Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Příspěvek od Colommbo »

Už jsem tu před nějakým časem postoval screenshoty z podvodné reklamy lákající na výhodné investování do akcií podniku ČEZ, pořízené na hlavní stránce YouTube. Někdy před Vánoci jsem na Seznamu dokonce zaznamenal článek o člověku snad z Ústeckého kraje, který zmíněné nabídce uvěřil, aby následně přišel o stovky tisíc korun a dokonce byl na jeho identitu sjednán úvěr na 1,5mil.Kč.
Dnes se ke mně dostalo něco podobného, avšak dle mého soudu mnohem horšího. Horšího v tom smyslu, že je to pomocí AI poměrně velmi zdařile provedené a na první dobrou to v neznalém a nepřemýšlejícím člověku dokáže vyvolat pochybnosti, v horším případě pak zájem, kterýžto ve svém důsledku dopadne hodně špatně. Chlapi, moc vás všecky prosím, dávejte Bacha na to, co čtete a co děláte...
Možná jsem obětí svého dřívějšího povolání, ale považuju tuhle záležitost za natolik zásadní, že jsem se rozhodl věnovat jí samostatné vlákno. Video je učebnicovým příkladem zneužití/nebezpečí AI, před nímž varuju kudy chodím... :?
P.S. Snad se vám podaří odkaz na FB (dole pod obrázky) otevřít a video přehrát, mně to, ač na FB nejsem, funguje.
Snímek obrazovky 2023-11-20 133825.png
Snímek obrazovky 2023-11-20 133825.png (163.01 KiB) Zobrazeno 1169 x
Snímek obrazovky 2023-11-20 145221.png
Snímek obrazovky 2023-11-20 145221.png (207.66 KiB) Zobrazeno 1169 x
Snímek obrazovky 2023-11-20 134018.png
Snímek obrazovky 2023-11-20 134018.png (202.35 KiB) Zobrazeno 1169 x
https://www.facebook.com/10006879578157 ... 673117919/
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Příspěvek od Pitris »

Zloději a hajzlové 😡
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
1.9JTD

Re: Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Příspěvek od 1.9JTD »

Páni - nie len AI. tá aspoň našla nejaké lieky a podobne. Nemôže za svoje zneužitie, hoci som sám neraz vyslovil názor, že v konečnom dôsledku bude podstatne viac škody, než osohu. Ale - pomáha múdrym, škodí hlupákom.
Dlhšiu dobu je podovodných reklám doslova plný web, na stránkach každého spravodajského serveru, na FB, na...takmer všade. Spred vzniku AI.
Nie je to problém umelej inteligencie, je to problém hlúposti až dutosti a preročenia miery nenažranosti živých ľudí.
Peniaze nerastú na strome, nikto nedáva nič zadarmo a nikto nemá Perpetuum mobile. Kto má preukaz totožnosti, prístup k internetu a disponuje peniazmi - mal by mať aj rozum. Ak nemá - jeho smola. Nariekanie nepomôže.
Ak niekto uverí, že kúpi dačo za desatinu, alebo dostane desaťkrát vyšší výnos, než jeho sused - je blbý.
Iste - sú to hajzli a zlodeji - nedajte im zarobiť a poučte aj ľudí v okolí. Ak sú ochotní vnímať. Ak nie - vyserte sa na nich.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Příspěvek od Colommbo »

Ano, vím, AI sama o sobě za to/nic nemůže, jen jsem chtěl upozornit, že s její "pomocí" budou šmejdi vymýšlet (a realizovat) stále sofistikovanější záležitosti a je třeba si prostě dávat Bacha. Průšvih v této souvislosti do budoucna vidím v tom, že budete někde na síti vidět a poslouchat někoho (autoritu v oboru) a von to nebude von...! :shock: Třeba takový Martin V. bude na YT hlásat, že měnit olej v autě je blbost... :mrgreen: Ergo kladívko bude čím dál větší problém rozpoznat, čemu věřit a čemu už nee.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
1.9JTD

Re: Umělá inteligence, AI, podvodné reklamy

Příspěvek od 1.9JTD »

Áno. No nezmeníme. Sám som kedysi v (našich) začiatkoch internetu naletel na prácu na doma pre moju pani. Tie stránky boli dokonale prepracované. Až na detail, ktorý mi vtedy unikol.
Každý má právo odrbkať sa - inak sa nenaučí.
Je veľmi šľachetné upozorniť, len to nepomáha. Rozumný to nepotrebuje, blbému to nepomôže - teda aspoň podľa mojich dlhoročných skúseností nie len z doby intenetu.
Odpovědět