Olej do malotraktoru

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Olej do malotraktoru

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj,

v malotraktoru(diesel) mám olej M6AD a potřebuji ho vyměnit. Nevím, jestli ho vůbec u nás u pumpy ještě seženu, ale mám doma no name olej 15W40 z Liedlu co jsem kdysi koupil a pak nenašel odvahu nalít ho do auta. Můžu ho použít místo výše uvedeného M6AD, abych motoru neublížil?
Pokud to není vhodné, má M6AD nějakého nástupce, který by se nechal použít ? Díky.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Neřeš, co tam máš teď za olej, ale spíše zapátrej, jaký je předpis výrobce motoru, a teprve podle toho pak postupuj!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jedná se o starší malotraktor - výrobce předepisuje M6AD
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Předpokládám, že Vám tento malotraktor slouží a určitě chcete, aby sloužil věrně i nadále, tak proč ty spekulace nad No name oleji.Fajn výrobce předepisuje M6AD.Tak proč přemýšlíte nad jiným, když je tento olej za hubičku a ve Vašem případě splní to ,co se od něj žádá.Jen chci upozornit, že M6AD je pouze sezóní olej SAE 30 a na zimu vhodný není.Dříve ty předpisy byly trošku někde jinde.Pokud použijete i zde dosti doporučovaný M7ADSIII SAE 15W-40 tak s ním budete také spokojený.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Děkuji za rady, použiji M7ADSIII. Jen na závěr, kdyby u nás tu M6AD u pumpy měli, tak bych si ji koupil. A kupovat ji přes net pro mne moc pružné není, protože přes den nejsem doma, takže bych pak pro ni stejně musel na poštu a PPL mne doma nezastihne...
No a s tím no name olejem to bylo myšleno tak, že když se mi doma celkem zbytečně povaluje, zda by ho malotraktor bez újmy neschroup.To je vše.
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Vzhladom na predpis vyrobcu mozte jednorazovo ten Leadle olej pouzit. Ale po vymene ten M7Ads
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Myslim,ze PKOD1 pouziva tesco a podobne oleje vo svojom aute a vraj problem nema. Na jeden vymenny interval do traktoru sa urcite da pouzit,dlhodobo by som ich ale nepouzival
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Mogul dělá M6AD :wink:
Brembo
Příspěvky: 2309
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

M6AD vyraba i madit. Ale uz ho vyraba zial i Cinol
Odpovědět