vyber oleje na doliti do noveho auta

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od jerome »

Pusti si nejake Pecko a skus onanovat nad nim :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Návštěvník »

Proč? Já nemám problém s tím, že si někdo svobodně volí co bude dělat a kolik za to zaplatí. Jen tady s tím máte neřešitelný problém.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od jerome »

Ani on s tym nemal problem. Kupis nove auto so 4 rocnou zarukou a so super pocitom odchadzas domov. No a potom pri prvej prehliadke hned vytriezvis ze tá zaruka nieco aj stoji. Samozrejme pisem o beznych ludoch pre ktorych je kazda koruna dobra. No a jak pri tom rozpravani hresil si myslim ze uz s tym ma problem :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Proč? Já nemám problém s tím, že si někdo svobodně volí co bude dělat a kolik za to zaplatí....
Ty vocasníku - samozřejmě je každého věc co si s motorem / potažmo se svými penězi udělá. Tady se jen snažíme poradit že dřívější výměna oleje v motoru a z dlouhodobějšího hlediska i peněžence pomůže a prospěje. To je vše - bez ohledu na to, co doporučuje výrobce. A několik příkladů za všechny: A můžeš si to tam najít. Třeba časopis AUTO 7 č. 22/13 a rubrika BAZAR: Je tam Opel Corsa D a jednou z nejdražších závad je tam u do něj montovaného motoru 1.3 CDTi od Fiatu uvedeno dlouhé servisní intervaly podepsané pod (ne)kvalitu oleje, který zanesen karbonem ničí ložiska turba a "brousí" válce. A to si představ že ten motor Fiat má taky "chytrou" ŘJ která "hlídá" interval výměn. Dál třeba časopis Svět motorů 3/2016 a v "bazaru" Mercedes-Benz CLC a doporučení měnit olej už po 15-ti a ne až po 25-tkm. A i tento motor má čidla a ŘJ. A ještě třeba Autohit 16/2012 a Renault Clio II 2.0 16V - podle výrobce olej po 20-ti tkm/po 2letech a.... selhávající zakarbonovaný variátor proměnného časování a všeobecně u jejich 1.5 dCi karbonem zanášející se EGR ventil. Proč asi? A úplně stejné info lze nalézt i u jiných ojetin jezdících na "LL" provoz. Zkrátit výrobcem motoru doporučený interval.... A jestli ani toto nechápeš, tak máš hlavu jenom proto, aby Ti nenapršelo do krku....
A jinak se jdi bodnout, opravdu s Tebou končím.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

Klid předsedo, :lol: jak říká jeden kolega z jiného fóra,v každé správné vesnici mají obecního blbce. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Colommbo »

Oponent z principu, vrozený rejpal, provokatér či kverulant bývá ještě daleko horší. Není hloupý, mnohdy právě naopak, jen bývá neodbytný a jeho činnost mu přináší zvláštní uspokojení, obzvláště zůstává-li v anonymitě.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Pitris »

A to je právě ono :? Tak jako je kůň nebezpečný zezadu a osel zepředu, tak takový oponent je pro své okolí nebezpečný ze všech šesti stran....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

jerome píše:
jerome píše:Presne jak ten moj kolega s tym novym Rapidom. Vcera mi volal ze len za olej vypytali 80€ / 3.6l :mrgreen: Opacny pripad kto ma trochu rozumu a nechce sa nechat zdierat servismi pride na toto forum a nejaky olej za rozumnu cenu mu poradime :wink:
Tak a dnes sa mi priznal ze za prehliadku s vymenou oleja a filtrov mu napocitali 180€ to sa oplati :wink:
To mi přijde spíš relativně normální než extrémní.
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

Mám za to, že zhrozit se nad fakturou ze servisu není nutné. Je možno se předem zeptat, kolik to bude stát. Také je možno optat se ve více servisech, servis není jen jeden, kdyby jen dvě optání nestojí tolik a je možno se rozhodnout. Mě se to tedy osvědčuje a rozdíly v cenách jsou určitě v desítkách %. Dá se pořídit ve značkových servisech "táž" prohlídka s rozdílem ceny 40% nebo i 67% - podle toho, zda berete pro výpočet za základ dražší nebo levnější nabídnutou cenu. Procenta jistě všichni počítat umějí... 8) Já už se v servisu faktuře nedivím, páč předem vím, kolik na ní bude. Naučil jsem se. Sice nerad, ale to je život.
bloke

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od bloke »

Neraz servis zaklame a po finiši (no.. neraz závadu ani vtedy neodstránia) je na účte podstatne viac, napríklad z hodinovej sazdby je za údajných vykonaných 40 minút (pritom skutočný úkon mohol trvať 20 min) cena ako za hodinu a 40 minút (prípadne rovno zaokrúhlené na celé 2 hodiny, lebo zaúčtujú "každú začatú hodinu"), pretože servis k tomu vytiahne nejaké "medzinárodne uznávané sadzobníky", kolko môže daný úkon trvať. No tak dlho by trval len skutočnému nemehlu a bez vybavenia, nie profesionálnemu automechanikovi s výbavou ako sú hydraulicko zdviháky a podobne.
Mne sa toto stalo v servise kam som chodil roky a neodrbávali, platilo na čom sme sa dohodli, výkony vypočítané podla času; no po prijatí nového zbytočného pracovníka začali aplikovať takéto hadie vývrtky a úskoky (akýsi manager medzi majiteľom a mechanikmi, väčšinou už mi zakazovali byť pri aute,..), a tak som sa tam po dvoch podobných výstrelkoch už neukázal.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Jezevcik »

Jenže práce v servisu není vteřina od Vodafonu. Oni tam nějakou rezervu mít musí. Není auto, jako auto a má-li se přihodit nějaký problém, tak se přihodí. Čím starší vůz, tím větší pravděpodobnost, že něco nepůjde na podvozku povolit a pak už se improvizuje a čas letí. Opravdu kvalitní práce si žádá čas.
Tím neobhajuji značkové servisy, protože to jsou většinou zloději tak jako tak.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
bloke

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od bloke »

Ale keď tam čakám v miestnosti pre zákazníkov, asi vidím že čas ktorý uplynul od pristavenia bol 40 minút (a nie 2 hodiny) z toho práca mohla trvať 20-30 min; tiež som videl ako vymenili popri iných činnostiach palivový filter za 1 minútu a naúčtovaných len za toto bolo 45 minút.
Predtým bývali na účte presne tie minúty ktoré to trvalo KRÁT ich normohodina, po zavedení novej funkcie bola dohodnutá cena stále "podla odpracovaných hodín", akurát že tie hodiny a minúty si už oni pri predložení faktúry ťahali z rukáva
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

Servis nezaklame, to by na mě (a nejen na mě) zkusil jen jednou (navíc bych jim stejně nedal co chtějí) a on to ví. Zajisté, zpočátku se to může vyplatit, ale myslím, že takové servisy už přišly na to, že
1) zákazníků není neomezené množství, aby se dlouhodobě vyplatila jen jedna jeho návštěva
2) v dnešní informační době se věci snadno rozkřiknou

Takže najít relativně slušný servis se dá.
Teď mě napadá, že ve značkovém servisu mi na garančních prohlídkách neseřídili vůli ruční brzdy, která byla už u nového auta volná. Tak jsme to při jarní výměně gum s tatou udělali sami. Přiznám se, že po odkrytí středního panelu v autě jsem ani nevěděl jak, ale otec nebyl líný si lehnout a pořádně se podívat. Bylo to vidět jen pěkně odspoda. Z toho hned plyne, že tatínkové jsou nenahraditelní a otec, ač není vyučen automechanikem (i když původně chtěl) a táhne mu na 80, je lepčí než značkový servis :wink: . Což je zároveň smutná vizitka našich servisů.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od lengy60 »

Nechce se mi číst ty obsáhlé příspěvky :D ale servis může překročit předpokládanou cenu uvedenou v objednávce max. o 10%,pokud by byla cena vyšší,protože při prohlídce zjistili nějaký problém,tak to musí zákazník odsouhlasit.Pokud nesouhlasí a odmítne,tak se to napíše do faktury a je to.Otázkou je,kdo tohle ví. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: vyber oleje na doliti do noveho auta

Příspěvek od Itall »

Cena (prohlídky, kdy jsou úkony dané) se dá domluvit i per huba, po telefonu. Funguje.
Odpovědět