Jaky olej do Opel Astra 1.4 16v G 2001

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

mfence
Příspěvky: 54
Registrován: stř čer 15, 2011 15:54

Jaky olej do Opel Astra 1.4 16v G 2001

Příspěvek od mfence »

Ahoj kolega stale resi olej do sveho vozitka je to puntickar a chce mu dat to nejlepsi


Ale porad bada co mu dat za olej myslim ze tam ma bejt 0w30 od Castrolu
Ale cetl jsem tu ruzne spec od ruznych vyrobcu ze prej Total je agresivni na normu WV atd ale zas nevim jestli Opel ma normu WV atd poradite ??

Pokud by se vyjadril Modelar byl bych rad :)

:wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

Opel má vlastní podnikové normy! Držel bych se jich. Castrol 0W-30 je asi to nejdražší, co se tam dá nalít, zároveň však silně pochybuji, že také to "nejlepší". :P
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

byloObrázek
je Obrázek
mfence
Příspěvky: 54
Registrován: stř čer 15, 2011 15:54

Příspěvek od mfence »

A nemaji tam 0W30?? To me tady porad omleva o hlavu :) :lol: :lol:
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Osobně bych tam tu 30citku nedával.. Tyhle motory rady berou olej čili vhodnějši by podle mě bylo volit SAE 5W40 popř. 10W40.. Opel sice firemní normy má, ale myslím, že v tomto případě bude ACEA A3 bohatě stačit, což dokazuje i fakt, že mnoho aut s těmito oleji bez problémů jezdí.. Třeba takovej Total Quartz 5W40 nebo Mobil 5W40 by byla jistě výborná volba.. A pokud chce motoru dopřát, tak ať nepřetahuje interval výměny 10tis km..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:Opel má vlastní podnikové normy! Držel bych se jich. Castrol 0W-30 je asi to nejdražší, co se tam dá nalít, zároveň však silně pochybuji, že také to "nejlepší". :P
Modeláři uved prosím důvod nebo zkušenost s Castrolem 0W30 že jsi si tak jistý že je to špatný olej.Děkuji.
modelář

Příspěvek od modelář »

Já kamarádovi už dlouhou dobu leju do opelácké 1,6 Cinol 5W-40! A bacha, má příslušnou normu GM! :lol:
mfence
Příspěvky: 54
Registrován: stř čer 15, 2011 15:54

Příspěvek od mfence »

Tak a mam v tom hokej jako prase co to mas Modelari za olej ??, On je fakt jako otec toho auta tak mu nemuzu doporucit nejaky smejd :)

A vsude nachazim 5w30 ane tech jeho 0w30
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Modeláři uved prosím důvod nebo zkušenost s Castrolem 0W30 že jsi si tak jistý že je to špatný olej.Děkuji.
Přečti si ještě jednou, co a jak jsem napsal! :P
Jinak na tomto fóru je ohledně Castrolu dokonce několik objemných vláken. :twisted:
modelář

Příspěvek od modelář »

mfence píše:... A vsude nachazim 5w30 ane tech jeho 0w30
Správně! Jenže oleje v 5W-30 bývají jak v A1, tak v A3!
mfence
Příspěvky: 54
Registrován: stř čer 15, 2011 15:54

Příspěvek od mfence »

Priznam to a jsem na to hrdej vubec nevim co jsi me tedka napsal :lol: :lol: :lol:
Richier2

Příspěvek od Richier2 »

modelář píše:
Anonymous píše:Modeláři uved prosím důvod nebo zkušenost s Castrolem 0W30 že jsi si tak jistý že je to špatný olej.Děkuji.
Přečti si ještě jednou, co a jak jsem napsal! :P
Jinak na tomto fóru je ohledně Castrolu dokonce několik objemných vláken. :twisted:
Hmm.Chápu :evil:
modelář

Příspěvek od modelář »

mfence píše:Priznam to a jsem na to hrdej vubec nevim co jsi me tedka napsal :lol: :lol: :lol:
Projdi si články na úvodní straně tohoto webu, hledej bližší informace k normám ACEA a hodnotám HTHS viskozity.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

DonSalieri píše:Osobně bych tam tu 30citku nedával.. Tyhle motory rady berou olej čili vhodnějši by podle mě bylo volit SAE 5W40 popř. 10W40.. Opel sice firemní normy má, ale myslím, že v tomto případě bude ACEA A3 bohatě stačit, což dokazuje i fakt, že mnoho aut s těmito oleji bez problémů jezdí.. Třeba takovej Total Quartz 5W40 nebo Mobil 5W40 by byla jistě výborná volba.. A pokud chce motoru dopřát, tak ať nepřetahuje interval výměny 10tis km..
Olej žrala hlavně verze 1,6 55 kW. Jinak si nemyslím, že tyto motory budou na firemní normy tak přecitlivělé jak Fiat. :D
byloObrázek
je Obrázek
modelář

Příspěvek od modelář »

ka-spel píše:... Jinak si nemyslím, že tyto motory budou na firemní normy tak přecitlivělé jak Fiat. :D
Jak "některé fiaťácké motory"... Např. do 1,6 ve Stilu leju výhradně Esso Ultron 5W-40, který fiatí normu vůbec nemá.
Odpovědět