TDI PD - olej VW505.01

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Pitris »

Pánové (někteří), o co Vám jde :?:
Motor "čerpadlo-tryska" je specifický motor s dost namáhanou vačkou - a hlavně při studeném startu !
A má mít jinak aditivovaný olej :!: A rozdíl v ceně oleje 5w40 s 505.00 nebo s 505.01 :?: Téměř žádný a jestli ušetříte pár korun, tak to bude "zaplaceno" dosti reálnou možností poškození motoru.... :? :x
alfi166silver píše:....Olej normy VW 505.00, který do PD nepatří, může vážně poškodit vačku. Ale co, hlavně že se ušetřilo "na správném místě"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Pitris »

Ventero píše:....Spíš mě trápí že s tím autem momentálně najedu tak 3 maximálně 4 tisíce ročně. Musí se i ten millers vyměnit maximálně po roce?
Jestli olej bude v motoru 12 nebo 13 měsíců je celkem jedno, ale pokud by to mělo být třeba 2 roky už jedno není. Je fakt, že já osobně bych přes 1 rok nešel, protože olej začne chemicky degradovat prakticky hned po nalití do motoru. Při tomto ročním kilometrovém nájezdu bych volil olej spíš podle toho, jak s autem budu jezdit: Pokud bych mu fakt "topil pod kotlem", koupil bych Millers, jestli bych jezdil běžným způsobem, volil bych klidně olej levnější....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Colommbo »

Při vší své neúctě k výrobkům koncernu a jeho olejovým normám existují jediná dvě doporučení, jež bych u motorových olejů respektoval - PD a DPF... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ventero
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 01, 2014 19:35

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Ventero »

Když už jedu tak většinou minimálně 100 km a většinou jezdím na spotřebu.. na 6ku 1900ot na 100km/h. Občas si trochu "zasportuju" ale jen občas pro radost :D ale ke čtyřem tisícům ot. se nedostanu prakticky nikdy. Až budu zas najíždět klasicky 20tis/rok tak tam budu lít ten millers s nano částicema (ta varianta se mi líbí víc, než koupit něco jiného a nalít tam třeba Bishopa?! )

Takže suma sumárum je pro mě nejvýhodnější to Yacco? (pokud dobře sleduju vlákno tak je ve hře Yacco a Valvoline.. ravenol na třetí příčce)

DÍKY!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Pitris »

Ventero píše:Když už jedu tak většinou minimálně 100 km a většinou jezdím na spotřebu.. na 6ku 1900ot na 100km/h. Občas si trochu "zasportuju" ale jen občas pro radost :D ale ke čtyřem tisícům ot. se nedostanu....
Tímto si měl začít, protože když napíšeš že je auto čipnuté z 96 na 122kW a že chceš použít nejlepší olej, tak lze předpokládat že ten výkon motoru budeš využívat. Ale když jezdíš tak, jak si teď uvedl, je - při vší úctě - v podstatě jedno jaký olej VW505.01 použiješ. Kup si olej podle ceny, dostupnosti, obalu, náklonnosti k té které značce.... Za mě při ročním nájezdu 4tkm klidně i třeba dobré Sunoco; při výběru z Yacco, Ravenolu a Valvoline bych asi nechal to pořadí tak jak je.... A vyměnit po 1roce.
Ventero píše:....Až budu zas najíždět klasicky 20tis/rok tak tam budu lít ten millers s nano částicema (ta varianta se mi líbí víc, než koupit něco jiného a nalít tam třeba Bishopa?! )....
Mě taky :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ventero
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 01, 2014 19:35

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Ventero »

Ok, takže je definitivně rozhodnuto.. jdu do Sunco :) díky moc za rady! Podle všeho se mi to do třetice povede konečně správně! :-D
Návštěvník

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Návštěvník »

Ventero píše:Ok, takže je definitivně rozhodnuto.. jdu do Sunco :) díky moc za rady! Podle všeho se mi to do třetice povede konečně správně! :-D
Sunoco nemá na rozdíl od Yacco C3-10 :-( skoro při stejné ceně...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od jerome »

Pitris ale to boli vsetko len take uvahy. Viem ze hlavne pre VW motory je dodrziavanie noriem alfou a omegou bezproblemoveho provozu. :wink: Teda niekedy :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Sunoco nemá na rozdíl od Yacco C3-10 :-( skoro při stejné ceně...
Nemá, to je pravda. Ale při roční výměně po nájezdu 4tkm je to úplně jedno.... A ušetří i na filtr 8)
jerome píše:Pitris ale to boli vsetko len take uvahy....
V pohodě :P Já vím, že Ty víš :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jirka Telda
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 22, 2013 10:21

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Jirka Telda »

Sunoco nemá na rozdíl od Yacco C3-10 :-( skoro při stejné ceně...

Pavel: ACEA - C3
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tento mot.olej plní nejnovější normu ACEA C3-10, nebo jen obyčejnou C3. Nikde jsem to nenašel, ani na stránkách výrobce.Děkuji.
Administrátor: Re:ACEA - C3
Dobrý den, dotaz jsme předali přímo výrobci do Belgie a odpověď je, že ano, olej Sunoco Synturo Xenon plní skutečně normu ACEA C3 2010

...tohle jsem našel na jaknaauto.cz v diskuzi o oleji sunoco xenon 5W-40
http://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE-O ... 0-5L-P131/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Pitris »

Jirka Telda píše:....dotaz jsme předali přímo výrobci do Belgie a odpověď je, že ano, olej Sunoco Synturo Xenon plní skutečně normu ACEA C3 2010....
Jestli pravda, tak tím lépe :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Návštěvník »

Jirka Telda píše:Sunoco nemá na rozdíl od Yacco C3-10 :-( skoro při stejné ceně...

Pavel: ACEA - C3
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tento mot.olej plní nejnovější normu ACEA C3-10, nebo jen obyčejnou C3. Nikde jsem to nenašel, ani na stránkách výrobce.Děkuji.
Administrátor: Re:ACEA - C3
Dobrý den, dotaz jsme předali přímo výrobci do Belgie a odpověď je, že ano, olej Sunoco Synturo Xenon plní skutečně normu ACEA C3 2010

...tohle jsem našel na jaknaauto.cz v diskuzi o oleji sunoco xenon 5W-40
Hmmm...to jsem taky četl, ale prodejce si do fóra může napsat co chce :-( ale pro drtivou většinu zákazníků je směrodatné co uvádí výrobce, jak na obalu, tak na svých internetových stránkách. A pro výrobce je to jedna ze zásadních vlastností oleje, kterou by pro lepší prodejnost určitě všude rád zveřejnil, kdyby tu C3-10 plnil...asi tak :-)
Ventero
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 01, 2014 19:35

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Ventero »

Ok, a eventuelně který od Yacco bych mě volit? (za ten parametr bych si možná rád připlatil, co kdyby mě napadlo třebas chvilku "sportovat".. pak by mi tu radost z akcelerace zkazilo pomyšlení, že nemám C3-10)

a ještě mě napadlo, MANN filtr je ok? nebo pro jistotu original vw?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od Pitris »

http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... P-5W-40-5l
a origo filtr by měla být jistota, ale MANN klidně můžeš :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
šulda

Re: TDI PD - olej VW505.01

Příspěvek od šulda »

Některý origo filtry od VW jsou Filtron a to by nemusela být zrovna jistota. Radši volím Mann či Hengst.
Odpovědět