo se začni trochu zajímat o problematiku filtrace vzduchu a zjistíš,jak to vlastně je
Tak já se nedávno ptal strýce z Kanady a známého v US a tam tyhle filtry běžně fungují v autech pro běžné ježdění a údajně s nimi není problém. Jen u nás je to zatím ještě pro mnohé novinka co jen tak nezkousnou.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Durex »

Je to novinka,kterou znám 15 let ... a se kterou mám odjeto cca 7 sezón ... Tak asi tak sem objektivní ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od Colommbo »

Že někde s něčím údajně není problém a lidi to kupují, ještě nemusí znamenat, že to funguje. Existuje totiž ještě jedno vysvětlení, kteréžto tu však nebudu prezentovat, abych se někoho nedotkl... :) Notabéne amíci a jim podobní pro mne nejsou v žádném případě měřítkem čehokoli (snad s výjimkou lidské hlouposti)... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1764
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od kornel »

jarod72pm píše: Já jen chtěl ze svého pohledu to že jsem ho koupil a za více než rok jsem spokojen a subjektivně lepší jak papírák .
len po cca roku používania tvrdiť, že ten filter je pre motor lepší ako papierový-z hľadiska filtrovateľnosti nasávaného vzduchu.. je dosť nezmysel.. Až si po odjazdení 100tkm budeš môcť povedať, že motor stále beží, prejavuje a chová sa úplne rovnako a je v rovnakej kondícii, ako pred osadením KN, tak to už bude mať akú-takú výpovednú hodnotu.. zatiaľ je to "0"
jarod72pm píše: Nikomu nehodlám nic vyvracet , mě to funguje podle mě plně normálně , tak co řešit.
bohužial nemáš ani čím.. totiž, že tebe po roku používania KN filtra, motor funguje normálne, je určite fajn, no toto má z dlhodobejšieho hľadiska výpovednú hodnotu opäť "0"
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

kornel píše:
jarod72pm píše: Nikomu nehodlám nic vyvracet , mě to funguje podle mě plně normálně , tak co řešit.
bohužial nemáš ani čím.. totiž, že tebe po roku používania KN filtra, motor funguje normálne, je určite fajn, no toto má z dlhodobejšieho hľadiska výpovednú hodnotu opäť "0"
Stejně vypovídající hodnota vašich argumentů je pro mě "0" .
Nenašel jsem ani jedno negativum že by tato sportovní vložka nějak byla horší jak papírák jen slova slova slova - to ale není argument.
jarod72pm

Re: Vzduchove K&N filtre

Příspěvek od jarod72pm »

Colommbo píše:Že někde s něčím údajně není problém a lidi to kupují, ještě nemusí znamenat, že to funguje. Existuje totiž ještě jedno vysvětlení, kteréžto tu však nebudu prezentovat, abych se někoho nedotkl... :) Notabéne amíci a jim podobní pro mne nejsou v žádném případě měřítkem čehokoli (snad s výjimkou lidské hlouposti)... :?
Co potom považuješ za rozumný argument ? Jen to co se ti líbí co se ti hodí do krámu? Jiný názor včetně používání věci prostě není argument pro tebe? OK beru to ,ale potom dej jeden solidní argument na nějakém přijatelném pravdivém ověřeném základu že to je jinak . Protože jinak to jsou jen opět slova slova slova a to není argument.
Odpovědět