tmel na olejovou vanu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

tmel na olejovou vanu

Příspěvek od ka-spel »

Chystám se přetěsnit olejovou vanu, protože poslední dobou to ve spoji na motor čím dál víc prolíná. Jaký tmel doporučíte? Je něco z nabídky na oleje.cz, chci tam objednat i něco od i Engine flush od LM, tak ať se to poštovné vyplatí.
byloObrázek
je Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Odporucam nieco od Locktite. Cena za tubu silikonu 10 eur,vyrabany v cervenej a ciernej farbe. Nekupovat lacne kartuse do pistole,o rok by ste to mohli lutovat. Presny nazov napisem,az budem v garazi.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Používal jsem tmel od Lukoprenu cihlové barvy.Drží to skvěle. Nejdřív jsem moc spokojený nebyl, ale pak jsem jsem těsnění zcela vyndal a už to bylo v pořádku.
Naposledy upravil(a) skodovkar dne ned led 03, 2010 20:53, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: tmel na olejovou vanu

Příspěvek od Návštěvník »

ka-spel píše:Chystám se přetěsnit olejovou vanu, protože poslední dobou to ve spoji na motor čím dál víc prolíná. Jaký tmel doporučíte? Je něco z nabídky na oleje.cz, chci tam objednat i něco od i Engine flush od LM, tak ať se to poštovné vyplatí.
Zde je http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=576
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Takze je to Oci Hi-Temp RTV. Locktite som nenasiel. Ten Oci je tiez skvely.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Takze je to Oci Hi-Temp RTV. Locktite som nenasiel. Ten Oci je tiez skvely.
Tohle používám také, hlavně když dělám starší motocyklové motory, kde bývají občas poškozené dosedací plochy karterů. No a nikde ani po delší době nic neteče, ani benzín z klikové skříně. Akorát je to dost drahé, tuba asi za stovku.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Ja tu tubu kupujem za tusim 8 eur,ale kvalita sa musi zaplatit. Najma u tesniacich tmelov je niekedy extremny rozdiel v kvalite,i ked su urcene na rovnake pouzitie.
modelář

Příspěvek od modelář »

Brembo píše:Ja tu tubu kupujem za tusim 8 eur,ale kvalita sa musi zaplatit. Najma u tesniacich tmelov je niekedy extremny rozdiel v kvalite,i ked su urcene na rovnake pouzitie.
Já se přidávám!
Navíc je mezi nimi sakra rozdíl také při samotné práci: K čemu je mi super tmel, když ho nejsem v době, než se tzv. povrchově zatáhne, schopen ani nanést na určenou plochu, natož ty plochy správně zafixovat?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Používám kartuši do pistole. Po uzavření vydrží klidně přes zimu a i další rok je použitelná. To jsem osobně vyzkoušel. Jsem s ní velice spokojený, jenom to chce dobrou pistoli, ty levné se podivně deformují.
modelář

Příspěvek od modelář »

Nějak mi není jasné, jak lze pro tak jemnou práci, jakou je "tvorba těsnění" na motoru, použít stavařskou pistoli...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Co ti na tom modeláři není jasné? má to úzkou špičku a samozřejmě to pak můžeš ještě rozmazat. Sundám vanu, očistím, odmastím, nanesu, přiblemcnu a dotáhnu :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

Když já holt na jemnou práci raději skalpel, než sekyru... :lol:

P.S.: Ty okrajové přetekliny mohou docela vadit, tedy vevnitř a když se uvolní. A že se uvolní, na to v případě tmelu kvality "z kartuše" a speciálně v olejové vaně spalovacího motoru klidně můžeš vzít jed!
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Tak to bych souhlasil s modelářem. Chystám se na to a ten tmel steklý do vany bych teda nechtěl. To mě připadne lepší do tam tlačit samotnou tubou. Pistoli na kartuše mě to připadne moc hrubárna.
byloObrázek
je Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

S Oci sa da pracovat 15 minut,potom zacne pomali tuhnut. S patronami do pistoli nie som spokojny. Zatial som nenasiel medzi nimi kvalitny tmel. Radsej kupim malu tubu za 8 eur (staci na cely blok),ako velku 400 ml,ktory netesni alebo nedrzi.
modelář

Příspěvek od modelář »

Ty přeteklé a uvolněné "šňůrky" by vadily speciálně u probírané Š100, která nemá plnoprůtočnou filtraci oleje.

A ještě jedna věc: utěsnění olejové vany je právě ten případ, kdy ani při sebelepší snaze není možno aplikovat tmel a vanu zafixovat šrouby dost rychle na to, aby nestačilo dojít k povrchovému zatažení laciného tmelu (to jsou hlavně ty, které čpí po octu a vulkanizují jen vzdušnou vlhkostí). Výsledkem je, že se tmel sice nachází tam, kde být má, dokonale se však nespojil s oběma lepenými povrchy. Tohle je kritické právě v případě částí olejového hospodářství pod tlakem či ostřikem, jelikož horký olej dokáže vzlínat i mikroskopickými kapilárami.
Odpovědět