Tak jsem rano nenastaroval....

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Tak jsem rano nenastaroval....

Příspěvek od Demo »

Prijdu rano k autu, palubak ukaze -19°C... Starter toci, baterka 1 mesic stara, ale auto nenestartuje.

Motor 2.3i 16V, Scorpio...

Ze by me neco zamrzlo v palivovem systemu? At zije V-Power 95 od Shellu ;)
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Nejste jediný, od 6 hodin mám v hale přitažených 5 aut, dvě už nastartovala.Bohužel zmrzlá vlhkost vzala za své.Přítomnost vody v palivu atd.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Tady si tykáme, ne? ;)

Co do toho nalít nějaké aditivum?
Ještě me napadlo, mám doma začátek z pálení - cca 80% líh, pomohlo by 0,5 litru na 70 litrů benzínu? Spíš nepoškodilo by to něco?
MICRA

Příspěvek od MICRA »

já si myslím, že na aditivum už je pozdě. Typl bych si na filtr plnej vody. Už pomůže jen oteplení, či zahřívání. (filtr benzínu je asu pod autem) Možná tak ještě zkusit startovací sprej do sání. Kdysi jsem ho neúspěšně vyzkoušel u diesela, ale na benzín třeba zabere.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Auto bylo následně natlačeno do garáže, kde nemrzne... Uvidíme odpoledne.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

I zbytek aut je pryč, asi bylo někde něco zanedbáno :lol: Aditivum už je teď prd platné, nejrozumější je ho používat průběžně a né ve 12:01 anebo tankovat kvalitní palivo, to je ale věc do pranice.Těch článků se o tom napsalo mraky.
Jinak nemám problém s tím, že spousta lidí má potíže v mrazech, jen tak dál.

:D
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Nechápu? Já s tím hajzlikem jezdím pravidelně ;) Včera odpoledne jsem ho zaparkoval... Odpoledne uvidím...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Náš 1,2 trojhrnek zatím nemá problémy. Ale asi by to chtělo vyměnit vzducháč, aby se ulehčilo baterce.
Jezdíme jen na benzín od OMV nebo Shell a zatím v pohodě. :wink:
Ale vzhledem k zimě v Moravskoslezském kraji je auto na čas odstaveno v garáži. :idea: Zejména kvůli již 7 leté baterce ještě ze škodovky, holt Akuma se nezapře. :wink:
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Autak uz zase vrci, takze to asi fakt bylo zamrzle palivo, nalil jsem ted do nadrze 0,75l 80% lihu a dolil nadrz benzinem, tak uvidime...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tak jsem rano nenastaroval....

Příspěvek od Pitris »

Demo píše:Prijdu rano k autu, palubak ukaze -19°C... Starter toci, baterka 1 mesic stara, ale auto nenestartuje.

Motor 2.3i 16V, Scorpio...
No, ono není od věci už před příchodem mrazů použít do benzinu třeba ten Velfobin,
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=421 aby se z nádrže odstranila voda z léta (ať už se tam dostala zkondenzováním vlhkosti, nebo nekvalitním palivem). Ale není jen Velfobin (i když ten je na vodu v benzinu asi jeden z nejlepších), jsou i jiné přípravky, které "se starají" o celý palivový systém, (např. http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=436 nebo http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=931 )
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Překvapuje mě ta voda v benzinu , když tam má být asi 5% biolihu?
Pkod

Příspěvek od Pkod »

Aby to nakonec nebylo tim autem :D :twisted: Kdyz si Scorpio postavi hlavu, muzete jit rovnou na MHD.
A to nemusi ani mrznout, staci kdyz zaprsi.
Mam ho taky...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Překvapuje mě ta voda v benzinu , když tam má být asi 5% biolihu?
Většinou, když se do paliva přidá "bio-něco", tak je to spíš ke škodě, než k užitku :(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To je mě celkem jasné , žere to hadičky, starší karburace , membrány a pod. Můžeme poděkovat e..teroristům /to bude binec/ různým lobby,atd. .Ale jak je možné že se ta voda nenaváže na ten sajrat?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Nevím, ale řekl bych, že prostě biolíh "neumí" to, co líh.....
Odpovědět