Toyota Corolla olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bokorys

Toyota Corolla olej

Příspěvek od bokorys »

Mám po otci Corollu 1,3 55kW, rok 1996, má najeto 200 000km, dával tam castrol magnatec 5W-40 (myslím). Vyrobce doporučuje API SG nebo SH. Chtěl bych tam dát něco cenove rozumnějšího a snížit spotřebu oleje.
Po studiu tohoto fóra mám dotazy:
1. Pochopil jsem správně že SG SH lze nahradit jakymkoliv vyšším (a tím lepším)? Tedy SJ SL. Někde jsem tady četl, že SM by nebyl vhodný.
2. Pro snížení spotřeby oleje se doporučuje 10W-40 oproti 5W-40, ale má to smysl? Neudává první číslo vizkozitu za studeného stavu?
3. Je nějaký problém při přechodu 5W-40 na 10W-40?

Dik za názory
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zkus Total 7000 10W-40. Dobrá cena, výborná kvalita, všeobecně pozitivní zkušenosti. Anebo Valvoline MaxLife 10W-40, tam ovšem ty zkušenosti nejsou až tak jednoznačně pozitivní.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Motor už má něco najeto nějaký olej si už vezme, s tím se už musíš smířit. Mezi oleji 5W a 10W ve spotřebě rozdíl většinou není, za tepla mají přibližně stejnou viskozitu. Zde už je zbytečné kupovat drahé oleje, ten 10W-40 v pohodě stačí. Výběr v této třídě je velký, mimo jiné můžeš použít i Valvoline Max Life 10W-40, který se doporučuje právě do starších motorů. Nebo třeba Q8, údajně dobrý olej a je za dobrou cenu, doporučil ho i Pitris, snad má s tímto olejem nějaké zkušenosti.
jezedák

Příspěvek od jezedák »

vraž tam cinól 10/40 kerej je vo polovičku levnejší a sténě dobrej.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nejlepší bude M6A.
bokorys

Příspěvek od bokorys »

Ja pravě zvažuji něco od Q8:
bud ten Q8 Formula Advanced 10W/40
nebo proč nedat Q8 Formula Excel 5W/40 když to na spotřebu oleje nemá vliv, ale ma API SM což v tomhle vláknu nedoporučují
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2535

V mazacím plánu Q8 je pro Corollu mimo Formula Advanced ještě Q8 Formula Techno ten má, ale zase ACEA A1-02. A5-02. A ve výše zmíněném vláknu zase A1/A5 nedoporučují. Tak nevím.
Možná to zbytečně komplikuji, ale rád bych tomu rozuměl.
bokorys

Příspěvek od bokorys »

Ještě jedna věc. V tom servisu, kde to otec měl psávali interval 15 tis (5w-40), ale v dokumentaci se uvádí 10tis. Na základě čeho lze interval výměny protáhnout?

Ještě režim provozu je denně do práce 2x40km po dálnici + sem tam delší cesta.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bokorys píše:Ja pravě zvažuji něco od Q8:
bud ten Q8 Formula Advanced 10W/40
nebo proč nedat Q8 Formula Excel 5W/40 když to na spotřebu oleje nemá vliv, ale ma API SM což v tomhle vláknu nedoporučují
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2535

V mazacím plánu Q8 je pro Corollu mimo Formula Advanced ještě Q8 Formula Techno ten má, ale zase ACEA A1-02. A5-02. A ve výše zmíněném vláknu zase A1/A5 nedoporučují. Tak nevím.
Možná to zbytečně komplikuji, ale rád bych tomu rozuměl.
Ano, zbytečně to komplikuješ. A rozhodně se nesnaž hledat cesty k prodloužení intevalu: naopak pokud ho zkrátíš, klidně použij i ten Cinol (za málo peněz hodně muziky).
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Na Cinol 10w-40 mám najeto v dvakrát výkonnějším turbodieselu najeto přes 5000 a jsem rozhodnutý měnit po 20000.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bokorys píše:Ještě jedna věc. V tom servisu, kde to otec měl psávali interval 15 tis (5w-40), ale v dokumentaci se uvádí 10tis. Na základě čeho lze interval výměny protáhnout?

Ještě režim provozu je denně do práce 2x40km po dálnici + sem tam delší cesta.
S klidným svědomím použij http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=433 nebo http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=557 a měň spíš podle předpisu výrobce motoru, to je rozhodující, jen ÚPLNÝ IDIOT ho přetahuje. A pokud je už zvýšená spotřeba oleje: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827 ale to už tady kluci psali :wink:
Naposledy upravil(a) Pitris dne pát lis 28, 2008 9:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ÚPLNÝ IDIOT píše:Na Cinol 10w-40 mám najeto v dvakrát výkonnějším turbodieselu najeto přes 5000 a jsem rozhodnutý měnit po 20000.
seš king :lol: ale tys jezdil na Castrol? I když Castrol i Cinol na to budou asi stejně :( blbě :( šetříš na nepravém místě
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Pitris píše:
ÚPLNÝ IDIOT píše:Na Cinol 10w-40 mám najeto v dvakrát výkonnějším turbodieselu najeto přes 5000 a jsem rozhodnutý měnit po 20000.
seš king :lol: ale tys jezdil na Castrol? I když Castrol i Cinol na to budou asi stejně :( blbě :( šetříš na nepravém místě
Castrol používám jen do dvou supersportů. Do zbytku leji Elf 10w-40.
Cinol jsem nalil na testování, protože u mladého v servisu to bere čím dál víc lidí.
:lol: :lol: :lol:
Moja

Příspěvek od Moja »

Ty supersporty bych chtěl vidět,co jeto zač?Asi budou brzo po smrti. :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Moja píše:Ty supersporty bych chtěl vidět,co jeto zač?Asi budou brzo po smrti. :lol: :lol: :lol:
Ne brzo, ale krátce po...
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Moja píše:Ty supersporty bych chtěl vidět,co jeto zač?Asi budou brzo po smrti. :lol: :lol: :lol:
Modrozelenou r 5 maxiturbo už viděly tisíce brňáků. Občas se musí provětrat. Je to bývalý tovární vůz. číslo motoru 041, karoserie 72 a Cliem kitcarem řádí mladý jako černá ruka. :lol: :lol: :lol:
ještě mám 130 lr
Odpovědět