VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

vojta991: A turbo měníš proč,jestli se můžu zeptat?
Co se týče oleje,tak klidne jakýkoliv s VW 505.00,tyhle motory nejsou vůbec náročné.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
vojta991
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 03, 2019 20:38

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od vojta991 »

Turbo protože už se ozývá respektiva píská, a začíná propuštět olej (majitel auto půjčoval svojí ženě a to se na turbo podepsalo..bez dochlazení po jízdě atd atd.. :( ). Jsou nenáročné vím, jen mu chci dát trochu něco lepšího :)
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

Píská i nové (rozuměj fungl NOVÉ)..KKK turba (použité u AGR 66kw) to delají,pokud tlačí jak má,tak bych do toho nevrtal.Já menil taky ale už pozdě natlačilo požadavek až při 2200 ot,místo 1900 ot.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
murko
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 08, 2017 14:55

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od murko »

Dobrý deň,
chcem sa spýtať aký olej by ste mi odporúčili do audi A5 3.0 tdi CR 176kW DPF prevažne sa jazdia dlhé trasy výmena raz ročne po 15 000 km.
Rozmýšlam nad:
-Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30
-MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30
-VALVOLINE ALL CLIMATE C3 5W-40

ale asi by som isiel do toho shell aky je váš nazor ?
Ďakujem :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Z těch třech je to jedno. Můžeš kterýkoliv z nich, špatné NEJSOU. I když já bych ten Shell asi vybral jen pokud by si měl hodně i zmrzlé starty....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
rusty

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od rusty »

Jak si s kvalitou stojí Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 oproti zde často doporučovaným olejům jako Yacco Galaxie, Ravenol RCS, Mobil1 apod? Je vhodný i na track days? Ptám se protože výše zmiňované jsou pro mě hůř dostupné co se nákupu týče a LM mám u nás na kamenné prodejně za
970,- bez DPH 5L

Teď leju Mobil Super 3000 a chci tam dát něco lepšího
Motor 1.8TSI BZB

Díky
Jozef
Příspěvky: 71
Registrován: sob úno 09, 2019 21:39

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jozef »

Ja som bol fanúšik Liqui Moly ale posledne no neviem :roll: podla mna je predražené mal som v starom TDi LM SuperLeichtlauf 10w40 , dal som potom Valvoline Maxlife 10w40 D a ten bol podla mna lepsi a este aj odost lacnejsi :wink: A čo sa mi ešte viac nepači, že Liqui Moly sponzoruje už hadam všetko hokej, lyžovanie, hádzanú, boby, tenis a neviem kolko nespočetno inych športov :D :D strácajú umňa dôveru :roll: Radšej si to s Liqui Moly dobre premysli :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

A sponsoring přece není zadarmo, zákazníci si na něj připlácejí v ceně produktů.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Durex »

Jozef píše:Ja som bol fanúšik Liqui Moly ale posledne no neviem :roll: podla mna je predražené mal som v starom TDi LM SuperLeichtlauf 10w40 , dal som potom Valvoline Maxlife 10w40 D a ten bol podla mna lepsi a este aj odost lacnejsi :wink:
A v čem byl lepší? Hezčí flaška? Líp se nalejval? Já sem teď nalil do sekačky cinol 10w40 api sl a je to luxusní olej oproti tomu 6 let starému, který tam byl doposud. I kdyby to byl motul 300v ...
Já chápu, že pro motor to nejlepší, ale motory motorek maji větší vykony. Ty track days maji v podstatě každý den v běžném provozu. A kolikrat běhají v oleji, o kterém hanba mluvit.

V určité cenové relaci budou ty oleje stejně kvalitní. Takže bych volil podle ceny a obalu a staral se o servis jako takový celkově. Pak to pořádně prohřát a pak tocit. Pro motor prospěšnější, jak to 300v ... A teď do mě :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:...Pak to pořádně prohřát a pak tocit. Pro motor prospěšnější, jak to 300v ...
Až "zaštěká"? Jo, na první tři kvalty skoro vždy, pak už do toho moc kecá aerodynamický odpor, resp. dosáhnout onoho stavu už trochu dýl trvá. :twisted:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

rusty píše:Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40....Teď leju Mobil Super 3000.....
Oproti Mobilu 3000 bude LM lepší v tom, že má kvalitnější základ(ový olej). A svou práci si v motoru odvede, a i při závodech - za předpokladu včasné výměny (a třeba ne po kilometrech ale po motohodinách). On možná Ravenol RCS nebo Millers CFS bude ještě kvalitnější protože obsahuje estery, ale ani oni nevydrží přejíždění.
Takže raději i levnější olej a měnit včas, než tam nechat dlouho superoil.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jozef
Příspěvky: 71
Registrován: sob úno 09, 2019 21:39

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jozef »

Durex píše:
Jozef píše:Ja som bol fanúšik Liqui Moly ale posledne no neviem :roll: podla mna je predražené mal som v starom TDi LM SuperLeichtlauf 10w40 , dal som potom Valvoline Maxlife 10w40 D a ten bol podla mna lepsi a este aj odost lacnejsi :wink:
A v čem byl lepší? Hezčí flaška? Líp se nalejval
V čom? motor mal lepši chod a pravdepodvne zafungovali aditiva na gufera lebo po prvom starte bolo menej dymu. :wink:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Durex »

Tak gufer sem měl v ruce už několik,ale z mrtvýchvstani díky oleji sem ještě neviděl. Kór u ventilových...

Lepší chod díky oleji při dodržení viskozity je pro mě taky sci-fi. Ano, tlumení hluku beru a zažil sem. Ale na vyrovnanosti chodu motoru ma olej nepatrny vliv. Tedy pokud nenaleju místo 5w30 20w50 a venku je - 20. To pak ano. Takže to spíš bude placebo. Na hlučnosti se ale projeví i výměna za stejný olej.
Denně mi rukama proteče dost oleje různých výrobců a viskozit a netroufnu si hodnotit, který je lepší. Maximálně podle ježka na magnetu.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Durex už je nyní možná ještě větší "kazič radosti", než já. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Durex »

Asi nemám den. Nejsem rejpavej. Jen trocha zkušeností. Tímto nechci odradit od bádání nad oleji. Jen je to někdy ztráta času.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět