TITANIUM MARATHON 10W40 Muzu ho dat neuskodi ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Svobi

TITANIUM MARATHON 10W40 Muzu ho dat neuskodi ?

Příspěvek od Svobi »

Ahoj koupil jsem tenhle olej chystam se ho dat do nasich aut a zajma me zda snim nemuzu necemu uskodit (treba aby nerozpustil co nemel a tak )
Muzu ho tam teda s klidem dat ?
Koupil jsem 20 litru a pujde to do Naftaka Micra 1.5D z 150 000km , pak do Kii Carens 2.0 Crdi z 130 000km a do Daihatsu move z 114 000 km .
Diky za odpovedi .
http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... 40-4-litry
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Pokud splňuje požadavky na motorové oleje pro uvedená auta , tak můžeš dát.
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Jo to splnuje . Spis me strasi ze moc cisti a nevim jak na tom byli predchozi oleje. Tak to snad bude OK
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Tak v tom případě zkrátit interval výměny a vyměnit včetně olejového filtru.
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Tak olej uz jsme vnich menili 2x po 10 000km ,ale do jednoho sel Castrol ,do druhyho Starline :oops: , a do tretiho LM a pak Starline
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TITANIUM MARATHON 10W40 Muzu ho dat neuskodi ?

Příspěvek od Pitris »

Svobi píše:.....do Naftaka Micra 1.5D z 150 000km , pak do Kii Carens 2.0 Crdi z 130 000km a do Daihatsu move z 114 000 km .
Svobi píše:Jo to splnuje . Spis me strasi ze moc cisti a nevim jak na tom byli predchozi oleje. Tak to snad bude OK
V těch autech zřejmě nebyl žádný "supermogul" - (a tímto se nechci nikterak dotknout olejů Mogul, jde o přirovnání k oleji nižší výkonnové třídy - např. API SE/CC), takže - pokud vyhovuje předpisu výrobce motoru - lze klidně použít.
(Rozhodně bude motor "spokojenější", než se Starline).
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Tak o olejich Sunoco jsem slysel docela dobry veci tak proto jsem to obednal je to hlavne do tatovo aut a davat drazsi oleje by vyslo na majlant tak daval hlavne Starline a proto jsem obednal Sunoco .
Jeste tu mam i 5w40 do Almery 2.2 Di ,ale obyc Sunoco tak tam se nebojim a daval se tam 2x Castrol 5w40 u nas a predtim 5w30 u predchoziho majtele tak ten motor bude cistej a to Sunoco je narozdil od Castrolu prej plna syntetika .
Tak dik ze jste me uklidnili ze neodelam motor :D Ja jsem se ani tak nebal ,ale tata meli na sachte ze jim zacli odchazet motory po uvolnovani bordelu po zmene oleje tak me furt strasil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Svobi píše:.....ze jim zacli odchazet motory po uvolnovani bordelu po zmene oleje tak me furt strasil.
:!: Budu uvažovat o motorových autoolejích, a neberu v potaz motory z "veteránů". :!:

Změnit olej není problém, pokud se použije "správný po správném" :!:
A ROZHODUJÍCÍ je norma API. Pokud použiješ olej (třeba) API SL/CF po oleji API SL/CF (nebo "o jedno písmeno výš, nebo níž), je to v pořádku - nic se nestane, a je jedno, jestli je to 15w40, nebo 5w40, nebo jestli je to "minerál, nebo syntetika".
Problém může nastat, pokud se do motoru, který dlouhodobě používal olej (a zase třeba) API SE/CC, použije olej API SL/CF - tam hrozí rozpuštění karbonových úsad (které olej nižší výkonnosti, a tím i nižších čistících schopností - API SE/CC - nedokáže rozpustit, a odstranit, ale podstatně kvalitnější olej API SL/CF "to dokáže"), a ucpání filtru, nebo mazacích otvorů.
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Supr diky taky se mi to nezdalo ze bych uskodil dneska sel do prvniho auta .
Odpovědět