Oleje.cz

Elektromobil-ita

Další nezařaditelná témata

Moderátoři: Pitris, Demo

Re: Elektromobil-ita

Příspěvekod tonny » pon čer 29, 2020 12:15

Shi, pravděpodobně jsem se nechal nachytat a ne jen já. Pokud nejsi od fochu, tak jsi dobrej, že znáš soubor norem ČSN EN 62305.

Pokud vidím videa blesků, která proletí několik metrů od záznamového zařízení např. v autě, tak proč by to nemohlo být vidět. Viděl jsem blesk asi na 100m, přitom cítil tu ránu pod nohama.

Ta výbušnina pod vodou musela být nějaká speciální, normálně by se chovala jak ten zmíněný granát.

A ano, ten lektor nás školil u přípravy zkoušek RT na elektřinu. Psal jsem mu a byl rád, že jsem ho na to upozornil. Vážit si ho ale nepřestanu.

Omlouvám se za OT.
Ford Explorer 1998, V6 4.0 lpg, Penrite Racing 10W-40 v motoru, Valvoline Max Life ATF v automatu.
Toyota Camry 2,4 VVT 2002, Toyota Corolla Verso 1,8 VVTi 2006, manuály.
tonny

Příspěvekod pepoh » pon čer 29, 2020 20:02

Dyk móre, to táhne vocpoda / Sara 1,8 8V kovadlina 66kW R.I.P. _Total 10W-40
Gorenje BBQgrill 1,2 / 3×20kW LPG horák Obrázek Motul 8100 X-CESS 5W-40/B4
"Kdo je bez oleja, nech prvy hodi ojnicou." - Kompresie 9:1
pepoh

Příspěvekod Shi » pon čer 29, 2020 20:55

pepoh: odvrácená strana elektormobility
tony: Nejde o to, že by blesk neměl být vidět. Jde o to, že by nemělo být vidět, jak se jeden výboj postupně šíří v prostoru. Výboj se prostě objeví celý, nikam se nešíří. Mohou být vidět následné výboje, ale každý jeden výboj proběhne z pohledu člověka/kamery okamžitě - nešíří se z bodu A do bodu B.

Postupná tvorba výboje je vidět u blesku z mraků k zemi, kde se postupně kaskádou jednotlivých výbojů tvoří stovky metrů dlouhá vodivá cesta mezi mrakem a zemí, ale to je taky kaskáda dílčích výbojů.

Od fochu, no jak se to vezme - mi jsou podstatně bližší mV a mA než kV a kA, ale dostal jsem se do stádia, že co chci mít uděláno pořádně, to si musím sám nastudovat, a nebo co si dělám sám, to si nechci zprasit a musím si o tom něco přečíst. Taky jsem věřil, že budu stavět dům, což bohužel překazil tvrdý náraz na úředního šimla krmeného korupcí.
Shi

Předchozí

Zpět na Ostatní