Jaké oleje do Mercedes-Benz 300TD?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
wesli

Jaké oleje do Mercedes-Benz 300TD?

Příspěvek od wesli »

Prosím Vás o pomoc, mám MB W124 E 300TD, 108KW/147PS, r.v. 1996, a řeším otázku jaký olej do motoru a automatu. Předchozí majitel dával do motoru MOGUL 15W-50, já chci dát Divinol 10W-40, Klasifikace API SL/CF-4 Klasifikace ACEA A3-98/B3-98 Normy VW 500.00/505.00 Normy MB 229.1 Normy Porsche GL. Neublížím tím motoru, je to přeci jenom 96 a 350 000Km najeto. Na tento motor prý velice málo. Mám na mysli aby se neuvolnily nějaké usazeniny. Do automatu patří ATF olej Dexron II, já můžu mít ATF olej Kuttenkeuler - Dentro Extra ale je to Dexron II D, Normy MB 236.5,236.6,236.7, jaký je rozdíl mezi Dexron II a
Dexron II D? Když tak moc děkuji za odpovědi
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

pokud Vámi vybrané oleje splňují specifikace dané výrobcem, použít je samozřejmě můžete. A pokud dáte do motoru tzv. polosyntetiku místo minerálu, doporučuji zkrátit první interval výměny na polovinu.
Návštěvník

Re: Jaké oleje do Mercedes-Benz 300TD?

Příspěvek od Návštěvník »

wesli píše:Prosím Vás o pomoc, mám MB W124 E 300TD, 108KW/147PS, r.v. 1996, a řeším otázku jaký olej do motoru a automatu. Předchozí majitel dával do motoru MOGUL 15W-50, já chci dát Divinol 10W-40, Klasifikace API SL/CF-4 Klasifikace ACEA A3-98/B3-98 Normy VW 500.00/505.00 Normy MB 229.1 Normy Porsche GL. Neublížím tím motoru, je to přeci jenom 96 a 350 000Km najeto. Na tento motor prý velice málo. Mám na mysli aby se neuvolnily nějaké usazeniny. Do automatu patří ATF olej Dexron II, já můžu mít ATF olej Kuttenkeuler - Dentro Extra ale je to Dexron II D, Normy MB 236.5,236.6,236.7, jaký je rozdíl mezi Dexron II a
Dexron II D? Když tak moc děkuji za odpovědi
tak to je výborná otázka na kterou ovšem na cely Internetu neumí odpovědět.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ohledně motoru - ten Divinol klidně použijte, a jak píše anonym, zkraťte první interval výměny, (ale ne proto, že chcete dát "polosyntetiku po minerálu", ale proto, že ten Mogul je API SE/CC, a Divinol API SL/CF-4 - VÝKONNOSTNĚ "NĚKDE JINDE"). A jestli opravdu ten motor jezdil na (pouze) Mogul 15w50 API SE/CC, nebylo by od věci použít před přechodem na kvalitnější olej i některý z čističů, např.: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=771 a samozřejmě vyměnit i FILTR.

a k té převodovce - podle mě, tam, kde je předepsána norma Dexron II, je možno použít olej normy Dexron II D, tam bude rozdíl ve "vylepšených" aditivech. (Ale bylo by dobré, kdyby to tu někdo potvrdil, nebo vyvrátil - "automat" není moje nejsilnější parketa).
Mytýsek

Příspěvek od Mytýsek »

Já si teda myslím, že pokud má motor takhle vysoký kilometrový průběh a byl tam minerál a auto dobře jezdí, že není na místě tam dávat polosyntetiku.. Když si koupíš třeba valvoline max life 15W40, a první výměnu zkrátíš na polovinu tak uvidíš. Rozhodně bych tam po mogulu super nelil hned polosyntitiku...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ten Valvoline MaxLife se určitě použít dá, a to i "patnáctku", ale i "desítku". A Mytýsku, neřešte ten minerál nebo polosyntetiku - tu první výměnu zkrátit proto, že Mogul byl API SE/CC, a MaxLife (nebo Divinol, nebo něco jiného v SAE 10w40) je API SJ nebo SL/CF, takže v motoru mohou být nějaké usazeniny, ale ne proto, že tam byl "minerální" Mogul, ale proto, že olej třídy SE/CC obsahuje méně "čistících", antioxidačních a antikorozních aditiv - zkrátka, je výkonnostně níž, než SJ/CF; proto není od věci v tomto případě použít i ten čistič motoru.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Kdybys teoreticky sehnal nějaký olej SE/CC o viskozitě 0W-30,tak ho tam klidně dej,ale nejspíš si nohy ušoupáš...Viz předchozí příspěvek od Pitrise.Kdy už skončí ty bludy o"plné syntetice""polo" a těch druhých.
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Dal bych například Cinol M 7 ADS 3 15w-40, SG/CF4 a při další výměně přešel na 10w.
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...Cinol m7ads som používal a myslím že je to good olej...ale do toho MB by som dal bud ten Divinol alebo ELF Turbo Diesel 10W-40
Odpovědět