Vzduchové filtry

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Jinak jen tak pro zajímavost..Týká se to vzduch. filtru MANN,které používám..Minulý kus byl MADE IN SPAIN a ted jsem koupil nový a je na něm MADE IN CZECH REPUBLIC :shock: Ještě navíc ten předchozí měl na vnitřní straně kovovou mřížku a ten "český" ji nemá (Bavím se o kulatém filtru na audinu)..Zajímavé. :P Taky ten předchozí stál cca 270 kč a ted jsem jej koupil za 114kč (no samo jsem vzal hned dva)..No uvidíme :P
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
modelář

Příspěvek od modelář »

To NOVON: Tuším, že některé typy filtrů Mann celou dobu dělá bývalý JIPAP.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

modelář píše:To NOVON: Tuším, že některé typy filtrů Mann celou dobu dělá bývalý JIPAP.
Nj..vidíš,to ani nevím..Snad si hlídají kvalitu..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pomalu se blíží zima a to znamená výměnu filtru- abych ulehčil baterce zimní starty. Ovšem píší to proto, že hodlám pořídit video záznam ze startu na kterém budu chtít zachytit rozdíl v otáčkách, do kterých startér vyžene motor. Doufám, že to bude tak demonstrativní, jak očekávám :?
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..no držím palec potom to hadam aj niekde zverejniš aby sa dalo diskutovať
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
modelář

Příspěvek od modelář »

Silně pochybuji o tom, že to poskytne průkazný materiál.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Zatím by to vždy bývalo poskytlo, tak doufám, že i tento filtr se už dostatečně zanesl.
Golfík 2

filtry

Příspěvek od Golfík 2 »

Zdravím.Přečetl jsem si pár příspěvků a člověk by nevěřil,jaký můžou nastat problémy při výběru značky filtrů a při jejich nepravidelné výměně.Také jsem hodně přemýšlel jakou značku filtrů mám dát do vw caddy 1.9 D a golf II 1.6 D.Někdo mi tady poradil puflux a knecht.Objednal jsem olej.filtr purflux a dnes objednám palivový a vzduchový do obou aut.Mám názor kdo chce za každou cenu ušetřit na autě,tak at raději chodí pěšky.Protože ojetý auta se pořád kupují a prodávají.A pak vznikají problémy těm poctivým.Možná je tady na foru tabulka nebo anketa kvalitních filtrů,já ji nenašel.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Golfíku,ta Tvá dvojka je v dieselu ve velmi hojném množství k vidění v Chorvatsku.Úplně jsem zíral,v jakém to mají stavu.Co ten Tvůj?
To je auto,které při údržbě přetrvá věky.
Golfík 2

Příspěvek od Golfík 2 »

Já jezdím s caddynou kvůly práci,potřeboval jsem auto s více místem.Golfíkem jezdí manželka.Není shnilý a v -25 startuje úplně v pohodě.Jak říkáš je to nesmrtelný auto.Předtím jsem měl také golfa 2 1.6 D od 1999,ale na něm se začaly objevovat dost shnily místa.Přesto jsem ho měl skoro 11 let a jezdil suprově.Nedám na ty auta dopustit,fakt jsou to neskuteční držáci
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tak jsem právě koupil vzducháč od Filtronu za 98Kč :!: Tak nevím jestli se cena odráží i na kvalitě. Když jsem kupoval jiné, tak cena 200-250Kč i více u známých značek. Nedostatek je nevzhledně udělaný těsnící okraj (na funkci asi nebude mít vliv), ale chválím za čtyři lepidlové čáry držící zuby od sebe. Filtron jsem už jednou měl a nenastaly žádné problémy :wink:
Na krabici píší, že byl vyrobený v Polsku.
AAA

Příspěvek od AAA »

FILTRON JE ŠETŘÍLEK. Filtrační plocha poněkud menší než má konkurence.Ale to nikdo neměří :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pokud je to jen ve velikosti filtrační plochy, tak mi to nevadí. Vadilo by mi, kdyby za nova propouštěl větší částice než dražší značky. Vzhledem k ceně ho budu klidně měnit dvakrát ročně a ještě ušetřím :lol:
AAA

Příspěvek od AAA »

Filtron mám leda kabinový A to tenhle http://www.autokramek.cz/produkt/filtr- ... 4A/180045/ Jinak děkuji nechci
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..nedavno som sa dozvedel resp. mi to tvrdia borci u nas na Vapenke čo jazdia na tatrach 815 že vzduchove filtre zn. filtron sa preukazali ako najučinejšie vzhladom k filtracii aj odolnosti papiera ako takeho pri vyklepavaní a ofukoaní,neviem čo je na tom pravdy ale je to tak
Naposledy upravil(a) bjukemen dne ned říj 30, 2011 19:25, celkem upraveno 1 x.
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět