Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Aby ve Volvu už nikdo nezahynul https://www.novinky.cz/auto/clanek/nova ... y-40275300 Možná by to chtělo raději přestat prodávat auta....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1863
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od BigBang »

Nejbezpečnější Vol(o)vo je to, kterým nikdo nejezdí, ba co víc, které ani neexistuje...

Hele nevim proč měněnej chladič. Spojku dokáže dement zničit během pár tis. km, jednoho takovýho znám. Silentbloky a stabík, těžký auto na přední nápravu. Nicméně u toho článku mě překvapuje, že neměnili prodloužení poloosy, který je prostě debilně vymyšlený a snad všichni koho znám a maj SAG, tak ho měnili :D
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Nevím proč vymytý mozek, zřejmě ví co chce, když to v Mazdě poznal. Zřejmě si tedy konkurenci moc nevyzkoušel.
Proč? Právě proto! :idea: Ani ho nenapadlo něco jiného vyzkoušet, přičemž nejspíš nevyzkoušel ani to, co si objednal a na co rok čekal. No není právě tohle příznakem vymytého mozku :?: :!: :twisted:
Pro mě to je příznak lenosti či zoufalého nedostatku času, případně ještě nezájmu o dané téma.
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

Pitris píše:Aby ve Volvu už nikdo nezahynul https://www.novinky.cz/auto/clanek/nova ... y-40275300 Možná by to chtělo raději přestat prodávat auta....

jedine , že by licenčne zacali robit ruský T-34 alebo modernejší T-55 ( ten už bol v premávke vyskúšaný v roku 68 ...
Ale nesmie sa na neho strielat z panzerfaustu a hádzať molotovy koktajly :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Nevím proč vymytý mozek, zřejmě ví co chce, když to v Mazdě poznal. Zřejmě si tedy konkurenci moc nevyzkoušel.
Proč? Právě proto! :idea: Ani ho nenapadlo něco jiného vyzkoušet, přičemž nejspíš nevyzkoušel ani to, co si objednal a na co rok čekal. No není právě tohle příznakem vymytého mozku :?: :!: :twisted:
stavim sa o 1000.- , ze ked kupuje boty tak preskusa minimalne >5 :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Pro mě to je příznak lenosti či zoufalého nedostatku času, případně ještě nezájmu o dané téma.
Už jsem líný a času mám čím dál tím méně, ale že bych se ani trochu nevěnoval řádnému výběru hodnotné věci dlouhodobé spotřeby, která mi má sloužit, resp. se kterou mám žít...? :o :shock: :?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

BigBang píše:...Nicméně u toho článku mě překvapuje, že neměnili prodloužení poloosy, který je prostě debilně vymyšlený a snad všichni koho znám a maj SAG, tak ho měnili :D
Mě zase překvapuje ta absence problémů s převodovkou. Kolegovi na Sharanu z té doby repasovali převodovku ještě v záruce hned dvakrát, tak auto raději těsně před jejím koncem prodal, aby si koupil...zase Sharana. :mrgreen:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Pro mě to je příznak lenosti či zoufalého nedostatku času, případně ještě nezájmu o dané téma.
Už jsem líný a času mám čím dál tím méně, ale že bych se ani trochu nevěnoval řádnému výběru hodnotné věci dlouhodobé spotřeby, která mi má sloužit, resp. se kterou mám žít...? :o :shock: :?
Já si taky zjišťuji maximum informací o věcech, které si pořizuji (diskuze, hodnocení, unboxing, recenze) ale nejsme všichni stejní. I auto může mít unboxing https://youtu.be/v-JjalOG00E :lol:
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1863
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od BigBang »

Jerry3 píše:Mě zase překvapuje ta absence problémů s převodovkou. Kolegovi na Sharanu z té doby repasovali převodovku ještě v záruce hned dvakrát, tak auto raději těsně před jejím koncem prodal, aby si koupil...zase Sharana. :mrgreen:
Za 115t km převodovka bez problémů. A to natočila pár tisíc s chybějícím 0,5l oleje :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1761
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Chlopi, nejaké poznatky ku kvalite/odolnosti/spoľahlivosti 2,5l boxera vo WRX STI (poslednej generácie) + celkovo postrehy k tomuto vozidlu..?
O Subaru toho viem pramálo..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Copak, chceš se zabít...? :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

BigBang píše:Za 115t km převodovka bez problémů. A to natočila pár tisíc s chybějícím 0,5l oleje :mrgreen:
Možná to předchozí majitelé či výrobce už vychytali.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1761
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Colommbo.. až tam to dúfam nepovedie :lol:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

O spolehlivostí vím jen to, že pokud se auto nechá pořádně zahřát a poté dochladit a používá se pořádný olej, myslím že je motor téměř neprůstřelný. Ale můj osobní názor je ten, že už je to moc těžké a oteklé :lol:
Jo a co vím z testů, poslední generace je asi nejlepší z těch "novodobých".
Já osobně bych ovšem šel do staré RA. ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1761
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Pôvodne už dlhšiu dobu naivne sledujem, či sa niekde (v rámci EU) neobjaví pečovaný Lancer EVO 8, 9 s nábehom max. do tých 50tkm vo viacmenej sériovom stave.. no na to som už rezignoval, asi bez šance.
WRX STI ďalšia možnosť.. tu je fajn, že posledná gen. je podľa recenzií dobré náčinie. So žiadnou gen. STI som sa ale zatiaľ nezviezol, takže netuším do čoho by som prípadne šiel :) U takej TypeR mám istotu spokojnosti, vyskúšal som si to dostatočne a bol som max. spokojný.. no nejako ma vždy lákala brutálnosť a živelnosť strojov ako EVO a STI (Evo špeciál som ako "Co-priposratýPilot" zažil a zanechalo to na mne stopy dodnes).
Odpovědět